Geplaatst op: 14-05-2024
Auteur: Marc Gerlings

European Sleeper investeert in restauratierijtuig

Hybride oplossing: vliegen op waterstof of SAF en kerosine

European Sleeper investeert in restauratierijtuig
Pilot met restauratierijtuig. Foto: European Sleeper.
In het najaar van 2024 introduceert European Sleeper een restauratierijtuig in zijn internationale nachttrein. Deze toevoeging, mogelijk gemaakt door recente investeringen in Europese Sleeper-aandelen, zal van 1 september tot 1 november 2024 proefdraaien. 

Dit positioneert European Sleeper als een van de weinige nachttreinen in Europa die restauratievoorzieningen biedt. Het succes van deze pilot zou ertoe kunnen leiden dat de restauratiewagen een permanente plek krijgt.

European Sleeper is een van de weinige particuliere internationale treinexploitanten in Europa. Het bedrijf exploiteert sinds eind mei 2023 een nachttrein tussen Brussel, Amsterdam en Berlijn, die onlangs is uitgebreid naar Dresden en Praag. Sinds de start van de activiteiten heeft European Sleeper ruim 55.000 passagiers vervoerd in meer dan 260 treinen.

European Sleeper is een coöperatie die voor 100% eigendom is van de gemeenschap. Het bedrijf financierde zijn startkapitaal door aandelen ter waarde van € 5.000.000 te verkopen aan meer dan 3.500 kleinere investeerders. De meest recente investeringen gaan naar het pilotproject restauratierijtuigen en de volgende € 50.000,- wordt besteed aan de bestickering van de nachttreinrijtuigen. In de huidige ronde is ruim 70% van de aandelen ter waarde van € 1.000.000,- verkocht en de verwachting is dat de overige aandelen binnenkort zullen worden verkocht. Het geld wordt gebruikt om de kwaliteit van de treinen verder te verbeteren en ter voorbereiding op de nieuwe Europese Sleeper-nachttrein tussen Amsterdam, Brussel en Barcelona.
Trefwoorden: trein, Europa, restauratie

CELTH



||| Nieuws |||

26/06/26
Hoe zal de nieuwe Rijksbouwmeester ruimtelijke keuzes maken
De ministerraad heeft ingestemd met de voordracht van Cécilia Gross tot Rijksbouwmeester. Zij volgt Francesco Veenstra op, die tot 1 september 2026 Rijksbouwmeester blijft.
25/06/26
Exclusief voor leden
Metrostation Rhoon uitstappen en meteen in de natuur recreëren
De aansluiting van ov-punten op recreatie is een trend. De tweede van vier Groene Haltes in de provincie Zuid-Holland is open. Vanaf nu is metrostation Rhoon officieel een Groene Halte.
25/06/26
Reismedia over naar ProMedia
ProMedia Group heeft Reismedia B.V. overgenomen. Met deze acquisitie versterkt ProMedia haar positie binnen de (zaken)reis- en luchtvaartsector. Die ambitie werd al duidelijk met de overname van Flightglobal.
25/06/26
Hoe werkt het proces rondom schuimbeton storten en waar je op moet letten
Bij een nieuwe vloer draait alles om de basis. Ziet de afwerking er straks prachtig uit, maar klopt de onderlaag niet, dan krijg je vroeg of laat gedoe. Schuimbeton wordt vaak gebruikt als lichte, isolerende laag onder een dekvloer. Het materiaal vult ruimtes goed op en zorgt voor een vlakke ondergrond. Toch is het geen klus die je even tussen koffie en lunch doet. Het storten vraagt voorbereiding, kennis en de juiste uitvoering.
24/06/26
Nieuwe belangenorganisatie Hotel Alliantie Nederland
Hotel Alliantie Nederland is op 18 juni officieel gelanceerd in Grand Hotel Huis ter Duin. De stichting zet zich in voor een sterkere vertegenwoordiging van de Nederlandse hotellerie en vraagt aandacht voor de economische en maatschappelijke betekenis van gastvrijheid.
24/06/26
Integratie Stip reizen in Corendon
Stip Reizen wordt een volledig onderdeel van touroperator Corendon.
24/06/26
Exclusief voor leden
Better Places lanceert keuzehulp voor bewustere reiskeuzes
Veel reizigers willen wel bewustere keuzes maken, maar weten niet waar ze moeten beginnen. Daarom ontwikkelde touroperator Better Places met steun van het Europese innovatieprogramma Cross-Re-Tour, een nieuwe online keuzehulp.
24/06/26
Eerder waterpret in Dierenpark Amersfoort door hitte
DierenPark Amersfoort maakt zich eerder klaar voor een verkoelende zomer. Vanaf deze week kunnen bezoekers al de verkoeling opzoeken onder de speelfonteinen en spetteren in de Bosbeek. In aanloop naar het evenement Waterpret! (4 juli t/m 30 augustus) worden de verkoelende zomeractiviteiten steeds verder uitgebreid.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...
02/11/26
02/11/26 t/m 02-11-26: Global European Marketplace 2026
Are you looking to connect with international buyers and grow your business?Become a member of ETOA ...