Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 12-04-2024
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Firstmate Hospitality Consultants Onthult de goedkoopste tot de duurste terrassteden

Firstmate Hospitality Consultants Onthult de goedkoopste tot de duurste terrassteden

Met de langverwachte komst van het mooie weer is het terrassenseizoen geopend. Hierom heeft Firstmate Hospitality Consultants, onderzoek gedaan naar de prijzen op terrassen in de 15 grootste steden van Nederland.

 

Het recent uitgevoerde onderzoek toont de terrasprijzen op de grote terrassen van de centrale pleinen in de grootste steden.

In elke stad werden de prijzen opgeteld van een kopje koffie, cola, biertje (25cl) en een portie van 6 bitterballen.

 

Leeuwarden is de goedkoopste stad met € 20,04, gevolgd door Breda met € 20,48. Utrecht, Amsterdam en Den Haag zijn het duurst met respectievelijk € 23,67, € 23,77 en € 25.02.

De goedkoopste bitterbal eet je in Breda. De duurste bitterbal eet je in Den Haag. Het goedkoopste biertje drink je in Leeuwarden en het duurste biertje drink je in Den Haag en Leiden.

 

De bevindingen van het onderzoek onthullen ook interessante regionale verschillen. Zo blijkt dat steden in de Randstad relatief hogere prijzen handhaven in vergelijking met steden in de periferie van Nederland.

 

Welke dranken gaan we komende zomer drinken?

De verwachting is dat de toppers van afgelopen jaar, zoals: Aperol Spritz in alle varianten nog wel even populair blijft. De vraag naar alcoholvrije (craft)bieren blijft toenemen. En wat denk je van de Paloma. Een frisse Mexicaanse longdrink van Tequilla gemixt met een grapefruit soda. Wordt dit de terrastopper van 2024? Firstmate verwacht dat deze longdrink een goede kans maakt.

Trefwoorden: Terrasprijzen

CELTH




||| Nieuws |||

18/08/25
Dagrecord voor stranden Leisurelands
Op 13 augustus trokken duizenden mensen naar de recreatiegebieden van Leisurelands. In totaal bezochten zo’n 180.000 mensen de Gelderse stranden – een absoluut dagrecord voor dit jaar.
18/08/25
Exclusief voor leden
Coosto biedt integratie Bluesky aan
Beheerplatform voor sociale media Coosto breidt zijn aanbod uit met een integratie van Bluesky, het snelgroeiende socialmediaplatform dat inzet op openheid, privacy en inhoudelijke interactie.
13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
05/08/25
Park Hilaria: tijdelijk pretpark als strategisch stadsproject
Voor de 23ste keer is de Kennedylaan in Eindhoven omgetoverd tot Park Hilaria, een tijdelijk pretpark dat inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie. Tijdens het openingsweekend trok het evenement maar liefst 125.000 bezoekers — een vliegende start voor de editie van 2025.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
15/07/25
Vernieuwde fietsroute 'Duits Lijntje' laat je de historie van een Europese spoorlijn beleven
Fietsers kunnen vanaf 14 juli de rijke geschiedenis van de bijzondere spoorlijn het 'Duits Lijntje' ervaren via een nieuwe themaroute.
11/07/25
De fuik van nepadvertenties voor vakanties
Cybercriminelen zetten online advertenties in om vakantiegangers op te lichten. Mensen die dit niet op tijd door hebben, lopen het risico om aan oplichters allerlei persoonlijke informatie of creditcardgegevens prijs te geven. Daarom is het belangrijk dat mensen altijd eerst de officiële contactinformatie van reisorganisaties checken voordat ze contact opnemen.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...