Geplaatst op: 07-12-2023
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Light Safari met duizenden verlichte dieren en planten

Light Safari met duizenden verlichte dieren en planten

Gisteren is in Safaripark Beekse Bergen de Light Safari geopend. Dat is een twee kilometer lange wandelroute langs levensgrote lichtgevende dieren en planten. Het is voor het eerst dat het Safaripark een dergelijk grootschalig winterevenement organiseert.

De meer dan 3.000 lichtgevende objecten -in de vorm van dieren, bloemen en planten- zijn door 150 artiesten in China gemaakt. Zo'n 31 technici van de ZG Lantern Group hebben ze de afgelopen weken in Nederland geïnstalleerd. Libéma verwacht 3.000 bezoekers per avond en heeft de intentie het evenement de komende drie jaar te organiseren. 

Het evenement is een samenwerking tussen Safaripark Beekse Bergen en Talpa Network. "Samen zijn we op zoek gegaan naar een manier om bezoekers deze winter een unieke ervaring te bieden en zo zijn we op dit concept gekomen", aldus Rens Willemsen, General Manager van Safaripark Beekse Bergen. Talpa is mediapartner van de Beekse Bergen en verantwoordelijk voor de (marketing)communicatie en de ontwikkelde commercial. 

Het was een extra feestelijke dag voor het Safaripark want ze zijn ook uitgeroepen tot het gezelligst uitje van Nederland met het meest leerzame aanbod. Safaripark Beekse Bergen zit behoorlijk in de lift. Al in september van dit jaar passeerde de miljoenste bezoeker dit jaar de poorten van het park.

De verlichte wandelroute, die is onderverdeeld in verschillende kleurzones, is speciaal ontworpen voor Beekse Bergen. Bezoekers krijgen onderweg allerlei informatie over de rol van kleuren in de natuur. "De aantrekkingskracht van licht op de mens speelt hierbij een centrale rol. Beekse Bergen is deze winter de lichtbron in de donkere dagen", vertelt Willemsen.

Daarnaast is het park gedurende de hele periode gehuld in winterse sferen met sfeerverlichting en warme kampvuren. Ook is er een winterplein met een schaatsbaan en diverse foodtrucks. Willemsen: "Het wordt echt een bijzonder winterspektakel, waarmee we de mogelijkheden voor een gezellig dagje uit voor onze bezoekers aanzienlijk verlengen."

De Light Safari is van donderdag 7 december tot en met zondag 25 februari geopend. Op donderdagen, vrijdagen en in het weekend zijn de gasten vnaf 17.00 uur tot 21.30 uur welkom. In de kerst- en voorjaarsvakanties is het evenement dagelijks te bezoeken.

Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, evenementen, winterevenementen

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/26
Spectaculaire grijze route officieel geopend in Klimbos Dordrecht
De uitbreiding vormt een nieuwe mijlpaal voor het klimbos, dat bezoekers nóg meer uitdaging biedt met een spectaculaire combinatie van een bungee, vrije val en verschillende klimonderdelen.
17/07/26
Natuurmonumenten zoekt voor Slotplaats horecaondernemer
Landhuis De Slotplaats is beschikbaar als horecalocatie. Een unieke, veelzijdige plek waarvoor Natuurmonumenten een ervaren, groene horecaondernemer zoekt.
16/07/26
Exclusief voor leden
Lorenza Maggio wordt CEO Brussels Airlines
De raad van bestuur van Deutsche Lufthansa AG heeft Lorenza Maggio benoemd tot de nieuwe CEO van Brussels Airlines.
16/07/26
Exclusief voor leden
Eerste boor publieksentree Tweede Kamer
Geen eerste paal, maar een eerste boring. Zo werd maandag 6 juli het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe ondergrondse publieksentree van de Tweede Kamer. Naar verwachting passeren een half miljoen bezoekers jaarlijks deze entree.
16/07/26
Nieuw festival voor Scheveningen: Aftersea
Scheveningen krijgt een nieuw tweedaags nazomerfestival. Tijdens Aftersea, op vrijdag 11 en zaterdag 12 september, openen culturele podia, musea en locaties aan zee hun deuren voor livemuziek, film, kunst en bijzondere avondprogramma’s.
15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...