Geplaatst op: 22-08-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Volop inspiratie voor agrotoerisme op speciale themapagina

Volop inspiratie voor agrotoerisme op speciale themapagina

Agrotoerisme heeft een eigen inspiratiepagina gekregen op nlbestemmingsmanagement.nl. Het nieuwe thema bundelt inspirerende praktijkvoorbeelden en biedt houvast aan ondernemers en organisaties die agrotoerisme willen ontwikkelen of versterken.

Agrotoerisme is volop in ontwikkeling in Nederland. Het verbindt landbouw, toerisme, erfgoed en lokale economie en draagt zo bij aan een vitaal landelijk gebied.

Themapagina

De themapagina volgt het zeven-stappenmodel van de Leidraad Bestemmingsmanagement, van analyse en ambitie tot bestemmingsontwikkeling, vraagsturing, monitoring en organisatie. Lees vooral de Verkenning Agrotoerisme die inzicht geeft in kansen, uitdagingen en behoeften rond agrotoerisme in Nederland. Op de themapagina heel veel inspirerende voorbeelden uit het hele land: van boerderijroutes in Drenthe en korte keten-initiatieven in Overijssel tot strategische samenwerkingen in Limburg. Ook is er aandacht voor kwaliteitslabels, vraaggerichte productontwikkeling en inspirerende initiatieven waarbij streekproducten en toerisme hand in hand gaan. Maar ook een internationaal inspirerend voorbeeld: het kwaliteitslabel Roter Hahn in Zuid-Tirol.

Het thema agrotoerisme is ingestoken via de zeven stappen van bestemmingsmanagement en maakt dan ook deel uit van de bredere Leidraad Bestemmingsmanagement. De website wordt beheerd door NBTC, in samenwerking met partners uit provincies, gemeenten, brancheorganisaties en marketingorganisaties.

Link: https://www.nlbestemmingsmanagement.nl/nl/home/praktijkvoorbeelden/themas/agrotoerisme-2
Trefwoorden: toerisme, beleid, ondernemen, bestemmingsmanagement, bestemmingsontwikkeling, agrotoerisme

CELTH



||| Nieuws |||

05/12/25
Exclusief voor leden
Vaak problematische schuldenlast bij recreatie maar horeca heeft het zwaarder
Bijna 7 procent van de bedrijven beoordeelt in november 2025 de eigen schulden als problematisch, nagenoeg evenveel als een jaar eerder. Maar in sport, cultuur en recreatie ligt dat percentage op 11,6% blijkt uit data van CBS. Echt zwaar heeft de horeca, met 20%.
05/12/25
TerSpegelt verbetert luxe plekken voor gezinnen
Camping TerSpegelt gaat na de vernieuwing van het centrumgebouw door met de verbetering van kampeerplaatsen voor gezinnen.
04/12/25
Exclusief voor leden
Hoge boetes voor inzet vreemdelingen bij GP Zandvoort
Een uitzendbureau uit Rotterdam heeft vorig jaar tijdens de Dutch Grand Prix in Zandvoort 60 vreemde...
03/12/25
Zakelijk leasen voor kleine ondernemers
Als ondernemer in de toerisme en recreatiesector ben je altijd in beweging. Je bezoekt nieuwe locaties, hebt afspraken met partners of bent onderweg naar een evenement dat je organiseert. De vrijheid om te gaan en staan waar je wilt, is direct verbonden met het succes van je bedrijf. Goede mobiliteit is dan ook geen luxe, maar een absolute noodzaak.
03/12/25
Adam Butler merkregisseur Twente
Nieuwe Merkregisseur Twente is Adam Butler (34). Butler kwam op 27 oktober in dienst bij Twente Marketing. Met zijn achtergrond in merkstrategie en storytelling gaat hij aan de slag om het merk Twente verder te versterken en samen met partners het regionale verhaal nóg herkenbaarder en krachtiger neer te zetten.
03/12/25
Combinatie vliegreizen Azië met Asia Pass
Luchtvaartmaatschappij Emirates introduceert de Emirates Asia Pass. Dit is een nieuwe flexibele manier om meerdere bestemmingen in Zuidoost-Azië te ontdekken. Met één boeking kunnen reizigers hun eigen route uitstippelen.
03/12/25
BillyBird exploiteert openluchtzwembad Het Run tot 2030
BillyBird heeft de Europese openbare aanbesteding voor de exploitatie van openluchtzwembad Het Run in Drunen gewonnen. Daarmee blijft BillyBird, dat het zwembad al sinds 2019 beheert, ook de komende jaren verantwoordelijk voor de exploitatie.
02/12/25
Licht dalende groei horecaomzet
De omzet van de horeca groeide in het derde kwartaal van 2025 met 3,3 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2024, meldt het CBS. De omzet van horeca in logiesverstrekking lag maar 0,7 procent hoger.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...