Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 24-03-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Portlantis: Nieuw opvallend bezoekerscentrum Rotterdamse haven

Portlantis: Nieuw opvallend bezoekerscentrum Rotterdamse haven
Foto's: Port of Rotterdam, Robin Utrecht

Dit weekend is een interactief ervaringscentrum op Maasvlakte 2 geopend. Portlantis, zoals het centrum heet, belooft een unieke kijkervaring te bieden op de Rotterdamse haven. Het opvallende gebouw, ontworpen door architectenbureau MVRDV, zal dienen als een plek waar bezoekers de betekenis en toekomst van de haven kunnen ontdekken.

Portlantis, de opvolger van bezoekerscentrum Futureland, wil een uitdagend dagje uit bieden, vol verwondering over de haven. "In Portlantis beleef je op een verrassende wijze wat de haven betekent voor Rotterdam, Nederland en Europa”, aldus Boudewijn Siemons, CEO van Havenbedrijf Rotterdam. Het centrum maakt gebruik van diverse vertelvormen, waaronder virtual reality en augmented reality, om de haven tot leven te brengen. Bezoekers kunnen ook deelnemen aan chemische en technische proefjes in speciale laboratoria. Portlantis dient als knooppunt voor verschillende doelgroepen: scholieren, studenten, zakelijke bezoekers, internationale havenautoriteiten en het brede publiek.

Het gebouw omvat 3.500 vierkante meter verdeeld over vijf verdiepingen en is ontworpen door bureau MVRDV van de bekende architect Winy Maas. De vorm bestaat uit een stapeling van vijf gedraaide vierkante volumes, elk met een groot panoramavenster waarvan het uitzicht correspondeert met wat je binnen ziet en ervaart. Er is geen vaste looproute; bezoekers kunnen hun eigen ontdekkingstocht samenstellen. Rode buitentrappen slingeren om het gebouw en leiden bezoekers naar het panoramadek, dat gratis toegankelijk is voor bezoekers. Er worden jaarlijks 150.000 bezoekers verwacht. Er is zo’n 30 miljoen euro geïnvesteerd in Portlantis. De entreeprijs voor volwassenen ligt op 12 euro, kinderen betalen tussen de 6 en 9 euro. Voor elk tijdslot zijn 250 kaarten beschikbaar.

Portlantis

Een plek voor iedereen

Portlantis is ontworpen om een breed publiek aan te spreken. "Portlantis wordt een plek voor jong en oud. Van doorgewinterde havenliefhebbers tot dagjesmensen en van scholieren tot professionals op zoek naar een bijzondere vergaderplek”, vertelt Eileen Niks, programmamanager namens Havenbedrijf Rotterdam. In Portlantis wordt gebruik gemaakt van allerlei verschillende vertelvormen. Denk daarbij aan virtual reality en augmented reality, exposities met grote 3D-modellen en laboratoria waar je chemische en technische proefjes kunt doen. Het centrum zal ook een restaurant herbergen, dat een breed scala aan gerechten aanbiedt. Het dak van Portlantis is vrij toegankelijk en biedt een panoramisch uitzicht over de Noordzee en Maasvlakte 2.

Portlantis

Het nieuwe 'Huis van de haven'

Naast de exposities en evenementen zal Portlantis ook onderdak bieden aan het EIC Mainport Rotterdam. "Straks kunnen jongeren vanuit Portlantis de haven nog beter verkennen en zo ontdekken wat hun toekomst in de haven zou kunnen zijn”, aldus Michiel Breijs, directeur van EIC Mainport Rotterdam. Dit centrum organiseert excursies en activiteiten voor scholieren en studenten om hen kennis te laten maken met de haven en haar mogelijkheden en verhuist van Rozenburg naar de Maasvlakte.

Portlantis

Trefwoorden: attractieparken, dagattracties, bezoekerscentra, Rotterdam, haven

CELTH



||| Nieuws |||

14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.
13/05/25
Deal tussen hotelier CitizenM en hotelgigant Marriott is geen bedrijfsovername
De overname lijkt op een klassieke bedrijfsovername, maar in werkelijkheid gaat het om de koop van het merk en de formule.
09/05/25
Exclusief voor leden
Horeca laat miljoenen liggen door te weinig alcoholvrije opties
De horeca mist jaarlijks een omzet van maar liefst €437 miljoen door onvoldoende in te spelen op de groeiende vraag naar alcoholvrije dranken. De verkoop van alcoholvrije drankje groeit sterk maar het aanbod in de horeca is zeer gering.
07/05/25
Van der Valk en Fletcher populairste hotels voor Nederlanders
Meer dan de helft van de Nederlandse bevolking heeft de afgelopen drie jaar minstens één nacht in een Nederlands hotel doorgebracht. De hotelmarkt in Nederland wordt gedomineerd door Van der Valk en Fletcher Hotels.
07/05/25
Hoe presteerden de horeca en reisbranche in het eerste kwartaal?
De omzet in de Nederlandse vrijetijdssector geeft in de eerste twee maanden van 2025 een wisselend beeld. De horeca zit wat in de min terwijl de reisbranche flink plust.
25/04/25
Dormio Group sluit zich aan bij HISWA-RECRON
Dormio Group is lid geworden van brancheorganisatie HISWA-RECRON. Deze stap onderstreept de ambitie van Dormio Group om de kwaliteit van haar dienstverlening te verbeteren en actief bij te dragen aan de ontwikkeling van de sector.
24/04/25
BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis.
18/04/25
Recreatiebranche loopt voorop in uitwerking Stagepact
Overheid, onderwijs en bedrijfsleven hebben op hoofdlijnen afspraken gemaakt over het verbeteren van stages.