Geplaatst op: 02-07-2024
Auteur: Redactie
NRIT

EuroParcs start bouw vakantiepark Enkhuizer Strand

EuroParcs start bouw vakantiepark Enkhuizer Strand
Andries Bruil directielid EuroParcs heet de genodigden welkom geflankeerd door Jan Franx, wethouder Enkhuizen (l) en Erik van der Neut, directeur Markus (r)

De bouw van EuroParcs Enkhuizer Strand is gestart. Op het park komen 154 vakantiehuizen. Een bijzonder project voor EuroParcs omdat het project ook de ontwikkeling van openbaar toegankelijke dagrecreatieve voorzieningen omvat.

Wethouder Jan Franx van de gemeente Enkhuizen: "Ik ben trots dat we de eerste palen voor de bouw van het vakantiepark hebben kunnen slaan. Zonder vakantiepark is het voor ons, gemeente Enkhuizen, niet mogelijk om een mooi recreatiegebied te realiseren. En dat is waar het ons om te doen is.”

Recreatiegebied Enkhuizerzand zal openbaar toegankelijk blijven met fiets- en wandelpaden, meer strand, ligweiden, een hondenstrand en een parkinrichting met veel bomen, struiken, bloemen en waterpartijen. De aanleg van een kustboog moet de zandafslag van het strand tegen gaan. Eerder dit jaar heeft EuroParcs het zwembad in het gebied overgenomen van Stichting Recreatie Voorzieningen Enkhuizen. Het zwembad wordt voor bijna vier miljoen euro  toekomstbestendig gemaakt en verduurzaamd. Er komen meer dan 850 zonnepaneel op het dak, het bed krijgt warmtepompen en het glas wordt vervangen. Daarvoor krijgt EuroParcs 1 miljoen euro van de gemeente Enkhuizen. Het zwembad blijft toegankelijk voor inwoners en komt ook beschikbaar de toekomstige gasten van EuroParcs. DE overdacht van het zwembad levert de gemeente een jaarlijkse besparing op van 240.000 euro. De openbare beschikbaarheid is voor 30 jaar gegarandeerd.

Lang ontwikkelingstraject

Het ontwikkeling heeft een lange geschiedenis die in 2005 startte met de overdracht van recreatieoord Enkhuizerzand door Rijkswaterstaat aan de gemeente Enkhuizen. Aangezien de gemeent niet de middelen had het gebied met veel achterstallig onderhoud te ontwikkelen is 2015 besloten een tender uit te schrijven. Het uitgangspunt was dat de bouw van een vakantiepark door een private partij de herontwikkeling van het hele openbare recreatiegebied Enkhuizerzand moest financieren, alsmede het onderhoud gedurende een afgesproken termijn. In 2017 is de opdracht gegund aan Ontwikkelingsmaatschappij Recreatieoord Enkhuizer Zand (OREZ) waarvan EuroParcs later eigenaar is geworden.

Huisjes van water naar land

Nadat in eerste instantie het plan was het nieuwe vakantiepark grotendeels in het water te bouwen, bleek dit om verschillende redenen niet haalbaar. In 2020 heeft EuroParcs na een participatieproces met inwoners en stakeholders een nieuw plan gepresenteerd. Dit werd in 2022 vastgelegd in een onherroepelijk bestemmingsplan en een inrichtingsplan. Hierin zijn nauwkeurig de voorwaarden voor de bouw van het vakantiepark en de herontwikkeling van het recreatiegebied vastgelegd inclusief de verplichting tot onderhoud gedurende 12 jaar na oplevering.

EuroParcs directielid Andries Bruil: "De start van de bouw van het vakantiepark kan met recht een mijlpaal genoemd worden. De opbrengst van het vakantiepark zal immers de totale herontwikkeling van het hele recreatiegebied Enkhuizerzand mogelijk maken, waarvan de inwoners van Enkhuizen nog vele jaren plezier aan zullen gaan beleven.” 

Het vakantiepark

Op het vakantiepark komen 154 vakantiewoningen van verschillende typen passend bij de drie sferen van het park: Aan ’t water, In ’t bos en Op ’t strand. Vanwege de natuur- en vakantiebeleving zullen de vakantiewoningen worden geplaatst in een doorlopend landschap zonder kavelafscheidingen. Bij het ontwerp van het park zijn zoveel mogelijk bestaande bomen behouden en waar kap nodig was, wordt dit in ruime mate gecompenseerd met inheemse bomen en struiken. In het gebied opende EuroParcs in 2020 al de camping. 

