Geplaatst op: 13-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026

Bij Recreatie Vaklbeurs 2025 worden nominaties bekendgemaakt

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).

De nieuwe organisatoren bouwen daarmee voort op een mooie traditie die door de ANWB in gang is gezet. De ANWB is gestopt met de verkiezing. De jaarlijkse Award-uitreiking voor de landelijke top 3 en de besten per provincie, was uitgegroeid tot een netwerkevent waar de grote diversiteit aan dag attracties elkaar konden ontmoeten. Vertegenwoordigers van Go-Kids en Pretwerk.nl zaten in het verleden al in de vakjury van de ANWB Awards. Walter Jonker van Pretwerk.nl: "We vonden het zonde dat een gewaardeerd netwerkevent voor de dagrecreatie zomaar van de kalender verdween. Ook de media-aandacht en betrokkenheid van het publiek was van grote meerwaarde voor deze sector. Doordat diverse partijen de schouders er onder hebben gezet kunnen we dit event gelukkig toch nog behouden.”

De centrale regie voor de nieuwe verkiezing is in handen van Go-Kids, die de verkiezing heeft omgedoopt tot ‘Leukste Uitjes van Nederland’. De techniek rondom de stemprocedure wordt ondersteund door de bouwers van de Great Stay App. Easyfairs zal de Award uitreiking onderdak bieden. De uitreiking vindt in 2026 plaats tijdens de vakbeurs Recreatie Next Level. Pretwerk, het recreatieve ondernemersplatform, verzorgt de communicatie rond het hele event.

Tijdens de beurs Recreatie Next Level, op 12 en 13 februari in Gorinchem, geeft ‘Het leukste Uitje’ een overzicht van de plannen in de stand van Great Stay App. Daar wordt dan ook het officiële (her)startsein gegeven van ‘Het Leukste Uitje van Nederland’ en kunnen ondernemers zich aanmelden. Dit kan ook via go-kids.nl/leukste-uitje.

Het Leukste Uitje van Nederland bestaat uit een landelijke award en een award per provincie. In principe komen alle kindvriendelijke dagrecreatieve organisaties in aanmerking voor de awards. Daarbij kun je denken aan pretparken, dierentuinen, musea, in- en outdoor-attracties, rondvaarten, kinderboerderijen of historische gebouwen. De stemprocedure vindt plaats via de Go-Kids app.  

De basis vormen de bedrijven die een vermelding hebben op Go-Kids in de categorie ‘Erop uit’. Ieder bedrijf heeft de mogelijkheid om zich voor deze categorie (gratis) aan te melden zodat iedereen de kans heeft om mee te doen. De nominaties voor de eindronde worden bekend gemaakt tijdens de Recreatie Vakbeurs Hardenberg. (11 – 13 november 2025)
Trefwoorden: verkiezing, recreatie, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

04/03/26
ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
02/03/26
Exclusief voor leden
Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.
27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
24/02/26
Exclusief voor leden
Le Champion tekent drie jaar samenwerking met BUKO
Sportorganisatie Le Champion werkt samen met BUKO als nieuwe partner van drie evenementen in Zandvoort: het hardloopevenement de Zandvoort Circuit Run, het fietsevenement de Omloop van Zandvoort en het wandelevenement de 30 van Zandvoort.
23/02/26
Den Haag krijgt eigen VVV cadeaukaart
Den Haag heeft er een nieuw, typisch Haags cadeau bij: de VVV Cadeaukaart Den Haag. Op donderdag 19 februari werd de kaart officieel gepresenteerd bij The Hague Info Store op station Den Haag Centraal.
23/02/26
Exclusief voor leden
Privésauna op het strand van Texel
Huur voor 1,5 uur jouw privésauna met uitzicht op het strand van Texel. Deze eerste mobiele sauna van het eiland staat op dit moment bij Paal 9. In de sauna is plek voor maximaal 5 personen.
19/02/26
GeoFort opent interactieve AI tentoonstelling met Bas Haring
Toekomstmuseum GeoFort opent vrijdag 20 februari een nieuwe interactieve tentoonstelling over kunstmatige intelligentie (AI). De aftrap wordt verricht door wetenschapper, schrijver en filosoof Bas Haring, die bekendstaat om zijn vermogen om complexe technologie begrijpelijk te maken voor een breed publiek.
16/02/26
Fiets en Wandelbeurs en E-bike Challenge scoren met 2026-editie
De 21e editie van de Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht heeft afgelopen weekend, samen met de E-bike Challenge, in totaal 24.628 enthousiaste bezoekers verwelkomd. Fietsers, wandelaars en outdoorliefhebbers konden in drie hallen terecht voor een breed aanbod aan actieve reizen, routes, bestemmingen, fietsen, e-bikes, outdoorproducten en accessoires.