Geplaatst op: 30-09-2025
Auteur: Marc Gerlings

Circulair hotel De Groene Afslag opent 4 oktober

250 proefslapers geven feedback

Circulair hotel De Groene Afslag opent 4 oktober
Deel van de lobby van het circulaire hotel. Foto: De Groene Afslag.
De Groene Afslag , het veranderhuis voor de Nederlandse economie, opent zaterdag 4 oktober 2025 officieel zijn circulaire hotel, waarvan de 30 kamers door kunstenaars zijn ingericht. 

Dat gebeurt door alle bouwers en iedereen die de afgelopen maanden heeft meegewerkt aan de metamorfose van de voormalige militaire school in Bussum tot meest circulaire restaurant, school, hotel, kantoor-, werk- en vergadercomplex van Nederland.

Het is dan Werelddierendag, maar De Groene Afslag viert zaterdag Wereld-eet-geen-dierendag. "Hoe leuk is het dat je het pand laat openen door alle mensen die het gemaakt hebben. Niet de hotemetoten, maar de doeners", stelt oprichter en aanjager Lucas Mol van De Groene Afslag.

Het circulaire minidorp zat de afgelopen zes jaar in een voormalig kazerne en AZC, een paar honderd meter verderop. In de verbouwde militaire school wordt volgens Mol gewerkt aan de nieuwe economie en worden mensen uit het bedrijfsleven en andere bezoekers geleerd anders te eten, anders te denken, anders zaken te doen en nu ook anders te slapen. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: hotel, circulair

CELTH



||| Nieuws |||

26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
24/02/26
Exclusief voor leden
REFRAME biedt jongeren eigen frame om kunst Groninger Museum
Het Groninger Museum lanceert platform voor jongeren REFRAME. Iedereen tussen de 18 en 28 jaar is welkom bij de activiteiten en kan onderdeel worden van de community. Jongeren krijgen hiermee een ontmoetingsplek én een actieve stem binnen het museum.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
16/02/26
Dit zijn de winnaars van de Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel
Tijdens een bijeenkomst in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond zijn op 12 februari de jaarlijkse Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel uitgereikt. De prijzen worden toegekend aan Nederlandse makers die het afgelopen jaar de meest inspirerende toeristische reportages over Vlaanderen hebben gepubliceerd. Winnaars en genomineerden ontvingen naast een officiële oorkonde ook een Vlaanderen Vakantiecheque.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.