Geplaatst op: 21-12-2023
Auteur: Marc Gerlings

Europese economie koelt af eerste helft 2024

Trend afkoelende economie: invloed op toerisme?

Europese economie koelt af eerste helft 2024
Nederlandse economie koelt af maar Europese economie kan in recessie gaan begin 2024.
De inflatie van 2023 heeft niet direct geleid tot minder uitgaven of boekingen in de toeristisch-recreatieve industrie. Misschien laat de afkoelende economie zich ook niet zo hard gelden in deze sector. Voor ondernemers en beleidsmakers is het wel een factor om rekening mee te houden in de eerste helft van 2024.

Meerdere Nederlandse banken melden dat de Nederlandse economie minder goed draait in de komende maanden. De Nederlandsche Bank (DNB) ziet ook een minder draaiende economie maar meldt daarbij dat gezinnen dit prille begin van een afkoeling nog niet merken. DNB over de Nederlandse economie, "De economie groeit nog maar heel beperkt. Dit jaar 0,1%, volgend jaar 0,3% en in 2025 1%. Dit komt grotendeels door de veel lagere wereldhandel en door de hoge inflatie.” Nu meldt kredietverzekeraar Allianz Trade een complicerende factor die mee kan tellen in de internationaal afhankelijke gastvrijheidsindustrie, de Europese economie kan blijven kwakkelen tot zelfs aan de zomer van 2024. Een lichte recessie is mogelijk. De tweede helft van 2024 ziet er beter uit. Dat kan van invloed zijn op reizen, uitgaven op bestemmingen en ook op zakelijk verkeer. Vooral het mkb worstelt en zal financiële keuzes maken. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: economie, reizen, toerisme, gastvrijheid

CELTH



||| Nieuws |||

10/03/26
Slimme verpakkingen: winst voor jouw recreatiebedrijf
De toerisme- en recreatiesector bruist van activiteit, maar staat ook voor continue uitdagingen. Gastvrijheid is de kern, maar efficiëntie achter de schermen is net zo belangrijk. Hoewel verpakkingen vaak als een detail worden gezien, spelen ze een verrassend grote rol in de dagelijkse bedrijfsvoering en de algehele gastervaring. Laten we eens kijken waarom doordachte verpakkingskeuzes van belang zijn voor jouw bedrijf.
10/03/26
Exclusief voor leden
Start Voigt Select
Steeds meer reizigers trekken tijdens de zomervakantie naar koelere bestemmingen, weg van de massa en de drukkende hitte. Met Voigt Select lanceert touroperator Voigt Travel een kwaliteitslabel dat uitzonderlijke accommodaties in Noord-Europa in de kijker zet.
10/03/26
Groei hotelboekingen boven 30%
Afgelopen week stegen de temperaturen tot 20 graden. HotelSpecials ziet in hun eigen data dat de Nederlander na een lange, grijze winter massaal kiest voor een korte 'spring break'. Het aantal boekingen voor het voorjaar ligt nu al ruim 34% hoger dan vorig jaar.
10/03/26
Niet alleen kamers tellen bij hotelgiganten
De Weekgrafiek van het Financieele Dagblad van 28 februari heeft als kop “Chinese hotelgiganten zitten marktleider Marriott op de hielen.” En inderdaad: Jin Jiang en H World Group zijn op basis van het aantal hotelkamers wereldwijd de nummer twee en vier. Maar alleen kamers tellen geeft een verdraaid beeld van de werkelijkheid, meent Rob van Ginneken van BUas.
10/03/26
Exclusief voor leden
Marije Hulshof wordt lid RvT van veranderend Kröller-Müller
Op 14 april 2026 treedt Marije Hulshof toe tot de Raad van Toezicht van het Kröller-Müller Museum. Zij volgt Thessa Menssen op, die sinds 2018 lid was van de Raad. Kröller-Müller Museum komt terecht in een uitbreidingsfase.
10/03/26
Mijlpaal 5 miljoen verblijfsgasten voor Gelderland
Het toerisme in Gelderland laat opnieuw groei zien. In 2025 namen zowel het dagbezoek als het aantal verblijfsgasten toe in de regio Veluwe Arnhem Nijmegen. Ruim 5 miljoen gasten verbleven minimaal één nacht in Gelderland, 3,5% meer dan in 2024. Voor het eerst is de grens van 5 miljoen verblijfsgasten gepasseerd.
09/03/26
Digitale euro in Nederlands betaalverkeer
Makkelijk betalingsverkeer vinden gasten bij horeca, campings en attracties heel fijn. De betaalopties gaan veranderen. DNB wil dat bankbiljetten en munten, als enige vorm van publiek geld, ook in digitale vorm beschikbaar komen via de digitale euro. Het betalingsverkeer gaat nog verder veranderen.
09/03/26
Exclusief voor leden
Safe assist maakt indoor karten veiliger
Wat als er een aanrijding gebeurt? Leisure centrum Playdôme Roosendaal introduceert Safe Assist bij het indoor karten dat ingrijpt als karts te dicht bij elkaar komen.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...