Geplaatst op: 19-11-2024
Auteur: Iris Kerst
Inholland

Urban Leisure & Tourism Lab Rotterdam krijgt na buurtparticipatie nieuwe gevel

Urban Leisure & Tourism Lab Rotterdam krijgt na buurtparticipatie nieuwe gevel

Het voormalige ABN AMRO-pand in de grootschalige gebiedsontwikkeling Hart van Zuid wordt omgetoverd tot een groot street art-kunstwerk. In het gebouw heeft ook het Urban Leisure & Tourism Lab Rotterdam haar basis. Het idee voor de kleurrijke beschildering ontstond in dit Lab en na een participatietraject gaat de Rotterdamse streetart-kunstenaar Naomi King samen met buurtbewoners aan de slag.

Dit gebouw, dat sinds 2021 verschillende bedrijven huisvest, zal uiteindelijk door Heijmans worden getransformeerd tot een woontoren. Tot die tijd blijft het een creatieve ontmoetingsplek, met onder andere het Urban Leisure & Tourism Lab Rotterdam, een initiatief van Hogeschool Inholland. Dit lab doet al vijf jaar onderzoek naar de transformatie van het gebied en hoe bewoners hierbij betrokken kunnen worden..

Op de locatie van het voormalige kantoor van ABN AMRO op het Zuidplein 54 komt een woongebouw met huur- en koopappartementen, vooral gericht op studenten en starters. Naar verwachting start de realisatie medio 2026. Totdat het pand wordt gesloopt, blijft het kunstwerk een kleurrijke aanwinst voor het gebied. 

Participatie

Tijdens een participatiemiddag en -avond georganiseerd door Heijmans, heeft Naomi King drie schetsen gepresenteerd waaruit buurtbewoners konden kiezen. Hieruit is het kleurrijke ontwerp Mi Lobi Zuid gekozen. Dit ontwerp, dat de gezichten van de mensen uit Zuid toont, symboliseert de liefde en betrokkenheid die zij voor hun wijk voelen. Inmiddels hebben al meer dan 120 passanten meegeholpen aan het schilderen van het pand.

StreetArtRotterdam

Urban Leisure & Tourism Lab

Het project begon als een afstudeerproject van Joris Sauerbier, mogelijk gemaakt door financiering van de Rabobank. In opdracht van het Urban Leisure & Tourism Lab deed hij onderzoek naar het verbeteren van het veiligheidsgevoel, met name voor vrouwen rondom Zuidplein. Dit leidde tot het concept Kleur op Zuid, dat kleur, groen en verlichting inzet om de openbare ruimte aantrekkelijker en veiliger te maken.

Het project laat zien hoe kunst en stedelijke ontwikkeling samen kunnen bijdragen aan een betere leefomgeving. Het wordt mede mogelijk gemaakt door Hogeschool Inholland, Rabobank en Heijmans. Volg de voortgang via het Instagram-account @hartvanzuidrotterdam010 om op de hoogte te blijven van het proces.

Link: https://www.tourismlabrotterdam.nl
Trefwoorden: beleid, toerisme, recreatie, gebiedsontwikkeling, Zuid-Holland, Rotterdam, bewoners, bewonersparticipatie

Reacties:

  • Nog geen reacties aanwezig.

Plaats een reactie:

Naam:Verplicht
E-mailadres:Verplicht
Bericht:Verplicht
 

Reload Image


 

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/26
Exclusief voor leden
Máxima opent Amsterdam WorldPride 2026
Koningin Máxima opent zaterdagmiddag 25 juli in het Vondelpark in Amsterdam WorldPride 2026.
08/07/26
Exclusief voor leden
AquaZoo Leeuwarden vernieuwt onderwaterwerelden
AquaZoo Leeuwarden heeft twee aquaria in de binnenruimte volledig vernieuwd. Bezoekers maken hier kennis met de onderwaterwerelden van het Tanganyika-meer en de Mangrove, waarin natuurbehoud, biodiversiteit en educatie centraal staan.
08/07/26
Kabinet verandert financiering mbo
Het kabinet presenteerde op 7 juli haar keuzes voor een andere financiering voor het mbo. In een groot deel van Nederland daalt het aantal mbo-studenten waardoor het onderwijs onder druk staat. Goede mbo-opleidingen zijn van groot belang voor de toeristische sector.
08/07/26
Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland.
08/07/26
Nieuwe rechten bescherming luchtvaartpassagiers aangenomen in Europees Parlement
De nieuwe EU-regels zorgen voor snellere en eenvoudigere vergoedingsprocedures bij vertragingen en ook zonder extra kosten handbagage meenemen.
08/07/26
Exclusief voor leden
Consumptie stijgt in mei maar minder naar recreatie
Nederlandse Huishoudens hebben in mei 1,8 procent meer geconsumeerd dan in mei 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Maar er is minder geld van die consumptie gegaan naar onder meer horeca en recreatie.
08/07/26
Exclusief voor leden
Zomerserie Leisuretalk
Na de eerste zomerserie keert LeisureTalk ook deze zomer terug met een nieuwe reeks bijzondere gesprekken. Podcastmakers Richard Otten, Kim-Elle van Ernst en Merlijn Pietersma trokken de afgelopen maanden opnieuw het land door om ondernemers, bestuurders en vernieuwers uit de recreatiesector te spreken.
08/07/26
51% slaapt slecht tijdens vakantie maar nieuwe plek went wel snel
Lekker slapen tijdens vakantie? Mwaah, dat lukt vaak niet. Uit nieuw onderzoek van Swiss Sense naar het slaapgedrag van Nederlanders blijkt dat maar liefst 51% van de ondervraagden slechter slaapt op vakantie dan in hun vertrouwde omgeving thuis. Maar een nieuwe plek went ook snel.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...