Geplaatst op: 06-12-2024
Auteur: Marc Gerlings

Museum Prinsenhof Delft na 5 januari dicht

In 2027 weer open

Museum Prinsenhof Delft na 5 januari dicht
Nog één keer naar Prinsenhof Delft voor de grote verbouwing. Foto: Foto\'s: Marco De Swart.
In de laatste maand vóórdat Museum Prinsenhof Delft op zondag 5 januari 2025 tijdelijk sluit voor een omvangrijke verbouwing en vernieuwing organiseert het museum een speciaal programma. 

Bezoekers kunnen nog één keer het ‘oude museum’ bezoeken. Op 10 december start het programma met de traditionele Lichtjesavond. Op die avond is in het museum een dansvoorstelling te zien, speciaal gemaakt voor Lichtjesavond. In het laatste weekend van 4 en 5 januari is voor de bezoeker van alles te doen. Ook de tentoonstelling De KunstParade. Verrassend – Kleurrijk – Hedendaags is tot sluiting te zien.

Lichtjesavond

Op dinsdag 10 december nodigt Museum Prinsenhof Delft iedereen uit voor de traditionele Lichtjesavond. De gracht is sfeervol verlicht en binnenin het museum is het warm en gezellig. De Van der Mandelezaal is doorlopend te bezoeken via de entree aan de Oude Delft. Het museum en Delft Fringe Festival trakteren op een avond vol dans en muziek. Het decor is het eeuwenoude kloostercomplex en de artiesten hebben hun choreografie en muziek speciaal voor deze avond en locatie gemaakt. Kaartjes of reservering zijn niet nodig. Er zijn drie voorstellingen, om 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Voor alle informatie: museumprinsenhofdelft.nl/activiteiten/dansvoorstelling-lichtjesavond-2024

Zaterdag 4 en zondag 5 januari zijn écht de laatste dagen voordat het museum sluit. In dat laatste weekend zijn er de hele dag flitsrondleidingen. Op zaterdag 4 januari kan de bezoeker voor de allerlaatste keer een rondgang maken door het ‘oude museum’ met een toelichting over de verbouwing en op zondag presenteert het museum een greep uit de publieksfavorieten. Op zaterdag treden ook de ‘Vriendelijke Stiefvaders’ op. Het muzikale duo brengt een ode aan Willem van Oranje en zijn dochter Emilia. De succesvolle workshop ‘Delfts Blauw schilderen’ is ook te volgen in het atelier. Zondag vertellen verschillende kunstenaars die meedoen aan De KunstParade in het museum over hun werk. Onderdeel van deze tentoonstelling is ook de workshop ‘Maak een shiny miniatuur’.

Feestelijke sleuteloverdracht

Op maandag 6 januari sluiten Museum Prinsenhof Delft en burgemeester Marja van Bijsterveldt om 10.30 uur de deuren van het museum. 

Verbouwing en vernieuwing

Museum Prinsenhof Delft gaat verbouwen en vernieuwen. Om het monumentale kloostergebouw en de collectie te behouden voor toekomstige generaties. Op 5 januari 2025 sluiten we onze deuren voor publiek om in 2027 te heropenen met een open, toegankelijk, duurzaam en gastvrij museum waarin iedereen welkom is.

Avondopenstelling 4 januari

Zaterdag 4 en zondag 5 januari is het museum op de reguliere tijden geopend. Op zaterdag 4 januari is het museum bovendien geopend tot 20.00 uur.
Topics:Cultuur
Trefwoorden: Delft, museum, Prinsenhof, verbouwing

CELTH



||| Nieuws |||

01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.
01/04/26
Exclusief voor leden
Treinen internationale Maaslijn rijden in Limburg
Reizigers in Zuid-Limburg maakten op 31 maart alvast kennis met de nieuwe Maaslijn-treinen.
01/04/26
Besteding onder druk?
De recreatiesector staat aan de vooravond van een nieuwe economische realiteit. Dat stelt Richard de Bruin namens Stichting Bureau Toerisme (BT), op basis van actuele marktontwikkelingen en signalen uit het werkveld.
01/04/26
1 april grap over handdoekenstress
Een hotelzwembad zonder handdoekenstress — dat leek deze week ineens binnen handbereik. Touroperator Dé VakantieDiscounter kondigde de introductie aan van Liggynog, een slimme zwembadrobot die onbeheerde handdoeken verwijdert en ligbedden weer vrijmaakt voor andere gasten.
01/04/26
Het Apple Museum opent op 2 april
Het Apple Museum in Utrecht opent officieel zijn deuren voor het publiek op 2 april in De Muur in Utrecht, Nederland.
01/04/26
Breda blij met groei herhaalbezoek
Het toeristisch bezoek van Nederlandse inwoners aan Breda is in 2025 met 9% gestegen, van bijna 4,9 miljoen naar ruim 5,3 miljoen bezoeken. Onder meer waterrecreatie laat een groeispurt zien.
01/04/26
Breda lanceert Breda Mix: bezoekers stellen zelf hun ideale stadsdag samen
Tijdens een drukbezochte bijeenkomst van Breda Marketing is gisteren de Breda Mix gepresenteerd: een nieuw on- én offline platform waarmee bezoekers hun eigen perfecte dag in Breda kunnen samenstellen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...