Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Week van de veiligheid 2023

Week van de veiligheid 2023

Een vechtpartij die in een horecazaak uitbreekt of een klant die agressief wordt: veel ondernemers krijgen vroeg of laat helaas te maken met agressie en geweld. Vaak komt dat gedrag onverwacht. Tijdens de jaarlijkse Week van de Veiligheid (week 41), een initiatief van Platform Veilig Ondernemen (PVO), organiseren gemeenten, brancheorganisaties, politie en regionale PVO’s activiteiten en evenementen om ondernemers en hun medewerkers te helpen zich beter te weren tegen agressie en geweld en mogelijke andere vormen van criminaliteit.


In 2023 ligt de focus op het thema ‘Agressie en geweld’. Steeds vaker krijgen ondernemers en hun medewerkers hiermee te maken. Van agressief gedrag bij de kassa's tot onbeschofte gasten in de horeca, het komt voor in alle branches. Door vroegtijdig de signalen van agressie en geweld te herkennen en te weten hoe te handelen kunnen ondernemers en hun personeelsleden tijdig ingrijpen of het zelfs voorkomen.


De campagnewebsite www.deweekvandeveiligheid.nl biedt informatie over de signalen en maatregelen die je kunt nemen om agressie en geweld tegen te gaan. De website geeft ook een overzicht van alle aangemelde activiteiten die tijdens deze week in het land plaatsvinden.


Fysiek geweld maar ook cybercriminaliteit

Van 9 tot en met 14 oktober kunnen ondernemers onder meer aansluiten bij veiligheidsontbijtjes die op verschillende locaties in het land georganiseerd worden. Inwoners kunnen naar veiligheidsmarkten die door een aantal gemeenten worden georganiseerd of zich aansluiten bij een van de vele workshops waar deelnemers tips en tricks krijgen om hun veiligheid te vergroten. Niet enkel op het gebied van agressie en geweld, maar ook om zich beter te weren tegen bijvoorbeeld verschillende vormen van cybercriminaliteit.


Een kleine greep uit de activiteiten:

9-10-2023 Ondernemersontbijt Veilig Ondernemen in Heemskerk

10-10-2023 Veilig Ondernemen in Noord-Nederland in Haren

11-10-2023 Ondernemersontbijt Agressie en Geweld in Doetinchem

12-10-2023 Veiligheidsdag in Leusden over georganiseerde ondermijnende criminaliteit

13-10-2023 Ondernemersontbijt Agressie, Geweld en Ondermijning in Heiloo

14-10-2023 Veiligheidsdag Soest/Soesterberg op militairterrein de Vlasakkers.


Landelijke opening Week van de Veiligheid

De Week van de Veiligheid wordt op 9 oktober officieel door Patrick van den Brink (directeur het CCV en PVO NL) ‘afgetrapt’ in Amsterdam. Tijdens deze officiële opening staan onder meer Jacco Vonhof van MKB Nederland en Maurits Sanders, expert in publiek-private samenwerking tussen ondernemers en overheid, op het programma als sprekers.


Welke activiteiten er in het land worden georganiseerd, maar ook praktische tips en maatregelen die ondernemers en medewerkers kunnen nemen om zich beter te weren tegen agressie en geweld, zijn te vinden op deweekvandeveiligheid.nl.

Trefwoorden: veiligheid, gastvrijheid

CELTH



||| Nieuws |||

06/06/25
Hart van Limburg en Smart-market bundelen krachten voor zorgeloos boeken van toeristische arrangementen
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.
03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.
02/06/25
Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
28/05/25
Exclusief voor leden
Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.

||| Agenda |||

10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...