Geplaatst op: 07-03-2025
Auteur: Redactie
NRIT

Minder nieuwe fietsen verkocht

Minder nieuwe fietsen verkocht

In 2024 werden in Nederland 858.126 nieuwe fietsen verkocht, 7% minder dan een jaar eerder. De verkopen van nieuwe fietsen hebben een sterk decennium achter de rug maar na een piek tijdens de pandemie, met 1,1 miljoen verkochte fietsen, neemt de verkoop gestaag af. Dit blijkt uit onderzoek van Koninklijke RAI Vereniging en BOVAG, uitgevoerd door GFK.

De 858.126 verkochte fietsen leverden een omzet op van 1,55 miljard euro, 4% minder dan een jaar eerder. Aan een fiets werd gemiddeld 1.809 uitgegeven. E-bikes blijven de drijvende kracht achter de markt en vormen een steeds belangrijker segment.

E-bikes blijven dominant binnen de fietsmarkt: 48% van de nieuw verkochte fietsen in 2024 was elektrisch, goed voor 72% van de totale fietsomzet. De gemiddelde prijs van een e-bike steeg met 5% naar 2.719 euro, terwijl het aantal verkochte e-bikes licht afnam. Van de nieuwverkoop is 13% een fatbike, waarvan er vorig jaar 111.033 werden verkocht. Ondanks de groeiende diversiteit aan e-bikes blijven traditionele e-bikes, die breed worden ingezet voor woon-werkverkeer en recreatie,  de ruggengraat van de markt, zowel in aantallen als in omzet. Ook traditionele stadsfietsen blijven een belangrijk segment, goed voor 20% van de nieuwverkoop.

De cijfers werden gepresenteerd tijdens de uitreiking van de Fiets Awards 2025, waarmee RAI Vereniging de innovatiekracht van de fietsbranche onder de aandacht brengt. Fiets van het Jaar werd de Batavus Senz Active Exclusive en tot E-bike van het Jaar werd de KOGA E-F3 6.0 uitgeroepen.

Trefwoorden: dagrecreatie, fietsen

CELTH



||| Nieuws |||

15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.
14/07/26
Exclusief voor leden
Oss bouwt nieuw bad en behoudt tijdelijk het oude
Terwijl veel gemeenten worstelen met de kosten van zwembaden en sportvoorzieningen, kiest Gemeente Oss ervoor het hoge voorzieningenniveau van het huidige Golfbad te behouden. Dat is opvallend, want zwembaden behoren tot de meest complexe en kostbare maatschappelijke voorzieningen.
09/07/26
Exclusief voor leden
QR-informatiebordjes brengen verhaal Dommeldal De Hogt tot leven
Wandelaars, fietsers en andere recreanten kunnen vanaf deze zomer kennismaken met de natuur, geschiedenis en bijzondere kenmerken van het gebied Dommeldal De Hogt. De gemeente Waalre heeft op zeven locaties nieuwe informatiebordjes met QR-codes geplaatst.
08/07/26
Kabinet verandert financiering mbo
Het kabinet presenteerde op 7 juli haar keuzes voor een andere financiering voor het mbo. In een groot deel van Nederland daalt het aantal mbo-studenten waardoor het onderwijs onder druk staat. Goede mbo-opleidingen zijn van groot belang voor de toeristische sector.
08/07/26
Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland.
08/07/26
Nieuwe rechten bescherming luchtvaartpassagiers aangenomen in Europees Parlement
De nieuwe EU-regels zorgen voor snellere en eenvoudigere vergoedingsprocedures bij vertragingen en ook zonder extra kosten handbagage meenemen.
06/07/26
Exclusief voor leden
Toerisme naar Kempen stijgt 6,7%
Het Kempense toerisme, een bekende natuurbestemmming in Vlaanderen, beleefde een topjaar in 2025. De aankomsten stegen met 6,7%, de overnachtingen met 5,5%. Dat is ruim boven het gemiddelde van de andere Vlaamse regio’s. Om die groei te bestendigen en verder uit te bouwen, presenteert Provincie Antwerpen het nieuwe strategisch plan Kempen 2026-2031, met buitenbeleving als rode draad.
29/06/26
Exclusief voor leden
Aanpassing concurrentiebeding maakt arbeidsmarkt flexibeler
Het kabinet past het concurrentiebeding aan. Het moet voor werknemers makkelijker worden om van baan te wisselen. Dit wordt nu te veel beperkt doordat te veel werknemers een concurrentiebeding hebben. Ook voor werkgevers is het daardoor moeilijker om personeel aan te trekken.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...