Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Jongeren beoordelen chill- en speelplekken

Jongeren beoordelen chill- en speelplekken

Recreatie in de buurt? Dan kun je maar beter de leefomgeving goed in beeld hebben. Jongeren gaan met een app hun leefomgeving checken. Een project uit onverwachte hoek.

Tijdens de week van 9 tot 13 oktober 2023 zullen leerlingen tussen de 10 en 14 jaar verspreid over Nederland de kans krijgen hun eigen leefomgeving te verbeteren. Gewapend met hun mobiele telefoons en een speciale app, zullen leerlingen de leefomgeving van verschillende buurten inspecteren en tegelijkertijd leren over het belang van participatie.


Deze jongeren zullen specifiek speel- en chillplekken observeren en hun bevindingen delen via een app, waarna de verzamelde gegevens automatisch worden weergegeven op een online kaart. Hierdoor krijgen deelnemers en belanghebbenden inzicht in hoe jongeren hun leefomgeving ervaren en welke veranderingen zij graag terugzien.


Dit project, in het kader van het 150-jarig jubileum van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap, wordt samen georganiseerd met EduGIS, Esri Nederland en Kadaster en heeft als voornaamste doel de betrokkenheid van jongeren bij hun eigen omgeving te versterken. Het project benadrukt het belang van de stem van jongeren in een leefbare, veilige en duurzame publieke ruimte, waarin zij actief kunnen bijdragen aan de verbetering daarvan.

Trefwoorden: leefomgeving, recreatie, chill, spelen

CELTH



||| Nieuws |||

06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
05/06/25
Podcastserie zet MBO en leisuresector in de spotlight deze zomer
Leisuretalk en Gastvrijheid Begint van Binnen starten deze zomer een nieuwe zomer special met de titel "MBO -Mega Belangrijk Onderwijs! - De podcast.
04/06/25
Barbara Oomen bij afscheid: praktijkgericht onderzoek belangrijk voor de regio
Barbara Oomen nam op dinsdag 3 juni afscheid als voorzitter van het College van Bestuur van HZ University of Applied Sciences. Ze deed dat met studenten, collega’s en relaties uit het werkveld in het atrium van de HZ in Vlissingen.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.
28/05/25
Exclusief voor leden
Méribel kiest bureau Hopscotch
Méribel, het hart van het Franse Les 3 Vallées, heeft Hopscotch Tourism Netherlands aa...
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Primeur op 9 oktober: Eerste editie Dutch Travel Media Awards
Op donderdag 9 oktober 2025 worden nieuwe onderscheidingen voor de mooiste en meest inspirerende reisverhalen uitgereikt.

||| Agenda |||

25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...