Biesbosch MuseumEiland verbetert toegankelijkheid voor mindervalide bezoekers
Biesbosch MuseumEiland heeft nieuwe stappen gezet om het Nationaal Park en het museum toegankelijker te maken voor bezoekers met een fysieke beperking. Ook zijn meer bankjes geplaatst. Op donderdag 15 mei zijn feestelijk diverse nieuwe voorzieningen in gebruik genomen. Bezoekers kunnen nu gebruikmaken van een Zonnebloemrolstoelfiets, een ‘offroad’ rolstoel en een speciaal daarvoor geplaatste stalling. Daarnaast zijn de paden op het museumeiland verbeterd en zijn er extra zitplekken gecreëerd. De Zonnebloemfiets is een elektrische fiets met een plateau voor een rolstoel, bedoeld voor mensen die niet zelfstandig kunnen fietsen. De ‘offroad’ rolstoel is geschikt voor ruigere paden, zoals bij De Pannekoek en het Laarzenpad. Buiten belevenCommercieel directeur Annemarie de Stigter benadrukt het belang van buitenactiviteiten: "Maar het museum is meer dan alleen een expositie en het gebouw. In het museum moedigen we de bezoekers echt aan om naar buiten te gaan en de Biesbosch zelf te ervaren. Buitenmuseum De Pannekoek en de fietstochten die we met Staatsbosbeheer organiseren horen daar ook bij!” Het aanpassen van de paden en het plaatsen van de stalling is gedaan door vrijwilligers van het museum. .JPG) Samenwerking en inzetDe realisatie van het project vergde veel inspanning. "Het museum is voor dit soort uitgaven echt afhankelijk van subsidies en fondsen,” aldus De Stigter. Ze spreekt haar dank uit aan onder andere De Zonnebloem, ANWB Fonds en Rabobank Altena-Bommelerwaard. Ook vrijwilligers speelden een cruciale rol: "Zonder de inzet van de vrijwilligers was dit niet eens mogelijk geweest.” ReserverenDe hulpmiddelen zijn te reserveren via de lokale Zonnebloemafdeling of het museum. De bijdrage van € 5 komt ten goede aan het onderhoud.
Trefwoorden: natuur, dagrecreatie, bezoekerscentra, Nationale Parken, Biesbosch, minder validen, inclusiviteit
|
|
15/06/26
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
|
15/06/26
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.
|
15/06/26
Opluchting bij recreatielocaties met een zwembad. De provincies stemden in met ruimere parameters uit de Omgevingswet. Praktische gezien: daarmee wordt voorkomen dat zwembaden aan onnodig lastig haalbare normen moeten voldoen.
|
15/06/26
Welk landschap troffen de Romeinen aan toen ze rond het begin van de jaartelling in Zeeland arriveerden? Hoe heeft het samenspel van menselijke en natuurlijke invloeden het landschap sindsdien gevormd? Dit zijn centrale vragen in het nieuwe onderzoeksproject Re-Flex Zeeland van het Delta Climate Center (DCC) in Vlissingen en daar kan de bezoeker van profiteren.
|
15/06/26
Het verblijfstoerisme in Nederland laat in april 2026 een lichte groei zien. Het aantal gasten in logiesaccommodaties kwam uit op 4,9 miljoen, een stijging van circa 2% ten opzichte van april 2025. De groei komt volledig voor rekening van Nederlandse toeristen, terwijl het aantal buitenlandse gasten licht daalde. De schommelingen worden naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door andere vakantieperiodes.
|
15/06/26
In het buitengebied van Ermelo is de bouw gestart van het project Horsterparkweg, ontwikkeld door Geldersche Woningbouw. Op de plek van het voormalige vakantiepark Timar Imor worden tien duurzame, vrijstaande woningen gerealiseerd.
|
15/06/26
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een melding ontvangen van NS International B.V. om in samenwerking met Deutsche Bahn een passagiersdienst per spoor aan te bieden vanaf Amsterdam Centraal naar een nog nader te bepalen station in het Rhein-Ruhrgebied, via Zevenaar Grens.
|
12/06/26
Terwijl heel Nederland zich opmaakt voor een sportieve zomer, stuurt ANWB haar eigen ‘gele selectie’ van 30 wegenwachten Europa in om vakantiegangers snel en veilig te helpen.
|
|
18/06/26
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
|
23/06/26
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
|
25/06/26
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
|
26/06/26
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
|