Nederlandse huishoudens kiezen deze zomer massaal voor de zon
Traditioneel boeken veel huishoudens hun vakantie voor de zomermaanden direct in de eerste maanden van het nieuwe jaar. Het biedt hen iets om naar uit te kijken, wanneer het buiten koud is en de dagen kort zijn. Resultaten van de ZooVer vakantiemonitor laten zien dat met name de zonnige bestemmingen in het zuidelijk deel van Europa in trek zijn. Een groot aantal Nederlanders reist komende zomerperiode naar landen als Frankrijk, Spanje, Italië en Griekenland. Ook Turkije wordt steeds vaker als vakantiebestemming gekozen, zeker in de meivakantie. Het is er op dat moment al lekker warm! Wat wordt jouw vakantiebestemming voor 2024?
Voordelige vliegvakantie naar Griekenland, Kroatië en Turkije Waar Frankrijk het populairste vakantieland is onder Nederlanders, mede doordat het land goed per auto bereikbaar is, winnen ook de goedkopere vliegvakanties steeds meer aan populariteit. Boek bijvoorbeeld je tickets voor de vlucht Amsterdam Heraklion, of kies voor een stedentrip naar Istanbul. Naast Griekenland en Turkije is ook Kroatië in trek, wanneer het gaat om vliegvakanties. Niet alleen de vlucht naar deze landen is voordelig; vaak zijn de accommodaties hier ook gunstiger geprijsd dan in landen als Frankrijk, Spanje en Italië.
Het voordeel van een vliegvakantie is dat de vakantie vrijwel direct begint. Daar waar je voor een vakantie in Frankrijk of Spanje al snel twee dagen in de auto zit.
Wacht niet te lang met het boeken van vliegtickets Boek je vliegvakantie al vroeg in het seizoen, zodat je profiteert van een scherpe prijs. Waar voorheen vaak tot het laatste moment gewacht werd om verzekerd te zijn van de laagste prijs, worden vliegtickets tegenwoordig juist relatief vroeg geboekt. Uit onderzoek van de ANWB blijkt dat je zo’n drie à vier maanden voor vertrek de grootste kans hebt op voordelige tickets. De laagste prijs wordt, afhankelijk van de vraag, geboden in de periode van vijf tot acht weken voor vertrek.
Vakanties in algemene zin duurder geworden in 2024 Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat een vakantie in algemene zin duurder is geworden in 2024. Dat is in lijn met het beeld van de afgelopen jaren: in 2023 was een vakantie al zo’n 13,2 procent duurder dan het jaar ervoor. Opvallend is dat een vakantie naar Egypte juist in prijs gedaald is. Nadeel van Egypte als vakantieland kan de hoge temperatuur zijn, zeker in de zomermaanden. Het land leent zich met name goed voor vakanties in het najaar en de winterperiode.
Trefwoorden: Griekenland, Turkije, Amsterdam, Heraklion
|
|
21/01/26
KLM maakt als een van de eerste Europese luchtvaartmaatschappijen internet gratis voor passagiers binnen Europa. Passagiers kunnen tijdens de volledige vlucht e-mailen, internetten, muziek luisteren, gamen of films en series streamen.
|
21/01/26
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
|
21/01/26
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.
|
20/01/26
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
|
20/01/26
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
|
20/01/26
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
|
20/01/26
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
|
19/01/26
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
|
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
|
13/02/26 t/m 15-02-26
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
|