Geplaatst op: 13-01-2025
Auteur: Marc Gerlings

Witte fiets Veluwe aan Zee weer terug

Witte fiets Veluwe aan Zee weer terug
Foto: Leisurelands.
De beeldbepalende witte fiets is weer teruggeplaatst bij Leisurelands locatie Veluwe aan zee. De fiets werd meegenomen van het recreatieterrein als oudejaarsstunt.

"We zijn ontzettend blij dat de fiets weer thuis is,” zegt Kees Rutten, directeur van Leisurelands. "Dit kunstwerk is al twintig jaar het gezicht van Veluwe aan Zee. Dat hij veilig is teruggebracht, is een enorme opluchting voor ons én onze bezoekers.”

De fiets, een 600 kilogram zwaar kunstwerk van 5,5 meter breed en 5 meter hoog, werd op spectaculaire wijze meegenomen als onderdeel van een oudejaarsstunt door de DOP. De stunt trok landelijke aandacht en leidde tot een intensieve zoektocht. Leisurelands loofde zelfs een beloning van €600 uit. Hoewel de gouden tip uitbleef, meldde de DOP zich uiteindelijk zelf.

Feestelijke terugkomst

Afgelopen zaterdagochtend 11 januari verzamelde een groep enthousiaste toeschouwers zich bij Veluwe aan Zee om de terugkeer van de herenfiets te vieren. De DOP overhandigde het kunstwerk officieel terug aan Leisurelands. "We kunnen alleen maar respect hebben voor de creativiteit van de DOP en zijn dankbaar dat zij goed voor de fiets hebben gezorgd,” aldus Rutten.

Leisurelands wil iedereen bedanken die heeft meegeholpen, van het delen van oproepen tot het leveren van tips. "Het laat zien hoe verbonden mensen zijn met dit kunstwerk. Dankzij jullie staat de fiets weer op zijn vertrouwde plek en kunnen we samen blijven genieten van dit bijzondere stukje kunst,” besluit Rutten.

Met de herenfiets weer op zijn sokkel, kijkt Leisurelands terug op een spannende periode met een positieve afloop. Het kunstwerk blijft een geliefd symbool van recreatie en plezier langs de A28. Leisurelands zal de fiets voortaan stevig met een slot aan de paal bevestigen om te voorkomen dat hij ooit nog een derde keer verdwijnt.
Trefwoorden: recreatie, fiets, monument, landmark, Leisurelands, A28

CELTH



||| Nieuws |||

09/12/25
HISWA-RECRON in hoger beroep voor onuitvoerbaar beleid emissieloos varen
Twee brancheorganisaties HISWA-RECRON en Watersportverbond gaan in hoger beroep bij de Raad van Stat...
03/12/25
BillyBird exploiteert openluchtzwembad Het Run tot 2030
BillyBird heeft de Europese openbare aanbesteding voor de exploitatie van openluchtzwembad Het Run in Drunen gewonnen. Daarmee blijft BillyBird, dat het zwembad al sinds 2019 beheert, ook de komende jaren verantwoordelijk voor de exploitatie.
28/11/25
Louvre introduceert hogere toegangsprijzen voor niet-EU bezoekers
Het wereldberoemde Louvre Museum kondigt aan dat vanaf 14 januari 2026 een aangepast prijsbeleid van kracht wordt. Bezoekers van buiten de Europese Economische Ruimte zullen een toegangsprijs van €32 betalen, tegenover het huidige tarief van €22.
27/11/25
Bezuiniging op openbaar vervoer tegengehouden
De Tweede Kamer heeft vandaag besloten om geplande bezuinigingen op het openbaar vervoer in 2026 en 2027 tegen te houden. Dat betekent dat er in totaal €448 miljoen beschikbaar blijft om het openbaar vervoer in heel het land op peil te houden.
21/11/25
Exclusief voor leden
Ondernemers verwachten toename regeldruk
Een derde van alle ondernemers ervaart veel regeldruk. Naarmate een onderneming meer medewerkers heeft, stijgt dat aandeel: het geldt voor bijna twee keer zoveel mkb’ers (52%) als zzp’ers (28%) en loopt op tot driekwart bij ondernemers met ten minste 10 werknemers. De ervaren regeldruk is licht toegenomen vergeleken met het vierde kwartaal van 2024. Dit blijkt uit onderzoek van KVK eerder dit jaar, onder 650 ondernemers.
17/11/25
Contant geld acceptatieplicht maar er zijn uitzonderingen
Er komt daarom een wettelijke acceptatieplicht voor contant geld. Dit betekent dat contant geld verp...
14/11/25
Exclusief voor leden
Beleving bij erfgoed fors omhoog door 3,5 miljoen euro subsidie
In 2026 kunnen 63 Zuid-Hollandse initiatiefnemers voor het behoud en ontwikkeling van erfgoed een subsidie tegemoet zien binnen het maatregelenpakket van de zeven Zuid-Hollandse erfgoedlijnen. Gedeputeerde Staten stellen hiervoor in 2026 bijna € 3,5 miljoen beschikbaar. Van haven tot Limes, veel projecten krijgen meer belevingswaarde voor de bezoeker.
12/11/25
Groningen ondersteunt karakteristieke evenementen
Organisatoren van grote en Karakteristieke Evenementen in de provincie Groningen kunnen vanaf 24 november 2025 opnieuw subsidie aanvragen. In totaal is er voor 2026 een bedrag van 300.000 euro beschikbaar binnen de Subsidieregeling Karakteristieke Evenementen provincie Groningen.