Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Minister Beljaars maakt werk van beter ondernemersklimaat

Minister Beljaars maakt werk van beter ondernemersklimaat
Foto: Ministerie van Economische Zaken - Martijn Beekman

Tijdens de eerste OndernemersTop in Eindhoven benadrukte minister Beljaarts van Economische Zaken de noodzaak om de regeldruk voor ondernemers te verminderen. "Ondernemers besteden te veel tijd, geld en energie aan regelgeving. Dit moet veranderen," aldus Beljaarts. Het kabinet werkt aan het verlichten van de verplichte registratie van woon-werkverkeer en het vereenvoudigen van ARBO-regels, re-integratie van zieke medewerkers en de AVG.

De bijeenkomst bracht 230 ondernemers, vertegenwoordigers van bedrijven en beleidsmakers samen om de uitdagingen en kansen voor het Nederlandse ondernemingsklimaat te bespreken. Dit evenement markeerde de start van het Pact Ondernemingsklimaat, een initiatief om samen met ondernemers een sterke economische basis voor de toekomst te bouwen.

Belangrijke thema's zoals arbeidsmarkttekorten, regeldruk en verduurzaming kwamen aan bod. Ondernemers deelden hun zorgen en oplossingen in deelsessies. Ze benadrukten de noodzaak van arbeidsbesparende technologieën, samenwerking met onderwijsinstellingen en betere inzet van onbenut arbeidspotentieel. Ook werd het belang van lange termijn beleid en harmonisatie van Europese regels zonder nationale koppen besproken.

Een ander punt van zorg was het volle stroomnet, dat verduurzaming en bedrijfsuitbreiding belemmert. Ondernemers pleitten voor efficiënter gebruik van netcapaciteit en samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven om dit probleem aan te pakken.

De inzichten uit de Top vormen een belangrijke bouwsteen voor het Pact Ondernemingsklimaat. Minister Beljaarts waardeerde de waardevolle input en inspirerende voorbeelden van ondernemers. Het vervolgtraject omvat verdere uitwerking van het Pact, met Vivienne van Eijkelenborg als verkenner. Het doel is om het Pact voor de zomer van 2025 vast te stellen.

Trefwoorden: ondernemen, beleid,

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    19/06/25
    Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
    Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
    19/06/25
    Exclusief voor leden
    BRO wordt Movares
    "De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."
    18/06/25
    Tourist Info punt in Zweeler kerk
    Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
    17/06/25
    Exclusief voor leden
    Pocketpark Houthavens Botanique open
    Prinses Margarita opende in de Amsterdamse Houthavens het Houthavens Botanique. Dit groene pocketpark, een samenwerking van Heren2, Boomkwekerij Ebben en Erwin Stam Tuinstudio, benadrukt het belang van groenbeleving.
    17/06/25
    Caroline Belt wordt directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation.
    Met ingang van 1 juli start Caroline Belt als directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation. Caroline neemt hiermee het stokje over van Frank van den Eijnden die in de afgelopen 15 jaar Van Gogh in Brabant op de kaart heeft gezet en Simone van der Heiden die vanaf 2022 mede de directie heeft gevoerd.
    12/06/25
    Exclusief voor leden
    Texel krijgt betere kustbescherming
    Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
    10/06/25
    Exclusief voor leden
    Elektrisch op pad bij Fletcher Hotels: Opel Rocks beschikbaar voor gasten
    Fletcher Hotels biedt gasten vanaf deze zomer een nieuwe, duurzame manier om de omgeving te verkennen: de elektrische Opel Rocks. In samenwerking met Opel en mobiliteitspartner SURE Mobility worden 140 van deze compacte stadsauto’s ingezet bij hotels in toeristische regio’s.
    06/06/25
    Hart van Limburg en Smart-market bundelen krachten voor zorgeloos boeken van toeristische arrangementen
    Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.