Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 03-06-2024
Auteur: Marc Gerlings

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om

FTI Touristik toeristische reus van 4 miljard euro valt om
FTI Touristik GmbH vraagt op maandag 3 juni 2024 faillissement aan. Andere bedrijven van de groep zullen in de komende dagen ook faillissement aanvragen. 

FTI Touristik GmbH, het moederbedrijf van de FTI GROUP, de derde grootste touroperator in Europa, heeft op maandag 3 juni een verzoek ingediend om een faillissementsprocedure te starten bij de rechtbank van München. In eerste instantie wordt alleen het touroperatormerk FTI Touristik hier direct door getroffen. FTI is ook actief in Nederland. Vervolgens worden echter ook voor andere bedrijven van de groep overeenkomstige aanvragen ingediend. Windrose Finest Travel GmbH met het luxemerk WINDROSE zet haar activiteiten voort.

Na een investeringsproces werd in april 2024 de toetreding van een consortium van investeerders aangekondigd. Sindsdien zijn de boekingscijfers echter ondanks het positieve nieuws ver onder de verwachtingen gebleven. Bovendien hebben talrijke leveranciers aangedrongen op vooruitbetaling. 

Het ondersteunen van reizigers die getroffen zijn door de gevolgen van het faillissement is nu een topprioriteit voor de FTI GROUP. Er is al een supportwebsite opgezet op www.fti-group.com/en/insolvency en een supporthotline op +49 (0) 89 / 710 45 14 98. Alle relevante informatie is hier te vinden en Duits- en Engelstalige contactpersonen zijn beschikbaar voor individuele vragen. Naast de volledige focus op klantenservice zal de FTI GROUP haar gasten ook regelmatig informeren samen met het Duitse Reiszekerheidsfonds (DRSF).

Nog niet gestarte reizen zullen waarschijnlijk vanaf dinsdag 4 juni 2024 niet meer of slechts gedeeltelijk mogelijk zijn. In samenwerking met de nog aan te stellen (voorlopige) curator van het faillissement zal de komende dagen een concept worden ontwikkeld voor de voortdurende informatie van getroffen reizigers en de operationele implementatie van de noodzakelijke maatregelen.

FTI Reizen is sinds 2016 ook in Nederland actief. De zeven servicecentra verwerken talrijke boekingen voor de FTI GROUP en externe klanten. De groep, met het hoofdkantoor in München, heeft wereldwijd meer dan 11.000 mensen in dienst en genereerde in het boekjaar 2022/23 een geconsolideerde omzet van ongeveer € 4,1 miljard.
Trefwoorden: toerisme, touroperator, faillissement

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/25
Exclusief voor leden
Kom je in aanmerking voor regeling Kunst Erfgoed Festival?
Organiseer je een festival, biënnale/triënnale of vergelijkbaar evenement gericht op beeldende kunst en/of erfgoed? Of wil je beeldende kunst en/of erfgoed tonen binnen een andersoortige context, zoals een pop- of theaterfestival? Misschien kom je in aanmerking voor een bijdrage Kunst Erfgoed Festival van Mondriaan Fonds.
17/07/25
easyJet boekt sterke winstgroei in derde kwartaal 2025 en blijft optimistisch over toekomst
Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in het derde kwartaal achter de rug met meer winst, capaciteit en bezetting.
16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
16/07/25
Exclusief voor leden
Hoe gaat Nederland last minute op vakantie?
Een deel van de vakantiegangers hoopt op een last minute. Maar wat weten we eigenlijk van ze? Wat voor type vakantie boeken ze, waar vertrekken ze en hoeveel zijn ze bereid te betalen. De VakantieDiscounter dook in haar data en komt met interessante bevindingen. We zetten ze in 6 punten op een rijtje.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.