Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 22-12-2023
Auteur: Marc Gerlings

82% aangesloten waterrecreanten enigszins actief met duurzaamheid

82% aangesloten waterrecreanten enigszins actief met duurzaamheid

Dit jaar heeft Waterrecreatie Nederland, net als in 2022, een enquête over duurzame waterrecreatie gehouden onder waterrecreanten en watersporters. De enquête is door 858 actieve watersporters ingevuld. De resultaten van de enquête geven veel inzicht in waar we nu staan op het gebied van duurzame waterrecreatie en welke kansen er liggen voor verdere verduurzaming van de sector.

Van deze watersporters veelal aangesloten bij een vereniging die de enquête hebben ingevuld geeft 82% aan dat ze het verduurzamen van de waterrecreatie enigszins of heel belangrijk vinden. De groep die zich bezighoudt met het verduurzamen is kleiner, namelijk 57%.

In veel gevallen wordt wel gelet op een minder belastende productiemethode bij de aankoop van een (nieuw) vaartuig, watersportuitrusting of onderdelen. Daarentegen is er minder aandacht voor de recyclebaarheid van de materialen. De respondenten zijn bereid om gemiddeld 17% meer te betalen voor een minder milieubelastend (nieuw) vaartuig, watersportuitrusting of onderdelen. De tijd die het kost om uit te zoeken welke producten minder belastend zijn voor het milieu is voor een groot deel van de respondenten reden om hier niet in te investeren.

Bijna alle motorbootvaarders, zeilers en sloepvaarders geven aan te zorgen dat hun boot ‘technisch’ in orde is om de kans op milieuverontreiniging en ongelukken zo klein mogelijk te maken.  

Naar de eerste resultaten.

Trefwoorden: varen, waterrecreatie, duurzaam

CELTH



||| Nieuws |||

21/05/25
Mnister Beljaarts neemt 'Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ in ontvangst
HISWA-RECRON-directeur Geert Dijks heeft de ‘Handreiking regeldruk in de watersport- en recreatiesector’ deze week aangeboden aan minister Beljaarts van Economische Zaken.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
20/05/25
Open Watersport Weken 2025 trekken meer dan 25.000 bezoekers
De derde editie van de Open Watersport Weken, die plaatsvonden van 5 april tot en met 18 mei in Frie...
12/05/25
Ruim 200 stranden en jachthavens ontvangen Blauwe Vlag in 2025
In 2025 mogen maar liefst 202 locaties de Blauwe Vlag voeren. Vorig jaar waren het er nog 195. Het gaat om 145 jachthavens, 50 stranden en 7 binnenstranden.
01/04/25
Week van de Duurzame Waterrecreatie
In de week van 22 tot en met 28 mei 2025 vindt voor de derde keer op rij de Week van de Duurzame Waterrecreatie plaats. Tijdens deze week staan verschillende kennisonderwerpen op het gebied van duurzame waterrecreatie in de schijnwerpers.?
27/03/25
Succes voor HISWA-RECRON en Watersportverbond tegen gemeente Amsterdam
Watersportorganisaties HISWA-RECRON en het Koninklijk Nederlands Watersportverbond hebben succes geboekt in hun strijd tegen de gemeente Amsterdam rond het instellen van een emissieroze zone.
04/03/25
Boot Holland 11 - 15 maart 2026
Boot Holland 2025 werd een maand geleden vroegtijdig afgeblazen. Nu zijn de data bekend voor dit evenement in 2026.
07/02/25
Vanaf 1 april geen emissie meer van boten in grachten Amsterdam
Vanaf 1 april 2025 wordt het centrumgebied een uitstootvrije zone voor recreatievaartuigen, meldt gemeente Amsterdam. Dit betekent dat alleen vaartuigen die varen op elektriciteit, waterstof of spierkracht zijn toegestaan. Je mag geen uitstoot meer produceren.

||| Agenda |||

27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...