Geplaatst op: 12-05-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025

Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025
Foto LinkedIn - Gemeente Sudwest Fryslan

In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden. De uitreiking vond vandaag plaats bij Aquacamping en Jachthaven De Rakken in Woudsend.

Vertegenwoordigers van de gecertificeerde locaties namen daar met trots hun vlag in ontvangst uit de handen van Juryvoorzitter Patrick Poelmann & wethouder Michel Rietman van de gemeente Súdwest-Fryslân.

De Blauwe Vlag is een internationaal erkend keurmerk dat wordt toegekend aan stranden en jachthavens die voldoen aan strenge criteria op het gebied van milieu en duurzaamheid, educatie, onderhoud, voorzieningen en veiligheid. Het groeiende aantal gecertificeerde locaties in Nederland weerspiegelt de toenemende inzet van gemeenten en ondernemers voor een schoon, veilig en verantwoord recreatieklimaat.

Dat er dit jaar maar liefst 202 bedrijven en gemeenten meedoen aan het Blauwe Vlag-programma is een sterk signaal dat duurzaamheid en kwaliteit hoog in het vaandel staan. "De Blauwe Vlag is in Nederland al sinds de jaren ’80 een symbool voor kwaliteit en zorg voor het milieu,” zegt Erik van Dijk, nationaal coördinator Blauwe Vlag Nederland. "Dat het aantal deelnemende havens en stranden in zestien jaar tijd meer dan verdubbeld is, laat zien dat duurzaamheid steeds meer leeft. Deze groei komt niet vanzelf, het vraagt om blijvende inzet en bewust beleid van ondernemers en overheden.”

Een bijzonder onderdeel van de uitreiking was de erkenning van 30 jachthavens die naast de Blauwe Vlag ook de Groene Wimpel ontvingen. Deze extra onderscheiding wordt toegekend aan jachthavens die aantoonbaar verder gaan in hun duurzame beleid en milieubeheer. Zij lopen voorop in de vergroening van de watersportsector.

Link: https://www.blauwevlag.nl/blauwe-vlag-deelnemers
Trefwoorden: dagrecreatie, watersport, stranden, jachthavens, kwaliteit, duurzaamheid

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
21/05/25
Minister Beljaarts neemt 'Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ in ontvangst
HISWA-RECRON-directeur Geert Dijks heeft de ‘Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ deze week aangeboden aan minister Beljaarts van Economische Zaken.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
20/05/25
Open Watersport Weken 2025 trekken meer dan 25.000 bezoekers
De derde editie van de Open Watersport Weken, die plaatsvonden van 5 april tot en met 18 mei in Frie...
12/05/25
Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025
In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
27/03/25
Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam
Watersportorganisaties HISWA-RECRON en het Koninklijk Nederlands Watersportverbond hebben succes geboekt in hun strijd tegen de gemeente Amsterdam rond het instellen van een emissieroze zone.
04/03/25
Boot Holland 11 - 15 maart 2026
Boot Holland 2025 werd een maand geleden vroegtijdig afgeblazen. Nu zijn de data bekend voor dit evenement in 2026.