Geplaatst op: 03-04-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Ruim 72.000 downloads voor Bloesemalert-app

Nu in top 15 van populairste gratis apps in Nederland

Ruim 72.000 downloads voor Bloesemalert-app

De Bloesemalert, de gratis app waarmee gebruikers realtime de bloei van fruitbloesem kunnen volgen, is inmiddels meer dan 72.000 keer gedownload. Alleen dit jaar al zijn er bijna 9.000 nieuwe downloads geregistreerd. De app, een initiatief van Stichting Bureau Toerisme (SBT), staat momenteel op plek 14 in de lijst van populairste gratis apps in de categorie reizen in Nederland – nog boven grote namen zoals KLM. 


De app biedt gebruikers actuele informatie over de bloeiperiode van verschillende soorten bloesem, waaronder appel, peer en kers. Daarnaast geeft de app tips over bloesemroutes en fotogenieke locaties in de regio. Daarmee is het een handig en geliefd hulpmiddel voor zowel bewoners als toeristen. 


"Het is prachtig om te zien hoeveel mensen actief betrokken zijn bij het volgen van de bloesem,” zegt Richard de Bruin, directeur van Stichting Bureau Toerisme. "We hebben de app ontwikkeld om mensen in en buiten Rivierenland op een slimme manier te informeren en inspireren – dat deze nu bovenaan in de app-rankings staat, laat zien dat we echt iets toevoegen.”  


De bloesemperiode trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers naar het Rivierengebied. Dankzij de app kunnen bezoekers hun bezoek beter plannen en je weet precies wanneer de bloesempracht op haar mooist is.

 

Link: https://www.uitinderegio.nl/download-bloesemalert-app/
Trefwoorden: Bloesemapp, bloesem, app, bloesemalert

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
04/02/26
NEMO is even voor volwassenen
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
21/01/26
Exclusief voor leden
Kogge naar renovatie
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.
13/01/26
Exclusief voor leden
Schenking 60 miljoen euro voor beeldentuin Rijksmuseum
Dankzij een uitzonderlijke schenking van de Don Quixote Foundation kan het Rijksmuseum de stad Amsterdam verrijken met een vrij toegankelijke beeldentuin van internationale allure.