Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Week van de veiligheid 2023

Week van de veiligheid 2023

Een vechtpartij die in een horecazaak uitbreekt of een klant die agressief wordt: veel ondernemers krijgen vroeg of laat helaas te maken met agressie en geweld. Vaak komt dat gedrag onverwacht. Tijdens de jaarlijkse Week van de Veiligheid (week 41), een initiatief van Platform Veilig Ondernemen (PVO), organiseren gemeenten, brancheorganisaties, politie en regionale PVO’s activiteiten en evenementen om ondernemers en hun medewerkers te helpen zich beter te weren tegen agressie en geweld en mogelijke andere vormen van criminaliteit.


In 2023 ligt de focus op het thema ‘Agressie en geweld’. Steeds vaker krijgen ondernemers en hun medewerkers hiermee te maken. Van agressief gedrag bij de kassa's tot onbeschofte gasten in de horeca, het komt voor in alle branches. Door vroegtijdig de signalen van agressie en geweld te herkennen en te weten hoe te handelen kunnen ondernemers en hun personeelsleden tijdig ingrijpen of het zelfs voorkomen.


De campagnewebsite www.deweekvandeveiligheid.nl biedt informatie over de signalen en maatregelen die je kunt nemen om agressie en geweld tegen te gaan. De website geeft ook een overzicht van alle aangemelde activiteiten die tijdens deze week in het land plaatsvinden.


Fysiek geweld maar ook cybercriminaliteit

Van 9 tot en met 14 oktober kunnen ondernemers onder meer aansluiten bij veiligheidsontbijtjes die op verschillende locaties in het land georganiseerd worden. Inwoners kunnen naar veiligheidsmarkten die door een aantal gemeenten worden georganiseerd of zich aansluiten bij een van de vele workshops waar deelnemers tips en tricks krijgen om hun veiligheid te vergroten. Niet enkel op het gebied van agressie en geweld, maar ook om zich beter te weren tegen bijvoorbeeld verschillende vormen van cybercriminaliteit.


Een kleine greep uit de activiteiten:

9-10-2023 Ondernemersontbijt Veilig Ondernemen in Heemskerk

10-10-2023 Veilig Ondernemen in Noord-Nederland in Haren

11-10-2023 Ondernemersontbijt Agressie en Geweld in Doetinchem

12-10-2023 Veiligheidsdag in Leusden over georganiseerde ondermijnende criminaliteit

13-10-2023 Ondernemersontbijt Agressie, Geweld en Ondermijning in Heiloo

14-10-2023 Veiligheidsdag Soest/Soesterberg op militairterrein de Vlasakkers.


Landelijke opening Week van de Veiligheid

De Week van de Veiligheid wordt op 9 oktober officieel door Patrick van den Brink (directeur het CCV en PVO NL) ‘afgetrapt’ in Amsterdam. Tijdens deze officiële opening staan onder meer Jacco Vonhof van MKB Nederland en Maurits Sanders, expert in publiek-private samenwerking tussen ondernemers en overheid, op het programma als sprekers.


Welke activiteiten er in het land worden georganiseerd, maar ook praktische tips en maatregelen die ondernemers en medewerkers kunnen nemen om zich beter te weren tegen agressie en geweld, zijn te vinden op deweekvandeveiligheid.nl.

Trefwoorden: veiligheid, gastvrijheid

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
10/07/25
Exclusief voor leden
Vrije consumptie stagneert, grote verschillen in vrijetijdssector
Nederlandse consumenten maken een pas op de plaats. Uit transactiedata van ING blijkt dat consumenten iets minder goederen en iets meer diensten kochten. Uit de vrijetijdssector komen wisselende resultaten naar voren.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
08/07/25
Rustwat opnieuw verkozen tot leukste waterrasterras
Voor het tweede jaar op rij is Rustwat aan de Linge uitgeroepen tot ‘Het leukste terras aan het water’ in het Rivierengebied. Het terras wist opnieuw de meeste stemmen te verzamelen tijdens de jaarlijkse verkiezing van Stichting Bureau Toerisme.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...