Prestaties en ambities van NS en KLM
Twee Nederlandse mobiliteitsiconen kwamen deze week met jaarcijfers over 2024. Die vielen niet mee. NS maakt nog steeds verlies en de KLM rapporteert tegenvallende resultaten. Toch zijn de ambities groot.NS: grote ambities voor internationaal treinenNS heeft in 2024 een operationeel verlies van 141 miljoen euro geleden, wel wat minder dan in 2023 toen het verlies nog op 187 miljoen lag. Het bedrijf heeft nog steeds last van een lager reizigersniveau ten opzichte van 2019 en hogere bedrijfslasten. Voor de toeristische sector ...
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: toerisme, mobiliteit, trein, luchtvaart, NS, KLM,
|
|
05/06/26
In samenwerking met Kenniscentrum Zeeuwse Samenleving start HZ Kenniscentrum Kusttoerisme een nieuw onderzoek naar de invloed van toerisme op de brede welvaart van de Zeeuwen.
|
04/06/26
De VVEM introduceert exclusief voor haar leden de ‘Evenementen Stikstof Tool’. Met deze handige tool is te bepalen of je evenement boven of onder de grens voor stikstofdepositie blijft.
|
03/06/26
Nederlanders zijn heel tevreden over hun binnenlandse vakantie. Voor 95% voldeed de vakantie aan de verwachtingen en halen we een NPS van 7,9. Interessant is ook het feit dat 85% (zeer) tevreden is over de prijs-kwaliteitverhouding en 87% (zeer) tevreden is over de drukte/rust op de bestemming. Die laatst conclusies weerspreken (gelukkig) de sentimenten en onderbuikgevoelens die veel aandacht krijgen. Dat blijkt uit het Vakantieonderzoek Plus dat onder de vlag van de Landelijke Data Alliantie is ontwikkeld.
|
03/06/26
De gemeenteraad van eiland Terschelling heeft dinsdag 2 juni met ruime meerderheid ingestemd met een...
|
01/06/26
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
|
01/06/26
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
|
29/05/26
De Veluwe is een van de grootste en meest waardevolle natuurgebieden van Nederland. Het is een destinatie waar ruimte is voor miljoenen bezoekers per jaar. In de nieuwe video van de VeluweAlliantie wordt helder uitgelegd voor welke opgaven dit gebied staat.
|
29/05/26
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) beboet het bedrijf achter de veilingwebsite Ticketveiling....
|
|
08/06/26
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
18/06/26
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
|
26/06/26
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
|
07/09/26 t/m 09-09-26
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
|
|