Geplaatst op: 26-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

Utrecht verbetert viewer op erfgoed

Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.

Raadpleeg dan de vernieuwde Cultuurhistorische Atlas (CHAT) van de provincie Utrecht. Met de vernieuwde viewer is het nóg makkelijker om kaarten te bekijken, informatie te ontdekken en inspiratie op te doen. Dit betreft met name de layout en werking van de viewer. In de data zijn geen grote veranderingen doorgevoerd. Er vindt regelmatig een verbetering en actualisatie van data plaats.

In de Cultuurhistorische Atlas staat een schat aan informatie over het Utrechtse erfgoed. Denk aan historische landschappen, archeologische vindplaatsen en bijzonder gebouwd erfgoed. Ook de cultuurhistorische waardenkaarten van gemeenten zijn te raadplegen.

De atlas is er voor iedereen: van inwoners met interesse in geschiedenis tot professionals die werken aan ruimtelijke plannen en ontwikkelingen. De Cultuurhistorische Atlas is al een van de meest bezochte GIS-apps van de provincie Utrecht.

Trefwoorden: Utrecht, erfgoed

CELTH



||| Nieuws |||

26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
24/02/26
Exclusief voor leden
REFRAME biedt jongeren eigen frame om kunst Groninger Museum
Het Groninger Museum lanceert platform voor jongeren REFRAME. Iedereen tussen de 18 en 28 jaar is welkom bij de activiteiten en kan onderdeel worden van de community. Jongeren krijgen hiermee een ontmoetingsplek én een actieve stem binnen het museum.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
16/02/26
Dit zijn de winnaars van de Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel
Tijdens een bijeenkomst in Vlaams Cultuurhuis de Brakke Grond zijn op 12 februari de jaarlijkse Persprijzen Toerisme Vlaanderen & Brussel uitgereikt. De prijzen worden toegekend aan Nederlandse makers die het afgelopen jaar de meest inspirerende toeristische reportages over Vlaanderen hebben gepubliceerd. Winnaars en genomineerden ontvingen naast een officiële oorkonde ook een Vlaanderen Vakantiecheque.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.