Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Meer dag- en verblijfsbezoek voor Gelderland

Meer dag- en verblijfsbezoek voor Gelderland

Gelderland blijft een populaire vakantiebestemming. Het afgelopen derde kwartaal, met daarin de zomervakantie, trok de provincie ruim 1,6 miljoen overnachtende gasten. Dat is een stijging van 5,5% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, zo blijkt uit cijfers van het CBS die Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen analyseerde. Ook het dagbezoek groeide.

Vooral het aantal buitenlandse bezoekers is gestegen, met een groei van maar liefst 11%. Duitse toeristen spelen hierin een belangrijke rol. Hoewel het aandeel buitenlandse gasten in Gelderland nog steeds relatief klein is (17,5%), is de groei een positieve ontwikkeling voor de provincie. In absolute aantallen komt de grootste stijging nog steeds van Nederlandse gasten, maar procentueel was de groei met 4% wat meer bescheiden.

Verandering in accommodatievoorkeur

Binnen de accommodaties is er een opvallende verschuiving te zien. Bungalowparken waren dit kwartaal bijzonder in trek, met een groei van 26%. Hotels, B&B’s en groepsaccommodaties bleven stabiel, terwijl kampeerterreinen een lichte daling (-6%) noteerden.

Dagjesmensen ontdekken de provincie

Niet alleen het aantal overnachtingen is gestegen, ook het dagbezoek aan Gelderland is toegenomen. Uit cijfers van de Visitor Data Monitor blijkt dat attracties (+14,1%), binnensteden (+2,9%) en natuurgebieden (+4,5%) een groei in bezoekersaantallen hebben laten zien.

Positieve impact op de economie

De toename van zowel overnachtende als dagjesmensen heeft een positieve impact op de Gelderse economie. Directeur Herre Dijkema van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen is verheugd over de cijfers "Gelderland is en blijft één van de belangrijkste bestemmingen voor binnenlandse bezoekers. Ook zien we dat de Duitse bezoeker, na de coronajaren, de weg naar onze mooie provincie heeft teruggevonden. Dat is goed nieuws voor ondernemers, gemeenten en inwoners: bestedingen van al deze bezoekers dragen bij aan de economie, werkgelegenheid en een divers toeristisch aanbod.”

Trefwoorden: toerisme, binnenlands toerisme, inkomend toerisme, Gelderland, gasten, verblijfsrecreatie, dagrecreatie

CELTH



||| Nieuws |||

17/06/25
Binnenlandse vakantiegangers stoten meer CO2-uit, eco-efficiency wel omhoog
De CO2-uitstoot ten gevolge van binnenlandse vakanties groeide in 2023 harder dan het aantal vakanties. De zogenaamde eco-efficiency verbeterde wel, van 2,24 verdiende euro naar 2,33 euro per kilogram uitgestote CO2. Dat blijkt uit een studie van de Breda University of Applied Sciences en NBTC.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
12/06/25
Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd
Vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer.
06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
06/06/25
Exclusief voor leden
Waar gaan Nederlanders met Pinksteren naar toe? Booking.com ziet opmerkelijke bestemmingen in top 10
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
03/06/25
Recreatie Vakbeurs kiest Villa Pardoes als goede doel voor 2025-editie
Recreatie Vakbeurs heeft Villa Pardoes benoemd tot officieel goede doel voor de beurseditie die zal plaatsvinden op 11, 12 en 13 november 2025.
02/06/25
Bewuster reisgedrag: 39% kiest voor dichtbij, lange verre reizen nemen toe
Volgens onderzoek van Riksja Travel kiezen steeds meer mensen voor bestemmingen binnen 6000 km en wie verder reist, blijft langer weg.
28/05/25
1 miljoen stekkerauto's
Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 telde Nederland voor het eerst iets meer dan 1 miljoen stekkerauto’s. Daarmee is nu ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.