Geplaatst op: 17-09-2025
Auteur: Richard Otten

Waarom ik al 15 jaar naar Salon SETT ga – en jij dat misschien ook zou moeten doen

Waarom ik al 15 jaar naar Salon SETT ga – en jij dat misschien ook zou moeten doen

Toen ik vijftien jaar geleden voor het eerst over de beursvloer van Salon SETT in Montpellier liep, had ik eerlijk gezegd geen idee waar ik terecht was gekomen. Het voelde als een typische Franse vakbeurs: regionaal, een tikkeltje rommelig, wijnflessen die om 11 uur ’s ochtends al open gingen en – natuurlijk – veel campingondernemers uit Zuid-Frankrijk, Corsica en de Spaanse grensstreek.

Toch bleef ik terugkomen. Jaar na jaar. Inmiddels ben ik er namens verschillende bedrijven geweest – van Top Animation tot Red Online Marketing. En wat ik in die tijd heb zien gebeuren? De SETT is groot geworden.

Waar het ooit één van de vele Franse beurzen was – naast Atlantica in La Rochelle, SITIO in Lyon en Camp’Ouest in Bretagne – is het nu zonder twijfel dé toonaangevende vakbeurs voor de Europese campingsector. Een plek waar je niet alleen Franse collega’s ontmoet, maar ook steeds meer Italianen, Spanjaarden, Portugezen én Nederlanders, Belgen en Duitsers.

Een nieuwe naam, een bredere blik

Je merkt aan alles: de beurs heeft de afgelopen jaren een sprong voorwaarts gemaakt. Het duidelijkste bewijs? De naamswijziging. Waar SETT vroeger stond voor Salon des Équipements et Techniques du Tourisme, heet het tegenwoordig voluit: Salon Européen des Tendances Touristiques – de Europese vakbeurs voor toeristische trends. Die nieuwe naam dekt beter de lading van wat het inmiddels is: een internationale ontmoetingsplek waar de toekomst van toerisme centraal staat.

De plek om vooruit te kijken

Ik kom op veel beurzen, maar wat SETT telkens weer bijzonder maakt, is dat je er écht het gevoel krijgt dat je vooruit kunt kijken. Dat je er rondloopt en denkt: "Dít is waar onze sector over vijf jaar staat.”

De laatste editie trok ruim 18.000 bezoekers en meer dan 700 exposanten. En minstens zo belangrijk: er werden meer dan 350 nieuwe producten gelanceerd. Dat is geen klein getal – en de innovaties komen uit alle hoeken. Denk aan slimme energieoplossingen, modulaire wellnessconcepten, duurzame accommodaties en zelfs eco-vriendelijke wasserettes.

Bij de SETT d’Or – de innovatieprijzen van de beurs – zie je een sterke focus op duurzaamheid, digitalisering en gastbeleving. Allemaal thema’s waar wij als ondernemers straks ook mee te maken krijgen. Of juist kansen in kunnen zien – als je er op tijd bij bent.

Nederlandse gezichten, Europese context

Wat het voor mij persoonlijk steeds leuker maakt: ik zie er elk jaar meer Nederlandse gezichten. Letterlijk. Bedrijven zoals Solar Woodle (specialist in solarverlichting) en Booking Experts (PMS-oplossingen) staan er met een stand. Dat maakt het netwerken anders dan jaren geleden. Je loopt er niet meer als ‘Hollander in het buitenland’ rond, maar als onderdeel van een Europese branche die met dezelfde uitdagingen en kansen bezig is. Dat verbindt.

En het is makkelijker dan je denkt

Misschien denk je: "Leuk allemaal, maar Montpellier is wel een eind weg…” Begrijpelijk. Maar in de praktijk is het verrassend goed te doen. Vanaf Amsterdam, Eindhoven en Brussel vliegen er directe vluchten naar Montpellier. En anders neem je de TGV via Parijs – dan ben je er in minder dan 4,5 uur. Vanuit het station pak je zó de tram richting het beurscomplex. Zelf plak ik er regelmatig een paar dagen Zuid-Frankrijk aan vast. In november zit je daar namelijk nog steeds met 17 graden in het zonnetje. Dat is geen overbodige luxe.

Meer dan alleen rondlopen

Wat ik ook belangrijk vind: SETT is geen ‘loop-beurs’. Het draait niet alleen om stands en folders. Er worden ook inhoudelijke sessies georganiseerd – van praktische workshops tot strategische keynotes en inspirerende netwerkmomenten. Juist dáár ontstaan de goede gesprekken. Niet zelden sprak ik op SETT een leverancier waar later een concrete samenwerking uit voortkwam.

Liever met een groep?

Denk je: "Lijkt me interessant, maar ik ga liever met een groep?” Dan is er goed nieuws. Vanuit HISWA-RECRON wordt een georganiseerde inspiratiereis aangeboden, speciaal voor Nederlandse recreatieondernemers. Inclusief vlucht, begeleiding, hotelovernachting én bezoeken aan Zuid-Franse campings. Meer info: Inspiratiereis Montpellier – HISWA-RECRON

Tot slot

Of je nu met innovatie bezig bent, je campingconcept wilt aanscherpen of gewoon nieuwe inspiratie zoekt voor het komende seizoen: SETT is een plek waar het gebeurt. En als ik kijk hoe de beurs zich heeft ontwikkeld, dan denk ik dat het voor steeds meer Nederlandse ondernemers een vaste prik op de agenda gaat worden.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, campings, kampeerterreinen, bungalowparken, beurzen, innovatie, inspiratie

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...