Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-01-2024
Auteur: Marc Gerlings

Hernen zonder horeca daarom biedt kasteel Hernen een koffiepunt

Hernen zonder horeca daarom biedt kasteel Hernen een koffiepunt
Horecapunt \'t Keldertje in kasteel Hernen. Foto: Kasteel Hernen.

Het kleine dorp Hernen telt nog geen duizend inwoners en het mist horeca. Het bekende kasteel van Hernen zag dat als een uitdaging en opende ’t Keldertje.

Kasteel Hernen wilde al langer een vast horecapunt ter ondersteuning van de openstelling van het kasteel. Voorheen werd er wel koffie en thee geschonken en was er koek en sap verkrijgbaar, maar er was een wens om de horeca uit te breiden. Tatiana Klinkert, kasteelmanager van kasteel Hernen: "In Hernen is er geen horeca meer en we merkten dat de vraag bij de bezoeker toenam voor een gezellig zitje met koffie en wat lekkers. Een idee was geboren. Afgelopen jaar is er hard gewerkt door vrijwilligers van kasteel Hernen. De kelder was voorheen alleen voor intern gebruik. Onze vrijwilligers hebben hem opnieuw gestuct, gewit en er is een compleet nieuwe keuken ingebouwd en op maat gemaakt. Afgelopen maand is 't Keldertje in gebruik genomen en het is een daverend succes. We merken dat bezoekers onze koffiekelder echt iets vinden toevoegen aan het kasteelbezoek. Ze blijven langer. Voor onze gastvrouwen en -heren is het ook een toevoeging. Als ze hun dienst hier draaien, spreken ze de bezoeker ook echt. Van beide kanten bevalt het dus".


Het winterseizoen is gestart voor kasteel Hernen. Het kasteel is vanaf nu alleen op zondagen te bezoeken, met uitzondering van Carnavalszondag 11 februari. Na een tocht met de pratende lantaarn door het (deels) koude kasteel, kan na afloop opgewarmd worden in 't Keldertje, het nieuwe koffie- en theehuis van kasteel Hernen.

Topics:Cultuur, Horeca
Trefwoorden: Hernen, kasteel, horeca, erfgoed

CELTH




||| Nieuws |||

11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.
06/08/25
Recordaantal lastminute-boekingen: flexibiliteit en beleving sturen boekgedrag
Volgens nieuwe cijfers van HotelSpecials.nl is in juli 2025 maar liefst 37% van alle hotelboekingen binnen een week voor vertrek gedaan. Deze trend onderstreept een verschuiving in het reisgedrag van consumenten, waarbij spontaniteit, flexibiliteit en beleving steeds belangrijker worden. Voor de sector biedt dit aanleiding om het aanbod en de distributiestrategie kritisch tegen het licht te houden.
05/08/25
Slagharen lanceert strategische abonnementsactie
Attractie- & Vakantiepark Slagharen is gestart met een opvallende abonnementsactie die de vrijet...
05/08/25
Park Hilaria: tijdelijk pretpark als strategisch stadsproject
Voor de 23ste keer is de Kennedylaan in Eindhoven omgetoverd tot Park Hilaria, een tijdelijk pretpark dat inmiddels is uitgegroeid tot een vaste zomertraditie. Tijdens het openingsweekend trok het evenement maar liefst 125.000 bezoekers — een vliegende start voor de editie van 2025.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...