Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-10-2024
Auteur: Marc Gerlings

Vierde Klompenpad in Epe

Vrijwilligers zorgen voor uitbreiding netwerk

Vierde Klompenpad in Epe
Vierde Klompenpad in gemeente Epe. Foto: SLG.
Vrijdag 25 oktober is de feestelijke opening van het Klompenpad Nijmolensebeekpad in Vaassen. Wethouder Maarten Heere van de gemeente Epe en projectleider Kristel van Biesen van Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) onthullen het startpaneel op de parkeerplaats aan de Julianalaan. 

Dit doen zij in bijzijn van de vrijwilligers en de deelnemende grondeigenaren. De opening vindt plaats om 14.30 uur in het restaurant van Bij Maarten in ’t Koetshuis aan het Maarten van Rossumplein 2 in Vaassen. Accordeonist Peter den Hond zorgt voor de muzikale omlijsting. Daarna volgt een korte wandeling over een deel van het Klompenpad. Klompen.

Het Nijmolensebeekpad is een rondwandeling van 14 kilometer, die je door het prachtige buitengebied van het dorp Vaassen voert, op de grens van de hoger gelegen Veluwe en het lager gelegen IJsseldal. De wandelaar leert meer over de rijke historie van Vaassen en loopt onder meer langs kasteel De Cannenburch, fraaie beken waaronder de Nijmolense beek, molenplaatsen, prehistorische grafheuvels en raatakkers.

Netwerk van Klompenpaden in Epe

Het Nijmolensebeekpad is het 161ste Klompenpad en het vierde Klompenpad in de gemeente Epe naast het Loobrinkerpad, Schaverensepad en het Klompenmakerspad. Daarnaast ontwikkelen inwoners van de buurtschappen Zuuk en Dijkhuizen ook een Klompenpad, die via overstappunten met de andere paden verbonden wordt, zodat een netwerk van Klompenpaden in deze gemeente ontstaat.

Onder begeleiding van SLG hebben enthousiaste vrijwilligers met medewerking van grondeigenaren het nieuwe Klompenpad ontwikkeld. De Klompenpadwerkgroep gaat ook maandelijks controleren of de route goed te vinden is en voldoende toegankelijk is. 

Het Klompenpad is gefinancierd door Provincie Gelderland, gemeente Epe, Waterschap Vallei en Veluwe en de Nationale Postcode Loterij.

Folder en app

De route is in beide richtingen gemarkeerd met paarse klompjes. De folder met een beschrijving van de route en bezienswaardigheden  is onder andere verkrijgbaar bij IJssalon Rozeboom in Vaassen en VVV’s in de regio. Wandelaars van Klompenpaden zijn te gast op het opengestelde terrein van grondeigenaren. Daarom geldt de regel dat – in tegenstelling tot het hondenverbod bij Klompenpaden – honden aan de lijn hier zijn toegestaan. Waar de route gebruikmaakt van bestaande paden gelden uiteraard de heersende regels. Routenavigatie en informatie over landschap en cultuurhistorie is vanaf 25 oktober ook beschikbaar via de Klompenpaden app.

Kijk voor meer informatie en een downloadbare folder op klompenpaden.nl of op Facebook en Instagram.
Trefwoorden: pad, wandelen, netwerk, Epe, Klompenpad, natuur

CELTH



||| Nieuws |||

27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Wereldpremière tentoonstelling Bricks of Wonder opent met een feest der herkenning voor jong en oud
Op 22 mei vond de feestelijke wereldpremière van Bricks of Wonder plaats, een spectaculaire LEGO® tentoonstelling in Westfield Mall of The Netherlands.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
15/05/25
Exclusief voor leden
Fenix, de nieuwe blikvanger van Rotterdam
Op donderdag 15 mei opent Koningin Máxima Fenix: het nieuwe kunstmuseum over migratie in Rotterdam. Blikvanger is de dubbel gedraaide trap van blinkend roestvrijstaal in het hart van het gebouw en boven het dak uitmondt in een panoramadak.
09/05/25
Subsidies uit regiodeal 'Veluwe in Balans' voor toeristische toegangspoorten Eerbeek en Nunspeet
De provincie Gelderland heeft de eerste twee subsidies toegekend vanuit de regiodeal ‘Veluwe in Balans’. Dit maakt de herinrichting van het stationsgebied in Eerbeek tot toeristisch overstappunt en de ontwikkeling van het bezoekerscentrum in Nunspeet mogelijk.
07/05/25
Exclusief voor leden
Amsterdam verandert
Amsterdam bestaat 750 jaar. De stad met zijn vele grachten is een ware magneet voor toeristen. Hoe verandert deze toekomst na zijn verjaardag? Dat beeld kun je opstellen na de ToekomstTiendaagse.
06/05/25
Jongeren en kunstenaars verbeelden vrijheid en onvrijheid in bijzondere kunstinstallatie
Burgemeester Theo Weterings van Tilburg heeft op 3 mei in de LocHal de audiovisuele kunstinstallatie Het Geheugen geopend. Dit is een project van Brabant Herinnert, een Brabants samenwerkingsverband dat zich inzet om de herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog levend te houden en door te geven aan nieuwe generaties.