Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 26-08-2024
Auteur: Marc Gerlings

Feniks begroet bezoekers Vechtdal

Landmark bij Zwolle voor Vechtdal

Feniks begroet bezoekers Vechtdal
Naast de snelweg A28 ten noorden van Zwolle bij de afrit naar het Vechtdal (N340) ziet het ontstaan van De Feniks. Dit is een stalen kunstwerk van 18 meter hoog. 

Met vlammende kleuren in de zon door het gebruik van Japans titanium. De Feniks moet inwoners van Zwolle en het Vechtdal het gevoel geven weer thuis te komen, en passanten welkom heten en uitnodigen de regio te bezoeken.  Na het uitharden van de fundering zal De Feniks in september in delen worden aangevoerd. Ter plekke worden de staartvleugels, de romp, de kop en de vleugels aan elkaar bevestigd.

Poort van het Vechtdal en Zwolle

Vanuit het programma Ruimte voor de Vecht is het project Poort van het Vechtdal en Zwolle ontstaan. Het idee was om een landmark te maken langs de A28 bij de kruising met de Vecht. Na een selectieprocedure is het schetsontwerp van kunstenaar Giny Vos uitgekozen om verder uit te werken. Haar definitieve ontwerp is goedgekeurd door de Stuurgroep die over het project gaat. De voorbereidingen en de bouw van dit grote kunstwerk zijn een enorme klus. Het is een knap staaltje vakmanschap en ingenieurswerk, meldt de provincie.

De Feniks staat voor kunstenaar Giny Vos voor de onvoorstelbare kracht en het herstellende vermogen van de natuur, onder invloed van het licht van de zon. Het kunstwerk tekent zich met krachtige lijnen af in het landschap. De vuurvogel keert zich zuidwaarts. Zo volgt zij de zon in zijn baan aan de hemel, en kijkt uit over de stad Zwolle en het Vechtdal. Het Japans titanium op het kunstwerk heeft vlammende kleuren in het licht van de zon. Ook ’s nachts zal de Feniks spelen met het licht uit de omgeving, maar dat zal rustig ogen en een verstilder beeld opleveren. Iedere dag komt zij, onder invloed van de zon, opnieuw tot leven.
Trefwoorden: landmark, Zwolle, Vechtdal, toerisme

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
25/07/25
Exclusief voor leden
Nieuwe subsidieregeling voor toegankelijke recreatie in Drenthe
De provincie Drenthe heeft een nieuwe subsidieregeling geopend voor mkb-ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Met deze regeling wil de provincie bijdragen aan een inclusieve en toegankelijke omgeving.
25/07/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen trekken aan
Na een wat teleurstellend voorjaar trekken de laatste twee maanden de vakantieboekingen aan. In mei met +6% en in juni met +5%. In juni viel vooral de populariteit van Denemarken en Griekenland op.
24/07/25
Aantal bewoners op vakantieparken stijgt
Het aantal mensen dat officieel woont op een vakantiepark is de afgelopen jaren flink gestegen. Volgens het CBS stonden op 1 april 2025 bijna 60.000 mensen ingeschreven op een vakantiepark, tegenover ruim 51.000 in 2019.
24/07/25
Exclusief voor leden
Wandelnet: Geef wandelen een volwaardige plek in het omgevingsbeleid
Met de invoering van de Omgevingswet is er een nieuw beleidskader ontstaan voor de inrichting van de leefomgeving. Wandelnet grijpt deze kans aan om het belang van wandelen te benadrukken. In de brochure ‘Wandelkwaliteit in het omgevingsbeleid’ laat Wandelnet zien hoe wandelen een structurele plek kan krijgen in gemeentelijke visies, plannen en regelgeving.
24/07/25
Nieuw model brengt recreatiebehoefte in kaart
Een nieuw recreatiebehoeftemodel laat zien waar de grootste behoefte is aan recreatieruimte. Het model combineert data over bevolkingsgroei, reisbereidheid en bestaande voorzieningen om knelpunten én kansen voor recreatie in beeld te brengen.
24/07/25
Meer publiek, maar rode cijfers: poppodia onder financiële druk
Ondanks een groeiend aantal bezoekers en optredens in 2024, kampen Nederlandse poppodia met toenemende financiële problemen. De kosten stijgen sneller dan de inkomsten, waardoor meer podia verlies draaien.
24/07/25
Steeds meer Nederlanders elektrisch op zomervakantie
Nederlanders kiezen deze zomer massaal voor de elektrische auto richting Zuid-Europa. Uit geanonimiseerde data van ruim 25.000 gebruikers van de Shuttel-mobiliteitspas blijkt dat laadstress plaatsmaakt voor vertrouwen in het Europese laadnetwerk.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...
31/10/25
31/10/25 t/m 31-10-25: Inspiratie-event: Wandelen als sleutel tot een vitalere
Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen op het gebied van gezondheid, leefstijl en l...