Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026

Bij Recreatie Vaklbeurs 2025 worden nominaties bekendgemaakt

Verkiezing Leukste Uitje weer terug in 2026
Na een tussenjaar zonder verkiezing Leukste Uitje van Nederland, wordt de draad in 2026 weer opgepakt door een samenwerking van partijen in de dagrecreatie branche: Go-Kids, Pretwerk, de Great Stay App en de organisatie van Recreatie Vakbeurs / Recreatie Next Level).

De nieuwe organisatoren bouwen daarmee voort op een mooie traditie die door de ANWB in gang is gezet. De ANWB is gestopt met de verkiezing. De jaarlijkse Award-uitreiking voor de landelijke top 3 en de besten per provincie, was uitgegroeid tot een netwerkevent waar de grote diversiteit aan dag attracties elkaar konden ontmoeten. Vertegenwoordigers van Go-Kids en Pretwerk.nl zaten in het verleden al in de vakjury van de ANWB Awards. Walter Jonker van Pretwerk.nl: "We vonden het zonde dat een gewaardeerd netwerkevent voor de dagrecreatie zomaar van de kalender verdween. Ook de media-aandacht en betrokkenheid van het publiek was van grote meerwaarde voor deze sector. Doordat diverse partijen de schouders er onder hebben gezet kunnen we dit event gelukkig toch nog behouden.”

De centrale regie voor de nieuwe verkiezing is in handen van Go-Kids, die de verkiezing heeft omgedoopt tot ‘Leukste Uitjes van Nederland’. De techniek rondom de stemprocedure wordt ondersteund door de bouwers van de Great Stay App. Easyfairs zal de Award uitreiking onderdak bieden. De uitreiking vindt in 2026 plaats tijdens de vakbeurs Recreatie Next Level. Pretwerk, het recreatieve ondernemersplatform, verzorgt de communicatie rond het hele event.

Tijdens de beurs Recreatie Next Level, op 12 en 13 februari in Gorinchem, geeft ‘Het leukste Uitje’ een overzicht van de plannen in de stand van Great Stay App. Daar wordt dan ook het officiële (her)startsein gegeven van ‘Het Leukste Uitje van Nederland’ en kunnen ondernemers zich aanmelden. Dit kan ook via go-kids.nl/leukste-uitje.

Het Leukste Uitje van Nederland bestaat uit een landelijke award en een award per provincie. In principe komen alle kindvriendelijke dagrecreatieve organisaties in aanmerking voor de awards. Daarbij kun je denken aan pretparken, dierentuinen, musea, in- en outdoor-attracties, rondvaarten, kinderboerderijen of historische gebouwen. De stemprocedure vindt plaats via de Go-Kids app.  

De basis vormen de bedrijven die een vermelding hebben op Go-Kids in de categorie ‘Erop uit’. Ieder bedrijf heeft de mogelijkheid om zich voor deze categorie (gratis) aan te melden zodat iedereen de kans heeft om mee te doen. De nominaties voor de eindronde worden bekend gemaakt tijdens de Recreatie Vakbeurs Hardenberg. (11 – 13 november 2025)
Trefwoorden: verkiezing, recreatie, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Oostenrijk en Liechtenstein in EuroVelo 15
Ter gelegenheid van Wereldfietsdag kondigt de Europese Fietsersfederatie (ECF) de uitbreiding van EuroVelo 15 – Rijnfietsroute aan tot aan de rechteroever van de Rijn, tussen Trübbach en Lustenau.
02/06/25
HZ Kenniscentrum zoekt onderzoeker toerisme
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme is dé kennispartner van de Zeeuwse vrijetijdssector zoekt een onderzoeker toerisme.
02/06/25
Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
28/05/25
1 miljoen stekkerauto's
Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 telde Nederland voor het eerst iets meer dan 1 miljoen stekkerauto’s. Daarmee is nu ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.
28/05/25
Exclusief voor leden
Méribel kiest bureau Hopscotch
Méribel, het hart van het Franse Les 3 Vallées, heeft Hopscotch Tourism Netherlands aa...
26/05/25
Exclusief voor leden
In vijf jaar tijd doneert Natuurhuisje 1 miljoen euro aan natuurdoelen
Boekingsplatform Natuurhuisje heeft in totaal sinds juli 2020 € 1.000.000 gedoneerd aan lokale natuurprojecten. Het meest recente project helpt de eigenaren van vakantiehuizen op het boekingsplatform met streekeigen tuinen in Drenthe.
23/05/25
Gemeenteraad Zaanstad stemt in met entree voor toeristen Zaanse Schans, toegang blijft gratis voor Zaankanters
De gemeenteraad van Zaanstad heeft ingestemd met het voorstel van het college van B&W om vanaf toeristenseizoen 2026 een verplichte entree in te voeren voor toeristen die de Zaanse Schans bezoeken. De maatregel is bedoeld om broodnodige investeringen in het erfgoed, de veiligheid en de leefbaarheid van het gebied mogelijk te maken.

||| Agenda |||

27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...