Inspiratiemagazine voor natuurinclusieve recreatieterreinen
Het domein Vrijetijdseconomie van het Collectief Natuurinclusief heeft een tweede online magazine gepresenteerd. In de eerste editie stond 'meer ruimte voor recreatie' centraal, nu is het de beurt aan 'natuurinclusieve recreatieterreinen'. In dit magazine inspirerende verhalen en tips over het natuurinclusief maken van recreatieterreinen. De artikelen benadrukken het belang van biodiversiteit en hoe recreatieterreinen kunnen bijdragen aan natuurbehoud. Groene groei als nieuwe standaardVolgens domeinleider Natuurinclusief Vrijetijdseconomie, Geert Dijks, maken klimaatverandering en verlies van biodiversiteit natuurinclusief ondernemen onmisbaar voor watersport- en recreatiebedrijven en sportterreinen. "De benadering, die natuurherstel met bedrijfsvoering combineert, biedt niet alleen oplossingen voor natuur- en milieuproblemen, maar creëert ook kansen voor economische groei. Onderzoek toont aan dat consumenten steeds vaker op zoek zijn naar duurzame, groene, en blauwe natuurrijke bestemmingen. Bedrijven die hierin vooroplopen profiteren van een betere reputatie, loyale klanten en in sommige gevallen lagere kosten door subsidies en besparingen.” Voor Dijks is de toekomst van de vrijetijdseconomie groen en blauw. In het magazine een brede waaier aan inspirerende artikelen, feiten over de vrijetijdseconomie en buitenleven en groene inspiratie. - In het artikel ‘Groene sportpekken door natuurinclusief denken' wordt uitgelegd hoe sportterreinen natuurinclusief kunnen worden ingericht. Dit biedt voordelen voor zowel de natuur als de sporters, zoals verbeterde biodiversiteit en een aantrekkelijkere omgeving.
- Molecaten Park Landgoed Ginkelduin zet de standaard zet voor natuurinclusief ondernemen door als eerste park het Green Key certificaat voor natuurinclusief ondernemen te ontvangen.
- Op de Veluwe werken ze binnen Vitale Vakantieparken al langer aan natuurinclusieve vakantieparken. Daar maken ze natuurinclusiviteit haalbaar en betaalbaar.
- Ook wordt een bezoek gebracht aan Vogelobservatorium TIJ in het Haringvliet waar je kunt zien hoe natuurinclusieve architectuur kan bijdragen aan biodiversiteit.
- Het artikel 'Recreatie in het Rivierengebied' bespreekt de mogelijkheden om in het rivierengebied uitbreiding van recreatie hand in hand kunnen gaan met natuurherstel.
Link: https://issuu.com/collectiefnatuurinclusief/docs/na_160_vte_magazine_magazine_2
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, duurzaam toerisme, natuur, sport, natuurinclusief, recreatiebedrijven, vakantieparken, sportterreinen
|
|
08/12/25
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.
|
27/11/25
Van kerstmarkten tot culinaire tips, Veluwe lanceert een gloednieuwe digitale winterspecial: ‘Ontdek, proef, beleef – winter op de Veluwe’. Een online magazine boordevol tips voor een sfeervolle en smaakvolle winter op de Veluwe. De dmo meldt aan NRIT dat het in de toekomst méér digitale magazines wil uitgeven.
|
17/11/25
Staatsbosbeheer heeft twee nieuwe directeuren benoemd. Per 1 januari 2026 treden Karen te Boome en Erik de Heus aan als Operationeel Directeur en Financieel Directeur.
|
27/10/25
Nederlanders vinden natuur en biodiversiteit belangrijk, toch vertaalt zich dit niet in een gevoel van urgentie voor natuurbeleid. Terwijl de natuur en biodiversiteit structureel verslechteren, delven natuurbelangen vaak het onderspit tegenover woningbouw, landbouw, of de energietransitie. Wat is ervoor nodig om nieuw elan te krijgen in hoe wij als samenleving omgaan met onze natuur? De Rli start een advies hierover.
|
24/10/25
Na het succes van Vlaanderens mooiste fietsroutes lanceert Toerisme Vlaanderen samen met de vijf provinciale toeristische diensten, een eerste selectie van 16 Vlaanderens mooiste wandelroutes.
|
22/10/25
Op 1 en 2 november 2025 maakt de Clean-Up Walk haar rentree na een jaar afwezigheid! Tijdens deze vierde editie trekken duizenden wandelaars door heel Nederland eropuit om wandelpaden in hun eigen omgeving vrij te maken van zwerfafval.
|
15/10/25
Hij wordt alom gezien als de grootste Nederlandse natuurbeschermer aller tijden: Jac. P. Thijsse. Hij zette de natuur in Nederland op de kaart. De documentaire Andere Tijden - De Freek Vonk van de vorige eeuw is donderdag 23 oktober te zien bij de NTR op NPO 2 om 21.00 uur.
|
06/10/25
De werkzaamheden aan de Strandboulevard in Hoek van Holland zijn officieel begonnen. Vrijdag gaven wethouder Robert Simons (o.a. Kleine Kernen), de dorpsraad Hoek van Holland en aannemer Van Gelder het feestelijke startsein.
|
Momenteel geen berichten aanwezig.
|