Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-02-2024
Auteur: Marc Gerlings

H'ART viert 750 jaar Amsterdam met Leiden Collection en Brancusi

H'ART viert 750 jaar Amsterdam met Leiden Collection en Brancusi
H\'ART. Foto: Eva Bloem.
Vandaag maakt H'ART Museum de hoogtepunten van het tentoonstellingsprogramma voor de komende 5 jaar bekend. Daarin zit ook de aankondiging van de tentoonstelling om 750 jaar Amsterdam te vieren, The Leiden Collection en een tentoonstelling over kunstenaar Brancusi.

De voormalige Hermitage in Amsterdam brengt wereldberoemde kunst van over de hele wereld, met hun diverse verhalen, samen in unieke tentoonstellingen. Het programma voor 2024 – 2028 wordt georganiseerd in samenwerking met nieuwe museale partners: Centre Pompidou, British Museum en Smithsonian American Art Museum. Voor het 750-jarig bestaan van Amsterdam in 2025 staat een bijzondere gasttentoonstelling van The Leiden Collection gepland.

2025 – 2026: Rembrandt & Brancusi? 

In 2025 viert H'ART Museum het 750-jarig bestaan van de stad Amsterdam met een tentoonstelling opgedragen aan het Nederland van de zeventiende eeuw; het dagelijks leven en de bewoners. In samenwerking met The Leiden Collection wordt een tentoonstelling voorbereid waarbij Rembrandt met meer dan twaalf schilderijen centraal staat, maar die ook verder gaat. Denk aan meesterwerken uit Rembrandts kring, zowel uit Amsterdam als zijn geboortestad Leiden. Dit project markeert de tweede samenwerking tussen H'ART Museum en The Leiden Collection, opgericht door de Frans-Amerikaanse verzamelaar Dr. Thomas S. Kaplan en zijn vrouw Daphne Recanati Kaplan. 

Na de zomer staat Centre Pompidou icoon Constantin Brancusi (Hobita/Roemenië 1876 - Parijs 1957) centraal. Het Parijse museum huisvest zijn volledige studio, die door de kunstenaar aan Frankrijk werd nagelaten. Deze tentoonstelling presenteert een omvangrijk overzicht van de grondlegger van de moderne beeldhouwkunst. De laatste keer dat er in Nederland een grote overzichtstentoonstelling van Brancusi werd georganiseerd was meer dan 50 jaar geleden. De werken van Brancusi kunnen naar Nederland komen omdat Centre Pompidou voor meerdere jaren voor renovatie gesloten zal zijn.  

Rembrandt: april – augustus 2025 
Brancusi: september 2025 – februari 2026 
Topics:Cultuur
Trefwoorden: museum, kunst, Amsterdam, H'ART

CELTH



||| Nieuws |||

20/06/25
Exclusief voor leden
Provincie Limburg schiet musea te hulp
De drie provinciale musea in Limburg krijgen hulp van de Provincie om hun stijgende kosten te kunnen betalen.
20/06/25
Nieuw VVV Bezoekerscentrum Stavoren feestelijk geopend
Op donderdag 19 juni is het vernieuwde VVV bezoekerscentrum in Stavoren officieel geopend. Het nieuwe bezoekerscentrum richt zich op interactiviteit, beleving en inspiratie. Een van de blikvangers is een grote interactieve kaart van de IJsselmeerkust, waarmee bezoekers unieke plekken in de regio kunnen ontdekken.
20/06/25
Rode Kruis: gebruik je verstand bij warme festivals
Komend weekend lopen de temperaturen in Nederland met gemak op tot boven de 30 graden. Er staan diverse grote festivals op de agenda. Daarom doet het Rode Kruis een dringende oproep: bereid je goed voor, gebruik je gezonde verstand en luister goed naar je lichaam.
20/06/25
Exclusief voor leden
Recreatief fietsen in de lift: ontspanning en gezondheid als belangrijkste drijfveren
Het recreatief fietsen in Nederland zit in de lift. Nederlanders maken jaarlijks in totaal 532 miljo...
20/06/25
Groei Nederlands toerisme in april 2025: autonome stijging én gunstige vakantiespreiding
Het Nederlandse toerisme heeft in april 2025 een duidelijke groei doorgemaakt ten opzichte van april 2024. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg het aantal gasten met 459.000 en het aantal overnachtingen met ruim 2,1 miljoen. Deze stijging is deels toe te schrijven aan autonome groei in het toerisme, maar ook aan de gunstige ligging van de meivakantie en Pasen in 2025.
19/06/25
Vrijwilligers erfgoed en natuur krijgen waardering
Onder het motto ‘Handen uit de mouwen!’ werd zaterdag in vestingstad Hellevoetsluis de Provinciale Vrijwilligersdag 2025 feestelijk geopend door gedeputeerden Anne Koning en Meindert Stolk. De jaarlijkse bijeenkomst zette de duizenden vrijwilligers in het erfgoed en groen van Zuid-Holland in het zonnetje.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
19/06/25
Exclusief voor leden
BRO wordt Movares
"De naam BRO gaat verdwijnen en dat doet wel pijn", meldt de directie van BRO. "We gaan met 10 afzonderlijke bedrijven samen het nieuwe Movares vormen."

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...