Geplaatst op: 10-09-2024
Auteur: Marc Gerlings

Koningin Maxima verdiept zich in duurzaam bouwen

Zegetocht voor Voltron

Koningin Maxima verdiept zich in duurzaam bouwen
Koningin Máxima woont donderdagmiddag 19 september in Dokkum een seminar  bij over duurzaam bouwen en wonen van Bouwgroep Dijkstra Draisma. In theater Sense spreken betrokkenen uit de bouwsector onder de noemer ‘Open your mind’ over oplossingen en visies voor duurzaam bouwen en wonen. 

Tijdens de bijeenkomst staat de eerste seriematig gebouwde CO2-negatieve woning ‘Smûk’ centraal. Bij dit concept wordt duurzaam gebouwd, waarbij de woning meer CO2 opslaat, dan bij de productie is vrijgekomen. Daarnaast is bij deze woning aandacht voor betaalbare materialen en wooncomfort.  

Koningin Máxima spreekt met betrokkenen uit de bouwsector, overheid en wetenschap over de energietransitie en materialentransitie en over uitdagingen en oplossingen voor de nieuwbouwmarkt. Aansluitend bezoekt zij de woning Smûk en spreekt zij met medewerkers van Bouwgroep Dijkstra Draisma over het ontwerp, duurzame toepassingen en de productie.

Bouwgroep Dijkstra Draisma heeft meerdere projecten in de sector Leisure gebouwd. Onder meer bouwde de groep het Werelderfgoedcentrum Waddenzee, diverse verenigingsgebouwen, de verbouw van Martiniplaza en de verbouwing van de foyer De Lawei in Drachten. De verbouwing van de bibliotheek van NHL Stenden (o.m. opleiding toerisme) werd in oktober 2023 afgerond.
Trefwoorden: bouwen, duurzaam

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    11/02/26
    Exclusief voor leden
    Doorbraak duurzame vliegtuigbrandstof met SIENNA-reactor
    Het Europese project TAKE-OFF, geleid door het Nederlandse TNO, bundelt de krachten van tien partners om technologie te ontwikkelen die CO2 en hernieuwbare waterstof omzet in SAF.
    10/02/26
    Exclusief voor leden
    Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
    De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
    10/02/26
    Exclusief voor leden
    Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
    Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
    10/02/26
    Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
    Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
    10/02/26
    Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
    Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
    09/02/26
    Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
    Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
    09/02/26
    Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
    De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
    09/02/26
    Exclusief voor leden
    Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
    Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.

    ||| Agenda |||

    12/02/26
    12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
    Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
    13/02/26 t/m 15-02-26
    13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
    De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
    24/02/26
    24/02/26 t/m 24-02-26: Tourism skills: getting this right matters
    The European tourism sector faces a simple reality:without the right skills, growth is not sustainab...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    10/03/26
    10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
    Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...