Geplaatst op: 20-06-2025
Auteur: Marc Gerlings

Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals

Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.  
 
Het festival Op de Ring in Amsterdam, Pinkpop en nog tal van kleinere evenementen trekken dit weekend in totaal vele honderdduizenden bezoekers. Het wordt daarbij een zonnig en heet weekeinde en dus roept het Rode Kruis mensen op de juiste maatregelen te nemen: hydrateren, smeren en geschikte kleren.  
 

Voorbereiding is het halve werk  

Vooropstaat dat een goede voorbereiding het halve werk is. Gebruik je gezonde verstand en let op jezelf en op elkaar. Dat betekent dat je je bewust bent van de risico's van alcohol en drugs, zéker in combinatie met de warmte. Dat je goed nadenkt over water – kun je dit meenemen, of ter plaatste makkelijk kopen?  

Neem een pet of hoed mee en zonnebrandcrème. Het zijn vaak simpele dingen, maar je moet er net even aan denken. Teenslippers op een hete ondergrond zoals asfalt kunnen bijvoorbeeld knap vervelend zijn. Zoek vooral de schaduw op wanneer je dat nodig hebt. 

Hier vind je de tips van Rode Kruis over omgaan met hitte.
 

Hardlopen en hitte

Het Rode Kruis wijst mensen ook op tekenen van oververhitting. Hardlopen in de volle zon kan namelijk al snel gevaarlijk zijn. Uit eerder onderzoek van het Rode Kruis blijkt dat de helft van de lopers aangeeft dat warmte niet van invloed is op hun prestaties. Maar dat is het wel. Warmte wordt onderschat en dat is gevaarlijk.  

Daarom is het voor lopers goed om in te checken: 'Ben ik goed genoeg getraind om in deze hitte te rennen?'. Het lichaam is waarschijnlijk niet aan de hitte gewend en dan is overmoed een grote valkuil. Neem geen onnodige risico's. Bij twijfel: stop of matig het tempo. En let natuurlijk goed op de mensen om je heen.  

Download de EHBO-app  

Het Rode Kruis raadt mensen aan een EHBO-cursus te doen en de gratis EHBO-app van de hulporganisatie te downloaden. De app loodst gebruikers door de juiste EHBO-handelingen bij tal van aandoeningen en verwondingen.  
Trefwoorden: evenement, hitte, Rode Kruis, tips, hardlopen

CELTH



||| Nieuws |||

26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
23/01/26
Exclusief voor leden
Gebruik creditcard neemt weer toe
Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...