Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 04-04-2025
Auteur: Marc Gerlings

ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam

ANWB geeft fietsroute cadeau aan jarig Amsterdam
Ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Amsterdam geeft de ANWB een speciale fietsroute cadeau aan de hoofdstad. 

ANWB-bestuursvoorzitter Marga de Jager overhandigde de route officieel aan wethouder Melanie van der Horst. De fietsroute, genaamd Amsterdam 750 jaar, biedt een 38 kilometer lange tocht die de rijke geschiedenis van de stad verkent, van de tuindorpen in Noord tot de iconische grachtengordel en het levendige Vondelpark.

De fietsroute Amsterdam 750 jaar voert vanaf de pont achter het Centraal Station via de tuindorpen in 'Noord' naar de Nieuwmarktbuurt en via de Zuidas naar het stadscentrum met het Vondelpark en de grachtengordel. De fietsroute gaat kriskras door de geschiedenis van de stad.

Melanie van der Horst, wethouder Amsterdam van Verkeer en Vervoer: ‘Wat een prachtig cadeau voor onze 750ste verjaardag. Fietsend door de stad, maak je 750 jaar Amsterdamse geschiedenis mee. Van de tuindorpen in Noord, via een brug over het IJ naar de prachtige groene parken rond de Grachtengordel. Ik hoop dat iedereen dit voorjaar met mooi weer op de fiets stapt om van deze tocht te genieten!’

Marga de Jager, bestuursvoorzitter ANWB: "Amsterdam en ANWB werken al meer dan honderd jaar samen aan onder meer recreatie en mobiliteit. Dat verdient een cadeau waarvan bewoners en bezoekers van de stad kunnen meegenieten."
 

Amsterdam en de ANWB

Rond 1900 was Amsterdam de fietsstad van Nederland. Vooral het Vondelpark was een favoriete plek om te fietsen, tot ergernis van wandelaars. En het Museumplein was een wielerbaan. Omdat zo veel ANWB-leden in Amsterdam woonden, opende de ANWB op 1 mei 1915 haar eerste kantoor annex winkel in Nederland aan de Keizersgracht. Amsterdammers konden hier terecht voor toeristische informatie, zoals wandel- en fietsroutes. De ANWB vierde haar 50ste verjaardag in 1933 in Amsterdam.
Trefwoorden: Amsterdam, ANWB, fietsroute

CELTH



||| Nieuws |||

21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.
19/05/25
Elfteling presenteert 'Prinses op de Erwt' met donkere huiskleur
De Efteling heeft met ‘De Prinses op de Erwt’ haar nieuwste sprookje gepresenteerd. De prinses heeft voor het eerst een donkere huidskleur. Volgens lector storytelling Moniek Hover van de Breda University of Applied Sciences past een dergelijke verandering prima bij het fenomeen sprookje.
13/05/25
Keukenhof kijkt terug op een stralend seizoen
Ruim 1,4 miljoen bezoekers vanuit de hele wereld brachten een bezoek aan de keukenhof en beoordeelden het bezoek met een 8,7.
08/05/25
Elektrische Efteling-stoomtrein rijdt eerste rondje
Na een jaar in Engeland te zijn geweest voor een onzichtbare metamorfose reed Aagje haar eerste rondje met een elektrische aandrijving.
02/05/25
ZooParc Overloon zet 25-jarig jubileum in het teken van natuurbescherming
Tijdens jubileumjaar maakt het park het Projet van het Jaar bekend en in de zomer vindt de opening van het themagebied Ngyuwe plaats.
02/05/25
Burgers’ Zoo verbetert klanttevredenheid met AI-agent
In samenwerking met Watermelon heeft het dierenpark door de inzet van de AI-agent de digitale klantenservice grotendeels geautomatiseerd.
02/05/25
Vanaf 14 mei slaapt De Prinses op de Erwt in het Sprookjesbos
Vanaf woensdag 14 april is het Sprookjesbos van de Efteling een nieuw sprookje rijker. Dit keer is het een gezongen vertelling.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...