Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 08-01-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Reisbranche, verzekeraars en ministerie sluiten convenant voor crisisaanpak

Reisbranche, verzekeraars en ministerie sluiten convenant voor crisisaanpak

De ANVR, het SGR, het Verbond van Verzekeraars en het Ministerie van Buitenlandse Zaken hebben op de Vakantiebeurs een nieuw convenant ondertekend. Dit convenant, het Bijzondere Bijstand bij Crisis in het Buitenland Convenant (BBC), zorgt voor een nog betere samenwerking tussen de overheid en private partijen om Nederlandse reizigers in het buitenland te beschermen, op te vangen en te repatrieren in geval van een crisis.

Het BBC is een direct gevolg van de lessen die zijn getrokken uit de coronapandemie. Toen bleek hoe belangrijk het is dat overheid, verzekeraars en reisorganisaties goed samenwerken om vastgelopen Nederlanders snel en veilig naar huis te krijgen. Dit convenant legt vast hoe deze samenwerking er in de toekomst uit moet zien, bijvoorbeeld bij natuurrampen, oorlogen of andere grote crises.

Verantwoordelijkheden en taken afgebakend

Met het BBC is er een duidelijke afbakening van de verantwoordelijkheden en taken van elke partij. Zo kunnen reizigers in een crisis sneller en efficiënter geholpen worden. Minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, benadrukt het belang van goede voorbereiding: "Het advies aan Nederlanders is in de eerste plaats zich goed voor te bereiden door het reisadvies te lezen op NederlandWereldwijd.nl of in de Reisapp. Voor uitzonderlijke situaties zoals hierboven benoemd vormt het BBC een essentiële stap in het versterken van de samenwerking tussen de overheid, verzekeraars en de reisbranche”. Bij de presentatie van het convenant op de Vakantiebeurs benadrukte de minister het belang dat reizigers zich bij een bezoek aan het buitenland bij het ministerie van Buitenlandse Zaken registereren: "Wij kunnen ze dan bij een crisis direct benaderen en ze krijgen updates van de veiligheidssituatie in het land.”

Frank Radstake, directeur ANVR benadrukt: "Reisbedrijven zijn wettelijk verplicht hun klanten hulp en bijstand te verlenen en doen dat normaliter ook. Er zijn echter situaties waarin dit redelijkerwijze niet goed lukt. Het is verstandig om dan met elkaar goede werkafspraken te hebben hoe reizigers dan toch kunnen worden geholpen”.

Flexibele aanpak

Het convenant is bewust flexibel opgesteld, omdat elke crisis anders is. Zoals Erik Jan Reuver van het SGR aangeeft: "Het convenant is flexibel en geeft de ruimte om maatwerk te leveren. Want elke crisis is anders, zo hebben we geleerd in het verleden.”

Geeke Feiter, namens het Verbond van Verzekeraars vindt het vooral belangrijk dat nu gezamenlijk gestroomlijnd kan worden opgetreden voor de veiligheid van Nederlanders in het buitenland. "Het convenant biedt ons vooraf richting om Nederlanders in veiligheid te brengen, zodat we voorbereid zijn op dergelijke crises. Verzekeraars hebben direct en via alarmcentrales contact met hun reizigers en springen in uitzonderlijke situaties bij om reizigers uit de brand te helpen.”

Trefwoorden: toerisme, vakanties, uitgaand toerisme, crisis

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.
11/06/25
Exclusief voor leden
Omzet reisbranche blijft sterk groeien
De omzet van de zakelijke dienstverlening groeide in het eerste kwartaal van 2025 met 3,0% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De reisbranche was met een groei van 8,8% de sterkste groeier.
10/06/25
Eurostar rijdt naar Frankfurt en Genève
Eurostar heeft voor het derde jaar op rij positieve eindejaarsresultaten en groeicijfers gemeld. Interessanter is het feit dat met de vernieuwing van de treinstellen ook nieuwe bestemmingen zijn aangekondigd in het hart van Europa.
10/06/25
Exclusief voor leden
Maatregelen handbagage laat Nederlanders nadenken over vliegreis
Vliegmaatschappijen scherpen de handbagageregels verder aan, waardoor reizigers meer betalen voor ingecheckte bagage en minder kunnen meenemen. Als gevolg daarvan overweegt een grote groep Nederlanders (37%) met een ander vervoermiddel op vakantie te gaan in plaats van te vliegen.
06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
05/06/25
Wereldwijde luchtvaart in 2025: herstel, groei en nieuwe uitdagingen
Volgens de nieuwste Global Outlook van IATA (juni 2025) zijn de vooruitzichten voor het passagiersvervoer door de lucht positief, maar niet zonder uitdagingen. Terwijl de vraag naar vliegreizen wereldwijd toeneemt, worstelt de sector met capaciteitsbeperkingen, veranderend reizigersgedrag en de noodzaak tot verduurzaming.