Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 03-05-2024
Auteur: Redactie
NRIT

Elektrische Fietsboot in de vaart genomen

Elektrische Fietsboot in de vaart genomen
Foto: Stichtse Vecht

Langs het UNESCO Werelderfgoed Hollandse Waterlinies vaart sinds kort een nieuwe Fietsboot over de Vecht. De boot is duurzaam, elektrisch en stil.

De Fietsboot wordt gerund door vrijwilligers en vaart een mooie route tussen Maarssen en Fort Nieuwersluis, langs UNESCO Werelderfgoed Hollandse Waterlinies en door Oudhollandse landschappen. De stichting Veerdiensten op de Vecht heeft dit voor elkaar gekregen met partners, waaronder de provincie Utrecht, de provincie Noord-Holland, de gemeente Stichtse Vecht en het Waterschap Amstel Gooi en Vecht.

De stichting vaart met twee Fietsboten: een op de Vecht en een op de Loosdrechtse Plassen. Beide Fietsboten zijn nu verduurzaamd. Gedeputeerde Rob van Muilekom: "Dankzij de Fietsboot is het voor recreanten mogelijk om op een laagdrempelige manier al het moois van de Vecht te ervaren. Wat is er nu mooier om op de fiets onze mooie provincie te verkennen en even uit te rusten tijdens een tochtje op de Fietsboot. Ook de vrijwilligers die deze Fietsboot bemensen verdienen een groot compliment!’”

De Fietsboot op de Vecht wordt volledig gerund door vrijwilligers. Het werk van vrijwilligers is belangrijk voor erfgoed en recreatie, niet in de laatste plaats omdat zij ambassadeurs zijn voor de Hollandse Waterlinies. De boot levert ook een grote bijdrage aan de fiets- en wandelvoorzieningen, het verkennen van de historie, natuur en cultuur rond de Vecht en een goede, duurzame en gezonde leefomgeving. De nieuwe elektrische Fietsboot vervult tenslotte binnen de gemeente Stichtse Vecht een unieke ov-functie. De Fietsboot en zijn vrijwilligers leveren zo een belangrijke bijdrage aan duurzaam toerisme.  

Trefwoorden: dagrecreatie, fietsen, veren

CELTH



||| Nieuws |||

12/05/25
Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025
In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
27/03/25
Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam
Watersportorganisaties HISWA-RECRON en het Koninklijk Nederlands Watersportverbond hebben succes geboekt in hun strijd tegen de gemeente Amsterdam rond het instellen van een emissieroze zone.
04/03/25
Boot Holland 11 - 15 maart 2026
Boot Holland 2025 werd een maand geleden vroegtijdig afgeblazen. Nu zijn de data bekend voor dit evenement in 2026.
07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.
05/02/25
Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.
27/01/25
Beurs Boot Holland 2025 gaat niet door
De economische wind zit tegen, is het argument van de organisatie Boot Holland om de 2025 editie van de beurs niet door te laten gaan.
23/01/25
Mooie vooruitzichten
In de 45 jaren dat Maas recreatie bedrijfsmakelaardij actief is in het taxeren en aan- en verkopen van recreatie- en watersportbedrijven, heeft deze markt allerlei ontwikkelingen doorgemaakt.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...