Geplaatst op: 02-12-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Amsterdamse hotels mogen niet meer uitbreiden

Amsterdamse hotels mogen niet meer uitbreiden
Foto: 123RF

De gemeente Amsterdam heeft aangekondigd dat er per direct geen extra bedden meer mogen worden toegevoegd aan bestaande hotels. Dit besluit is onderdeel van een reeks nieuwe maatregelen om de groei van het aantal bezoekers te beperken en de overlast van massatoerisme tegen te gaan.

In de afgelopen jaren zijn er al meer dan 75 maatregelen genomen om de negatieve effecten van massatoerisme te verminderen, zoals de hotelstop, het reguleren van slaapplaatsen in B&B's en vakantieverhuur, het verplaatsen en verminderen van de zee- en riviercruises, het touringcarverbod in de binnenstad, het invoeren van een alcoholverbod en blowverbod op de Wallen, het vroeger sluiten van de horeca in het Wallengebied en verschillende gedragscampagnes. Nu wordt ook de uitbreiding van slaapplaatsen in bestaande hotels verboden. Dit betekent dat hotels hun capaciteit niet meer mogen vergroten door renovatie, verbouwing of uitbreiding van kamers.

Toerisme is zowel nationaal als internationaal een groeimarkt die zich niet makkelijk laat beteugelen. Daarom werkt Amsterdam steeds meer samen met landelijke en internationale partners. Op nationaal niveau zet de gemeente in op een spreidingsstrategie van bezoekers en attracties. Internationaal is Amsterdam een van de initiatiefnemers van de European Alliance on Balanced Urban Tourism, een groeiende groep Europese steden die de negatieve gevolgen van massatoerisme hoger op de Europese agenda wil.

Trefwoorden: beleid, toerisme, horeca, hotels, amsterdam

CELTH



||| Nieuws |||

05/03/26
Utrecht benoemt PARK
Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Abe Veenstra benoemd tot Provinciaal Adviseur Ruimtelijke Kwaliteit (PARK). Met de benoeming versterkt de provincie de onafhankelijke advisering over de fysieke leefomgeving.
02/03/26
Exclusief voor leden
Opening Gronings Kinderbos Sellingen
Sellingen krijgt als eerste plaats in de provincie Groningen een eigen Kinderbos. Op zaterdag 7 maart 2026 planten kinderen samen met hun familie de eerste stukjes bos. De bomen die 7 maart worden geplant, zijn een cadeau gedaan door Waterbedrijf Groningen.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
29/01/26
Exclusief voor leden
Drie raden kijken kritisch naar leefomgeving en gezondheid
De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli), de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) en de Raad voor de Volksgezondheid & Samenleving (RVS) starten gezamenlijk een nieuw adviestraject als vervolg op het advies ‘Elke regio telt!’ uit 2023. De combinatie leefomgeving en gezondheid wordt doorgelicht en daarmee raakt het recreatie in de buurt.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
14/01/26
Verandert blue monday naar green monday?
Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.