Geplaatst op: 14-01-2026
Auteur: Marc Gerlings

Verandert blue monday naar green monday?

Verandert blue monday naar green monday?

Maandag 19 januari 2026 is het Blue Monday, ooit door een reclambureau bedacht dat het de meest deprimerende dag van het jaar is. Met de actie 'Van Blauw naar Groen' roepen Alles is Gezondheid en partners voor het vierde jaar op rij iedereen op om juist die dag de natuur in te trekken. Door het hele land worden tientallen activiteiten georganiseerd om de positieve invloed van de natuur te ervaren.


Als opmaat naar Blue Monday vindt zondag 18 januari de Mental Ride plaats. Daar kunnen deelnemers zich samen met voormalig wielrenner Thomas Dekker al fietsend preventief een mentale boost geven. Dekker: "Naar buiten om te gaan fietsen is altijd een gezonde keuze. Juist als je je klote voelt, moet je naar buiten."


In Amersfoort begint Blue Monday met een Weeting (een wandelend overleg waarbij de voordelen van wandelen voor lichaam en geest centraal staan) langs het Moerasgebied Hooglandsedijk. Lana Witte de Wit, Wandelaar der Nederlanden, is hierbij aanwezig: "Het is verleidelijk om binnen te blijven als het koud en somber is. Maar wat als je wél naar buiten gaat? Van een wandeling, hoe kort ook, knap je altijd op."


Op de Veluwe begeleidt een boswachter van Staatsbosbeheer een wandeling op een locatie die normaal gesproken niet toegankelijk is voor publiek. Na een stamppotbuffet wordt in de buitenlucht de film/documentaire 'De Achtertuin van Kees' vertoond, gevolgd door een nabespreking met de makers.

In de Soesterduinen staat tijdens een hondenwandeling de band tussen mens en dier centraal. Ook op Landgoed Verwolde en Huize Padua staan wandelingen gepland. En The Walk of Life, een initiatief van onder anderen Hanna Verboom, organiseert wandelingen voor jong en oud door het hele land.


Natuurmonumenten organiseert op de Sprengenberg bij Haarle 'Skip de Winterdip'. Deelnemers kunnen kiezen uit twee wandelingen: één met een leefstijlcoach gericht op aandacht, ademhaling en de kunst van het kijken, en één met een natuurgids langs winterse details, sporen en verhalen over natuur, cultuur en historie.


Van Blue Monday naar Green Monday

Blue Monday is het uitgelezen moment om het positieve effect van bewegen in de natuur te ervaren. Met 'Van Blauw naar Groen' geven de initiatiefnemers een positieve draai aan deze zogenaamd meest deprimerende dag van het jaar en transformeren Blue Monday naar Green Monday.


Bekijk alle activiteiten op: www.allesisgezondheid.nl/van-blauw-naar-groen/


Samenwerkende partners green monday

Van Blauw naar Groen is een initiatief van Alles is Gezondheid, Staatsbosbeheer, Wandelcoaches.nl, Gezond Natuur Wandelen, Fietsmaatjes en de Beweegalliantie en wordt ondersteund door diverse partners waaronder Nature for Health, Groene GGZ, Antropia, Me You We Do, Hersenstichting-Ommetje, expertisecentrum Groen, Gemeente Amersfoort, Arcadis, Walk of Life, Gewoon Buiten, Wandelnet, Fietssport, Aaf on wheels, JOGG, IVN Natuureducatie, Basis in Beweging en Natuurmonumenten.

Trefwoorden: green monday, activiteiten

CELTH



||| Nieuws |||

05/06/26
Leonard Geluk wordt de nieuwe algemeen directeur van Natuurmonumenten
Leonard Geluk is nu nog algemeen directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en volgt bij Natuurmonumenten Pim van der Feltz op. Geluk zal 1 oktober 2026 bij Natuurmonumenten starten.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
29/05/26
VeluweAlliantie video over balans in natuur en toerisme
De Veluwe is een van de grootste en meest waardevolle natuurgebieden van Nederland. Het is een destinatie waar ruimte is voor miljoenen bezoekers per jaar. In de nieuwe video van de VeluweAlliantie wordt helder uitgelegd voor welke opgaven dit gebied staat.
19/05/26
Nationaal Park De Alde Feanen viert 20-jarig bestaan
Nationaal Park De Alde Feanen bestaat in 2026 twintig jaar. Dat jubileum wordt op zaterdag 23 en zondag 24 mei gevierd met een uitgebreid programma vol excursies en natuuractiviteiten in en rondom het park.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
06/05/26
20.000 bomen bij elkaar dansen
In vijf jaar tijd hebben ticketplatform Weeztix en Trees for All samen met festivalgangers 20.000 nieuwe bomen geplant. Bezoekers konden bij aankoop van hun ticket een donatie doen voor meer bomen en bossen wereldwijd.

||| Agenda |||

10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...