Geplaatst op: 11-08-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen

Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen

Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.

Dankzij een subsidie van €8.000 uit het Europese programma Green at Heart kan de organisatie nu sneller en betrouwbaarder data verzamelen en analyseren. Better Places investeerde zelf ook €5.260 en extra tijd vanuit het team.

Oprichter Saskia Griep startte Better Places elf jaar geleden met de missie om de wereld mooier te maken met reizen. Sinds 2021 meet de organisatie de positieve en negatieve effecten van haar reizen, zoals het gebruik van lokale gidsen, duurzame accommodaties en bestedingen aan natuurbehoud. Tot voor kort gebeurde dit handmatig, wat veel tijd kostte en foutgevoelig was.

Nieuwe AI-tool om impact te meten

Met de nieuwe AI-tool krijgt Better Places direct inzicht in waar reizen bijdragen aan lokale werkgelegenheid, natuur en cultuur. "We kunnen nu sneller zien waar we goed scoren en waar kansen liggen,” aldus Griep. "Dat stelt ons in staat om samen met lokale partners gerichter te verbeteren.”

Een bijkomend voordeel is dat de impact al tijdens het samenstellen van een reis zichtbaar wordt. In de toekomst wil Better Places reizigers actief betrekken bij het vergroten van de positieve impact. Zo blijft de organisatie vooroplopen in duurzaam toerisme.

Link: https://www.betterplaces.nl/impact-meten
Trefwoorden: reisbranche, reisorganisaties, touroperators, duurzaam toerisme, impact

CELTH



||| Nieuws |||

11/09/26
Volgende stap in Arriva trein Amersfoort/Den Haag HS-Parijs
De conclusie is dat het economisch evenwicht van de Hoofdrailnetconcessie 2025-2033 niet in gevaar komt. De ACM bepaalt daarom dat voor de door Arriva gemelde diensten toegang moet worden verleend tot de spoorweginfrastructuur.
11/09/26
Jaarbeurs volgende stap in interactieve leisure: Reis door de kosmos
Vanaf 8 oktober opent in de Utrechtse Jaarbeurs Reis door de Kosmos: Een immersieve beleving. Tijdens deze interactieve virtual reality-reis, waarin bezoekers zich vrij door de ruimte kunnen bewegen, zijn zij getuige van het ontstaan en vergaan van sterren, verkennen zij verre sterrenstelsels en staan zij oog in oog met een zwart gat.
11/09/26
Biertje brengt mensen samen
Nederlanders drinken steeds vaker hun bier in restaurants, hotels en cafés. Daarbij blijft de sociale waarde van een glas (alcoholvrij) bier belangrijk; bijna de helft van de bierdrinkers geeft aan dat een glas bier mensen samenbrengt.
11/09/26
Sterke groei van Nederlandse toerisme in juli
Juli was een behoorlijk positieve maand voor Nederlandse logiesaccommodaties Het aantal gasten groeide met 8,3% naar 5,7 miljoen. De overnachtingen kenden met een plus van 7,4% een net wat meer bescheiden ontwikkeling en kwamen uit op 18,5 miljoen. Hoe zien de ontwikkelingen er in detail uit?
11/09/26
Mientkant: van recreatie tot waterwinning
Tussen het duingebied Berkheide en de nieuwe woonwijk Valkenhorst werken Dunea en gemeente Katwijk aan de ontwikkeling van landschapspark Mientkant.
10/09/26
Exclusief voor leden
Bestuurlijk maatwerk helpt gebiedsontwikkeling landgoed
De provincie Noord-Brabant past in haar Omgevingsverordening de grenzen aan van het bebouwd gebied bij Beek en Donk. Daarmee kan maatwerk worden toegepast en een belangrijke volgende stap worden gezet in de uitvoering van de gebiedsontwikkeling rond Landgoed Eyckenlust en Beek en Donk Oost.
10/09/26
Padel spelen: een overzicht van de belangrijkste regels en tips voor de leisure-sector
Padel is een strategisch waardevolle toevoeging voor leisure-ondernemers en hospitality-locaties die de gastervaring willen versterken. De sport combineert sociale interactie met laagdrempelige toegankelijkheid en past uitstekend binnen de trend van actieve recreatie. Dit maakt padel een effectieve manier om gasten langer te binden en hun verblijf aantrekkelijker te maken.
10/09/26
Achterhoek kiest voor toeristische beleeflaag
In de Achterhoek werken inwoners, ondernemers en organisaties samen aan het ontwikkelen van betere routes en een sterkere beleving van de regio. Een bredere beleeflaag moet meer waarde opleveren. Hoe doen de dmo, de provincie en de gemeenten dat?

||| Agenda |||

14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...