Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 14-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

De nominaties voor Nationale Evenementenprijzen 2025

Thema congres evenementenprijzen: 'Anders denken, anders doen’.

De nominaties voor Nationale Evenementenprijzen 2025
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2025  vastgesteld. Welke steden en evenementen worden dit jaar erkend als de uitblinkers binnen de Nederlandse publieksevenementen sector?

In de categorie ‘Evenementenstad van het jaar’ zijn Groningen, Zandvoort en Harlingen uitverkoren. 

Voor de titel ‘Beste Publieksevenement’ zijn genomineerd Zomerparkfeest, New Year’s EHVE en de Dom pakt uit.

Voor de Event Impact Award zijn Expeditie NEXT, Darwinparkfestival en Swim to fight Cancer Den Bosch genomineerd.

Binnenkort presenteren de genomineerden zich met een pitch aan de jury. Deze bepaalt vervolgens de winnaars. Bij de uiteindelijke beoordeling worden inhoudelijke elementen als visie, aanpak, toegankelijkheid, innovatie, samenwerking met stakeholders en maatschappelijke impact voor de stad meegewogen.

De jury

De jury van de Nationale Evenementenprijzen staat onder leiding van Johan Moerman (voormalig directeur Rotterdam Festivals) en kent daarnaast de leden: Demelzha Blinker, Willem Westermann en Marianne Dijkshoorn. 

De jury wordt aangevuld door roulerende leden namens de winnaars in de categorieën Evenementenstad van het Jaar en Beste Publieksevenement 2024. Dit jaar zijn dit Caia Oortwijn (Beleidsmaker Evenementen gemeente Tilburg) en Liselotte Gatzen (Directeur Big Rivers Festival).

7 april Nationaal Congres Evenementen

Dit jaar worden de Nationale Evenementenprijzen voor de 20ste keer uitgereikt. Sinds 2014 gebeurt dat tijdens het Nationaal Congres Evenementen, dat dit jaar op maandag 7 april plaatsvindt in Schiedam.
Het thema van dit jaar is ‘Anders denken, anders doen’. De evenementensector stond jarenlang in het teken van groei, maar wordt nu geconfronteerd met nieuwe uitdagingen. Strengere regelgeving, stijgende kosten en een tekort aan vrijwilligers maken dat oude denkpatronen moeten worden doorbroken. Tijdens het congres gaan organisatoren, gemeenten en stakeholders samen op zoek naar innovatieve oplossingen.

Voor meer informatie over de prijzen, het congres, overzicht van de juryleden, het programma nationaal congres evenementen: Nationaalcongresevenementen.nl.
Trefwoorden: evenement, citymarketing, evenementenprijs

CELTH



||| Nieuws |||

20/05/25
Exclusief voor leden
Waarom we landgenoten tijdens vakantie vermijden
Hard praten, zeuren over het eten en alleen maar bezig zijn met geld. Maar liefst 69 procent van alle Nederlanders ergert zich tijdens de vakantie aan het gedrag van landgenoten.
14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.
02/05/25
Nominaties geopend voor Recreatie Verkiezingen 2025
Tot en met 14 september kunnen leerbedrijven, praktijkopleiders en medewerkers binnen de recreatiesector genomineerd worden voor de Recreatie Verkiezingen 2025.
24/04/25
BinnenhofBuiten doneert spiegelend kunstwerk aan Flora Restaurant en Filmhuis
Het Haagse stadsprogramma BinnenhofBuiten schenkt een monumentaal kunstwerk van de Haagse kunstenaar Marleen Sleeuwits aan Flora Restaurant en Filmhuis.
22/04/25
Twee Utrechtse informatiepunten open Hollandse Waterlinies en Neder-Germaanse Limes
In de provincie Utrecht zijn twee nieuwe informatiepunten geopend over het UNESCO Werelderfgoed: de Hollandse Waterlinies en de Neder-Germaanse Limes.
18/04/25
Nationale Campermarkt trekt ruimt 3.200 bezoekers
De grootste particuliere campermarkt van Europa laat 25% van de campers van eigenaar wisselen
17/04/25
Exclusief voor leden
Waar ga je naartoe op je eerste date?
Eerste dates brengen altijd onzekerheid met zich mee: het is niet makkelijk om overeenkomsten te vin...
15/04/25
Ahoy location of the year
In Venray zijn de Live Entertainment Production Awards (LEPA) uitgereikt. Rotterdam Ahoy mocht de prestigieuze titel 'Location of the Year 2024’ in ontvangst nemen.

||| Agenda |||

27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...