Geplaatst op: 21-02-2024
Auteur: Marc Gerlings

Rotterdam heeft nieuwe leisure locatie voor kunst en creativiteit

Rotterdam heeft nieuwe leisure locatie voor kunst en creativiteit
Opening voor relaties. Photography by Segraphy.
Met hun 360 graden kijk op een leisure locatie brengen bedenkers André Marques en Tim Wes een opvallend concept naar de Maasstad. De Kunstfabriek | Unit699 wordt een plek waar kunst gecreëerd, bedacht en gevierd wordt. Op donderdag 22 februari opent het concept haar deuren in het Groot Handelsgebouw in Rotterdam.

De missie van De Kunstfabriek | Unit699 gaat verder dan het gewone. Oprichters André Marques en Tim Wes zijn enthousiast om hun werelden samen te brengen. André heeft een breed cultureel en commercieel netwerk opgebouwd. Als medeoprichter van het collectief CHIPS heeft hij gelijkgestemden binnen subculturen over de hele wereld verbonden en een universeel netwerk van makers gecreëerd. Tim Wes daarentegen begon als artiest in de muziekindustrie. Zijn creatieve visie reikte verder dan muziek, en hij heeft zijn stempel gedrukt in verschillende artistieke domeinen, met tentoonstellingen van zijn werk op gerenommeerde platforms zoals Art Rotterdam, Stedelijk Museum Schiedam en nog veel meer. Bij de kunstplatformen kruisten hun paden. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: kunstfabriek, Groot Handelsgebouw, kunst, creatie, Rotterdam, leisure

CELTH



||| Nieuws |||

22/04/26
Rotterdams nooit geopende pretpark geveild
Het voormalige Attractiepark Rotterdam - Rivoli, ontwikkeld door ondernemer Henny van der Most, is verkocht via een openbare veiling.
22/04/26
Amsterdam City Walk vindt nieuwe co-sponsor
Herzog Medical verbindt zich als nieuwe partner aan de Amsterdam City Walk.
22/04/26
Consumentenvertrouwen duikt naar beneden
Het vertrouwen van consumenten verslechtert in april 2026 fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april. Dat is de op een na grootste daling sinds het begin van de statistiek in april 1986.
21/04/26
Martin Hendriks directeur van museum Cuypershuis
Martin Hendriks is benoemd tot directeur van museum Cuypershuis (Roermond). Hij is per 1 april 2026 gestart en gaat de verdere ontwikkeling van het museum aansturen. De benoeming is een volgende stap in de nieuwe koers ‘Vooruit met Cuypers’.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Bezoeker kiest zekerheid in bekende attracties
Nederlanders bezoeken steeds vaker attractieparken en dierentuinen. Tegelijk is er duidelijk verschil tussen aanbieders. Vooral grote namen zoals de Efteling, Artis en Diergaarde Blijdorp hebben een hoge bezoekfrequentie, terwijl andere dagattracties duidelijk achterblijven. Dit blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen, een grootschalig onderzoek van Multiscope onder ruim 4.000 Nederlanders.
21/04/26
Exclusief voor leden
Zwitserse Laax kiest nieuw Nederlands pr- en marketingbureau
Bureau AVIAREPS, gaat een samenwerking aan met het Zwitserse ski- en outdoorresort Laax. Lynnette Hartsink, General Manager AVIAREPS Benelux, meldt dat het partnerschap gericht is op de Nederlandse en Belgische reisbranche.
21/04/26
2025: hoogste groei arbeidsproductiviteit in twintig jaar
De Nederlandse economie groeide in 2025 met 1,8 procent. Er werd in totaal 0,6 procent minder uren gewerkt, zodat de arbeidsproductiviteit 2,4 procent hoger was dan een jaar eerder. Onder meer door stijgende uitgaven aan recreatie.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...