Geplaatst op: 07-10-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Reclame Code Commissie niet akkoord met duurzaamheidsclaims van MSC Cruises

Reclame Code Commissie niet akkoord met duurzaamheidsclaims van MSC Cruises
Afbeelding van Filip Filipovic via Pixabay

Niet alle reclames van MSC Cruises waar duurzaamheidsclaims worden gedaan kunnen door de beugel. Dat heeft de Reclame Code Commissie besloten na een een klacht van Reclame FossielVrij, Advocates for the Future en De Reclamejagers.

De klacht was dat verschillende reclame-uitingen van MSC Cruises misleidend en oneerlijk zijn en in strijd zijn met de Code voor Duurzaamheidsreclame en de Nederlandse Reclame Code. Zo claimde MSC dat het door de introductie van LNG mogelijk is om duurzaam te reizen en het bedrijf zich inzet om in 2050 nul uitstoot van broeikasgassen te behalen. Volgens de klagers varen slechts 2 van de 22 schepen van MSC op LNG.

De Reclame Code Commissie vindt dat MSC Cruises reclame mag maken voor haar cruisereizen. Omdat in de reclame-uitingen wordt verwezen naar duurzaamheidsaspecten, zoals de door de cruiseschepen gebruikte brandstof, de vermindering van de uitstoot en de impact op broeikasgassen, moet worden voldaan aan de regels voor duurzaamheidsreclame.

De Reclame Code Commissie heeft geoordeeld dat niet alle reclame-uitingen van MSC Cruises voldoen aan de regels voor duurzaamheidsreclame. De gebezigde term ‘duurzaam’ kan misleidend zijn omdat het onvoldoende concreet is onderbouwd hoe MSC Cruises bijdraagt aan duurzaamheid. MSC heeft echter aangegeven dat zij wel stappen ondernemen om hun milieueffect te beperken, maar deze claims bleken onvoldoende transparant. Er is aanbevolen om op deze manier geen reclame meer te maken. Een deel van de betreffende reclames wordt al niet meer gebruikt. Voor het overige is de klacht afgewezen.

Tegen deze uitspraak kan nog beroep worden aangetekend. De uitspraak is nog niet definitief.

Trefwoorden: duurzaam toerisme, cruises, reclame

CELTH



||| Nieuws |||

16/09/26
Exclusief voor leden
The Social Table voor mkb influencer acties
Influencer marketingbureau HelloSparkle lanceert The Social Table, een nieuw experience label voor creators dat inspeelt op een veranderende manier waarop consumenten restaurants, hotels, winkels, evenementen en andere locaties ontdekken, met een lokale aanpak.
16/09/26
Exclusief voor leden
Afspraken voor beveiligingsorganisatie Schiphol
Schiphol, de beveiligingsbedrijven en vakbonden CNV en FNV hebben een akkoord bereikt over verbeteringen in de arbeidsomstandigheden voor beveiligers op Schiphol. Daarmee zijn nieuwe werkonderbrekingen van de baan.
16/09/26
Een slimme manier om je evenement te promoten
Nederland staat bol van de evenementen. Veel van die evenementen komen jaarlijks op vaste momenten terug. Voor organisatoren is het de kunst om potentiële bezoekers te informeren over het betreffende evenement en ervoor te zorgen dat ze jaarlijks een kruisje op de kalender zetten. En precies daar ligt een mooie kans voor promotie: kalenders!
16/09/26
Exclusief voor leden
Reinwardt en Rijksmuseum verbeteren toegankelijkheid culturele sector
De Reinwardt Academie, die dit jaar 50 jaar bestaat, en het Rijksmuseum gaan de komende drie jaar samenwerken om de toegankelijkheid van de culturele sector te vergroten, voor bezoekers én medewerkers.
16/09/26
10 jaar Uncover
Tijdens de opening van het academisch jaar bij Breda University of Applied Sciences (BUas) afgelopen vrijdag is de tiende editie van Uncover Magazine gelanceerd. Dit magazine is onderdeel van Academy for Leisure & Events, dat gevuld is met artikelen van onderzoekers, docenten, studenten, alumni en professionals uit de sector.
14/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
14/09/26
Forse verbeteringen Maaslijn
De opwaardering van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond kan doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag 9 september bepaald. De circa 90 kilometer lange spoorlijn voor dagelijks zo’n 22.000 reizigers wordt geëlektrificeerd en op vier plekken verdubbeld. ProRail en de aannemer zijn al aan het werk. De geplande oplevering is december 2027.
14/09/26
SVR Podcast met Bembroeken
Stichting Vrije Recreatie (SVR is een podcastserie gestart. In de tweede aflevering komt komen de ondernemers van Camping de Bembroeken (Brabant) aan het woord.

||| Agenda |||

18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...