Planning

Naar verwachting zal de bouw van het vakantiepark in het eerste kwartaal 2026 worden afgerond. De vakantiewoningen worden verkocht aan geïnteresseerden voor recreatief eigen gebruik en/of verhuur via EuroParcs aan recreanten. De verkoop is enige tijd geleden gestart. De planning is dat het totale project Enkhuizerzand in de loop van 2027 zal zijn afgerond.

Ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal kregen vier organisaties elk een cheque, ter waarde van elk €2.500 aangeboden: het Zuiderzeemuseum, Reddingsbrigade Enkhuizen, voetbalvereniging SV Enkhuizen en korfbalvereniging DTS.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, vakantieparken, bungalowparken, dagrecreatie, Noord-Holland

CELTH



||| Nieuws |||

17/09/26
Gastvrij blijven met minder personeel: zo verbeter je de operatie
Op een zonnige zaterdag kan de drukte in een attractiepark, museum of vakantiepark binnen korte tijd oplopen. De parkeerplaats stroomt vol, bij de entree ontstaat een rij en in de horeca begint de lunchpiek. Als processen niet goed op elkaar aansluiten, merkt de gast dat vrijwel direct. Voor organisaties in de vrijetijdssector ligt hier een lastige opgave. Ze willen bezoekers een gastvrije ervaring bieden, terwijl personeel schaars is en kosten stijgen. Alleen harder werken is geen houdbare oplossing. Slimmer organiseren kan dat wel zijn.
16/09/26
Exclusief voor leden
The Social Table voor mkb influencer acties
Influencer marketingbureau HelloSparkle lanceert The Social Table, een nieuw experience label voor creators dat inspeelt op een veranderende manier waarop consumenten restaurants, hotels, winkels, evenementen en andere locaties ontdekken, met een lokale aanpak.
16/09/26
Exclusief voor leden
Afspraken voor beveiligingsorganisatie Schiphol
Schiphol, de beveiligingsbedrijven en vakbonden CNV en FNV hebben een akkoord bereikt over verbeteringen in de arbeidsomstandigheden voor beveiligers op Schiphol. Daarmee zijn nieuwe werkonderbrekingen van de baan.
16/09/26
Een slimme manier om je evenement te promoten
Nederland staat bol van de evenementen. Veel van die evenementen komen jaarlijks op vaste momenten terug. Voor organisatoren is het de kunst om potentiële bezoekers te informeren over het betreffende evenement en ervoor te zorgen dat ze jaarlijks een kruisje op de kalender zetten. En precies daar ligt een mooie kans voor promotie: kalenders!
16/09/26
Exclusief voor leden
Reinwardt en Rijksmuseum verbeteren toegankelijkheid culturele sector
De Reinwardt Academie, die dit jaar 50 jaar bestaat, en het Rijksmuseum gaan de komende drie jaar samenwerken om de toegankelijkheid van de culturele sector te vergroten, voor bezoekers én medewerkers.
16/09/26
10 jaar Uncover
Tijdens de opening van het academisch jaar bij Breda University of Applied Sciences (BUas) afgelopen vrijdag is de tiende editie van Uncover Magazine gelanceerd. Dit magazine is onderdeel van Academy for Leisure & Events, dat gevuld is met artikelen van onderzoekers, docenten, studenten, alumni en professionals uit de sector.
14/09/26
Hoe krijg je je team mee in de verduurzaming van je organisatie?
Veel toerisme- en recreatieondernemers weten wat er moet veranderen. Minder plastic, meer duurzame mobiliteit, een andere manier van werken met seizoenspersoneel. De strategie is vaak helder — maar de praktijk weerbarstig. Want hoe zorg je dat je medewerkers niet alleen de nieuwe koers kennen, maar er ook écht in meegaan?
14/09/26
Forse verbeteringen Maaslijn
De opwaardering van de Maaslijn tussen Nijmegen en Roermond kan doorgaan. Dat heeft de Raad van State woensdag 9 september bepaald. De circa 90 kilometer lange spoorlijn voor dagelijks zo’n 22.000 reizigers wordt geëlektrificeerd en op vier plekken verdubbeld. ProRail en de aannemer zijn al aan het werk. De geplande oplevering is december 2027.

||| Agenda |||

18/09/26
18/09/26 t/m 18-09-26: Kennisdag Waterlinies
Deze nazomer organiseren de Alliantie Zuiderwaterlinie, de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...