Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 30-05-2024
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Jonge piloten mogen echt vliegen tijdens Kindervliegdagen bij Aviodrome

Jonge piloten mogen echt vliegen tijdens Kindervliegdagen bij Aviodrome

Kinderen die zelf altijd al een vliegtuig hebben willen besturen, krijgen in de maand juni deze kans bij Aviodrome. Het luchtvaartmuseum biedt namelijk tijdens vier Kindervliegdagen jonge piloten van 8 tot en met 12 jaar de kans om mee te vliegen in een Cessna van de SAS (Special Air Services).

 

Zelf sturen

De jonge vliegeniers zitten ongeveer dertig minuten in de Cessna. Ze worden uiteraard bijgestaan door een ervaren piloot van de SAS. Op de vlucht mogen ook nog twee andere passagiers mee. Het kind kan meeluisteren hoe de piloot zijn klaringen opvraagt bij de toren. Na het opstijgen wordt er boven Lelystad en andere delen van Flevoland gevlogen op een hoogte van ongeveer 1.500 voet (ongeveer 500 meter) en vertelt de piloot over de omgeving en over zijn vliegtuig. Als klap op de vuurpijl mogen ze ook zelf even sturen. Na afloop van de vlucht krijgt de aspirant-piloot een een oorkonde mee als herinnering. 

 

De rondvlucht wordt gedaan in een Cessna 172, een éénmotorig propellervliegtuig met een bovenliggende vleugel. De eerste vlucht met dit toestel vond plaats in 1956. Sindsdien zijn er meer dan 44.000 geleverd, waardoor dit 's werelds meest geproduceerde vliegtuig is.

 

Vier zaterdagen

De Kindervliegdagen vinden plaats op de zaterdagen 1, 15, 22 en 29 juni en worden georganiseerd in samenwerking met Special Air Services (SAS). Kosten zijn 149 euro per kind, inclusief twee begeleiders die als passagier mee mogen vliegen - op voorwaarde dat het totale gewicht van deze drie personen mag niet meer dan 240 kg bedraagt. Personen boven de 110 kg kunnen helaas niet mee.

 

De tocht duurt een half uur en kan geboekt worden via de website. De vluchten zijn nog wel onder voorbehoud van weersomstandigheden. Een toegangsticket voor Aviodrome is niet ingegrepen. Houders van de Museumkaart of de vriendenloterij VIP-KAART hebben gratis toegang tot Luchtvaartmuseum Aviodrome.

Link: https://www.aviodrome.nl/attracties/rondvluchten/
Trefwoorden: Kinderen, piloot, Cessna

CELTH



||| Nieuws |||

03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.
02/06/25
HZ Kenniscentrum zoekt onderzoeker toerisme
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme is dé kennispartner van de Zeeuwse vrijetijdssector zoekt een onderzoeker toerisme.
02/06/25
Bewuster reisgedrag: 39% kiest voor dichtbij, lange verre reizen nemen toe
Volgens onderzoek van Riksja Travel kiezen steeds meer mensen voor bestemmingen binnen 6000 km en wie verder reist, blijft langer weg.
02/06/25
Horecaomzet groeit in eerste kwartaal 2025 met 3,4 procent
De Nederlandse horeca heeft in het eerste kwartaal van 2025 een omzetgroei van 3,4 procent gerealiseerd ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Tussen de deelsectoren zien we grote verschillen.
02/06/25
Exclusief voor leden
Vlaanderen blijft geliefd bij buitenlandse reizigers, maar mist verrassende troeven
Uit het 'Reputatieonderzoek Vlaanderen 2024' blijkt dat Vlaanderen nog steeds een sterke reputatie geniet als toeristische bestemming, vooral op het vlak van cultuur, erfgoed en gastronomie. Maar er zijn ook aandachtspunten.
02/06/25
FlixTrain bestelt 65 nieuwe hogesnelheidstreinen voor Europese uitbreiding
FlixTrain bestelt 65 nieuwe hogesnelheidstreinen. Met deze investering speelt FlixTrain in op de groeiende vraag naar snelle en betaalbare treinverbindingen.
02/06/25
APG investeert €250 miljoen in duurzame vliegtuigbrandstof SkyNRG
Pensioenuitvoerder APG investeert namens ABP tot €250 miljoen in SkyNRG, een Nederlandse pionier in duurzame vliegtuigbrandstof (Sustainable Aviation Fuel, SAF). De investering ondersteunt de uitbreiding van SkyNRG’s activiteiten en draagt bij aan de wereldwijde verduurzaming van de luchtvaart.
02/06/25
Horeca zoekt duurzame oplossingen voor personeelstekort
De personeelstekorten in de horeca vragen om meer dan oplossingen voor de korte termijn. Door bewuster te investeren in mbo-opgeleiden, technologie slim in te zetten en zij-instromers beter te begeleiden, kan de sector bouwen aan een stabieler en duurzamer personeelsbestand.

||| Agenda |||

05/06/25
05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...