Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 02-09-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Vroeg boeken winterzonvakantie in trek

Vroeg boeken winterzonvakantie in trek

Hoewel de zomer net voorbij is, zijn veel Nederlanders al bezig met hun winterzonplannen. Uit een recente poll van Corendon blijkt dat 25% van de respondenten hun winterzonvakantie al heeft geboekt en er reikhalzend naar uitkijkt. Dit toont aan dat de behoefte aan zon, zee en ontspanning ook in de wintermaanden groot blijft. Voor de najaarszon zijn Spanje, Griekenland en Turkije favoriet. Dat laat de VakantieDiscounter dan weer weten. 

Van de vijftienhonderd op de social media poll van Corendon geeft 35% aan nog in de zomervakantiemodus te verkeren en zich nog niet bezig te houden met de komende winter. Daarnaast zegt 29% zich nog te moeten oriënteren op hun mogelijkheden voor een winterzonvakantie. Opvallend is dat 11% van de respondenten verrast is door de mogelijkheid om al een wintervakantie te boeken en zich afvraagt: "Uhm, kan dat al?”

Winterzon

"De vraag naar winterzonbestemmingen is groot. We zien dat steeds meer mensen hun vakantie vroeg plannen om verzekerd te zijn van de beste accommodaties en vluchten, en je profiteert nog van de hoogste vroegboekkortingen,” aldus Audrey Denkelaar, pr-manager van Corendon. "Of je nu op zoek bent naar de tropische stranden van de Caraïben of de zonzekere Canarische Eilanden, wij zorgen ervoor dat iedereen de ideale winterzonvakantie kan vinden.” Corendon verwacht dat de interesse in winterzonvakanties de komende weken verder zal toenemen naarmate de dagen korter en kouder worden in Nederland.

Najaarszon

Nederlanders zoeken het liefst de najaarszon op in Spanje, dat blijkt uit boekingscijfers van reisorganisatie dé VakantieDiscounter. Ook Griekenland en Turkije zijn populair. Als je aan je portemonnee wil denken, kan je beter naar Macedonië of Albanië gaan. "De laatste weken is het enorm zonnig in Nederland. De boekingen lijken daarom langzaam te verschuiven naar het najaar, wanneer de kans op goed weer in eigen land minder wordt. Vooral Spanje (32%), Griekenland (22%) en Turkije (18%)zijn populair”, aldus Laura Vlaanderen, van dé VakantieDiscounter. "Eigenlijk zien we elk jaar dezelfde drie landen bovenaan staan. Opvallend is dat Turkije en Griekenland dit jaar van stuivertje wisselen. En dat terwijl Griekenland gemiddeld duurder is dan Turkije”, aldus Vlaanderen. 

Binnen Spanje is met name Mallorca populair, 17% vliegt naar dit eiland, dat op slechts 2,5 uur vliegen ligt. "Later in het seizoen zie je dat de Canarische Eilanden weer populairder worden; het seizoen op Mallorca loopt eind oktober af en eilanden als Tenerife en Gran Canaria hebben simpelweg meer zonzekerheid.” In Griekenland zijn dit najaar Kreta (34% van alle Griekenland-boekingen), Rhodos (17%) en Zakynthos (17%) het meest populair. Kos, dat vorig jaar nog op de 3e plek stond, schuift hiermee een plekje op. Wie nog een nazomervakantie wil boeken, maar zijn portemonnee te vriend wil houden, kan beter voor andere landen kiezen. Macedonië, Albanië en Tunesië zijn aanzienlijk goedkoper dan Spanje (€ 788), Griekenland (€ 718) en Turkije (€ 571).

Trefwoorden: reisbranche, reisbedrijven, vakanties, wintervakanties

CELTH



||| Nieuws |||

24/06/25
Exclusief voor leden
Pathé ombouw in Vlissingen maar Terneuzen wordt gesloten
Pathé zet de volgende stap in Zeeland: vanaf donderdag 26 juni verandert CineCity in Pathé Vlissingen. Terneuzen krijgt niet genoeg bezoekers en daarom wordt CineCity Terneuzen gesloten.
24/06/25
Camping De Drie Provinciën wint opnieuw ACSI Award: seniorentoerisme als groeikans voor Drenthe
Camping De Drie Provinciën heeft voor het derde jaar op rij de prestigieuze ACSI Award voor Beste Campingrestaurant in de wacht gesleept. De feestelijke uitreiking op donderdag 12 juni markeerde niet alleen een bijzondere mijlpaal, maar ook het startpunt van een inspirerend gesprek over de toekomst van recreatie in Drenthe.
24/06/25
Hiswa te Water viert 40e editie met duurzaamheid en luxe
Van 3 tot en met 7 september 2025 verandert de Bataviahaven in Lelystad opnieuw in het decor van de grootste watersportbeurs van Noordwest-Europa: Hiswa te Water. De veertigste editie belooft feestelijker, duurzamer en chiquer dan ooit te worden.
24/06/25
Inschrijving Horecava Awards 2026 geopend
De inschrijving is geopend voor de Horecava Awards 2026. Deze prestigieuze prijs bekroont vernieuwende producten, diensten en concepten die de horeca daadwerkelijk verbeteren of vernieuwen.
24/06/25
Nederland behoudt 8e plek op wereldranglijst congressen
Nederland staat voor het derde jaar op rij op de achtste plaats in de wereldwijde ranglijst van de International Congress and Convention Association (ICCA). Deze stabiele positie onderstreept de kracht van Nederland als toonaangevende bestemming voor internationale congressen en bijeenkomsten.
24/06/25
Exclusief voor leden
Rust en avontuur populair in zomer 2025
Reizigers die deze zomer op het laatste moment nog een vakantie boeken, kiezen opvallend vaak voor rust, veiligheid en actieve rondreizen. De belangstelling voor Europa groeit, de VS valt uit de top 10 en Thailand blijft populair.
24/06/25
Steeds meer campings met laadpunten voor elektrische auto’s
Het aantal Europese campings met laadpunten voor elektrische auto’s is in 2,5 jaar tijd bijna verdrievoudigd. Needrland is de Europese koploper. Dat blijkt uit recente cijfers van campingspecialist ACSI, die jaarlijks bijna 10.000 campings inspecteert.
23/06/25
Exclusief voor leden
Rapportage Meimaand fietsmaand door RBT Heuvelrug
In mei heeft RBT Heuvelrug het thema fietsen, 'Meimaand fietsmaand', in de schijnwerpers gezet, met een uitgebreide combinatie van winacties, advertenties, artikelen, arrangementen en vernieuwde themaroutes.

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...