Geplaatst op: 14-05-2024
Auteur: Marc Gerlings

Fokker Next Gen en airBaltic ontwikkelen samen commercieel vliegtuig op waterstof

Hybride oplossing: vliegen op waterstof of SAF en kerosine

Fokker Next Gen en airBaltic ontwikkelen samen commercieel vliegtuig op waterstof
Impressie: Fokker Next Gen.
Fokker Next Gen en airBaltic hebben een memorandum ondertekend om een commercieel vliegtuig te ontwikkelen dat vliegt op vloeibare waterstof. 2035 wordt genoemd als jaar waarin het vliegtuig beschikbaar komt.

De twee ontwikkelen niet alleen gezamenlijk het vliegtuig, ook de bouw zal in Nederland en Letland plaatsvinden.

Martin Gauss, president en CEO van airBaltic: "We zijn blij om dit MoU te ondertekenen en samen te werken met Fokker Next Gen door onze inzichten en expertise te delen in hun werk om een waterstofaangedreven vliegtuig te ontwikkelen. Wij zien dit als een belangrijke stap voor de toekomst van de luchtvaart"

Fokker Next Gen ontwikkelt het vliegtuig met een dubbel brandstoftanksysteem, zodat het ook op duurzame vliegtuigbrandstof (SAF) of kerosine kan vliegen als er geen vloeibare waterstof beschikbaar is.

Juriaan Kellermann, CEO van Fokker Next Gen: "De betrokkenheid van airBaltic bij vliegtuigen op waterstof is van cruciaal belang. Onze gezamenlijke inspanning stimuleert niet alleen innovatief vliegtuigontwerp, gebaseerd op directe feedback van gebruikers maar stimuleert ook de Nederlandse en Letse economie. Deze samenwerking onderstreept onze gedeelde inzet om baanbrekend werk te verrichten in de toekomst van de luchtvaart.”

In de afgelopen 28 jaar heeft airBaltic zich ontwikkeld tot een internationaal bekende luchtvaartmaatschappij, die meer dan 2.500 werknemers in dienst heeft. De airBaltic-vloot bestaat op dit moment uit 47 Airbus A220-300-vliegtuigen en heeft daarmee een van de jongste vloten in Europa. Skytrax heeft airBaltic twee jaar op rij uitgeroepen tot de beste luchtvaartmaatschappij in zijn regio. Bovendien heeft de International Air Transport Association (IATA) airBaltic in 2022 de Diversity and Inclusion Team Award toegekend. In 2023 ontving de luchtvaartmaatschappij de APEX Passenger Choice Award voor beste cabineservice in Europa.
Trefwoorden: vliegen, waterstof, Fokker, airBaltic, innovatie

CELTH



||| Nieuws |||

10/06/26
Exclusief voor leden
Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad
Gedeputeerde Staten van Noord-Holland kiest een alternatieve route voor het door duinzand bedekte fietspad op de Blijdensteinsweg, tussen Bergen aan Zee en Schoorl aan Zee.
10/06/26
Krista Samsom programmamanager Heilzame Badplaats
Half mei is Krista Samsom gestart als programmamanager Heilzame Badplaats bij Noordwijk Marketing. Met deze nieuwe rol krijgt de verdere ontwikkeling van Noordwijk als Heilzame Badplaats extra focus en slagkracht.
10/06/26
VVV Hart van Limburg campagne presenteert: Geen bal aan
VVV Hart van Limburg ziet het WK voetbal als een kans. Een kans om de niet-liefhebbers naar Hart van Limburg te trekken. Een campagne geeft wekelijks tips voor recreatie en toerisme.
10/06/26
Strabrechtse Vennen zoekt oplossing voor zwembad en centrumgebouw
In de nacht van 3 op 4 juni 2026 heeft zich een brand voorgedaan in het hoofdgebouw van Landal Strabrechtse Vennen. In juli gaat mogelijk het binnenzwembad weer open.
10/06/26
Fietsroute onthult hoe de Romeinen ooit over de Veluwe trokken
Nieuwe thematische fietsroute van 48 km rond de Romeinen in Garderen. De route wordt op zaterdag 20 juni 2026 officieel geopend bij de Beeldentuin Garderen.
10/06/26
Europa zet in op duurzaam toerisme: eerste Europese toerismestrategie in aantocht
Op het European Sustainable Tourism Mobility Forum, georganiseerd aan de Breda University of Applied Sciences, klonk een duidelijke boodschap vanuit Brussel. EU-commissaris voor Transport en Toerisme Apostolos Tzitzikostas verscheen via een videoboodschap en kondigde aan dat de Europese Commissie dit jaar de eerste Europese toerismestrategie ooit zal presenteren.
09/06/26
Groeiende inflatie mei door vliegtickets en vakantieparken
In mei 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,5 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt vooral door duurdere vliegtickets en hogere prijzen voor vakantieparken.
09/06/26
Boschvijver Apeldoorn veranderd in Onder de boom
Onder de Boom is geopend. Na maandenlang groots verbouwen van de voormalige Boschvijver vond afgelopen woensdag de feestelijke opening voor genodigden plaats. Vanaf nu is iedereen welkom in onze boslounge, die ook voor zakelijke evenementen is ingericht.

||| Agenda |||

10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...