Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Kloosterveste investeert 1 miljoen euro in hotel De Zon

Kloosterveste investeert 1 miljoen euro in hotel De Zon
Hotel De Zon is gerenoveerd en weer klaar om hotel te worden. Foto: Kloostreveste.

Het voormalige hotel De Zon in het kleine Friese dorp Oosterwolde wordt in oude luister hersteld en krijgt binnenkort zijn oude functie terug. Eigenaar Kloosterveste renoveert het pand uit 1870 voor ruim 1 miljoen euro. De vastgoedontwikkelaar en -investeerder gebruikt de komende tijd om een exploitant te vinden voor een van de meest gezichtsbepalende gebouwen van Oosterwolde.

 

Vastgoedeigenaar Kloosterveste heeft het pand van de binnenkant in zijn geheel laten strippen en vervolgens is het volledig vernieuwd. Dat was mede nodig omdat het gebouw onder de vorige eigenaar uiteindelijk werd afgekeurd door de brandweer. Intussen hebben de gemeente Ooststellingwerf en de brandweer het gerenoveerde pand geïnspecteerd, waarbij het met een dikke pluim door de keuring is gekomen.

Kloosterveste-directeur Klaas Hoekstra: "We hebben dan ook voor zo’n beetje elk bouwmateriaal dat we hebben gebruikt brandveiligheidscertificaten aangeleverd. Tot de kitranden aan toe. Dit moet nu haast wel het meest brandveilige gebouw van Noord-Nederland worden.”

 

Belangrijke plaats in dorpsgemeenschap

Hoekstra is opgetogen dat het pand in ere is hersteld en opnieuw zijn functie als hotel kan vervullen. Zo neemt De Zon zijn belangrijke plaats in de dorpsgemeenschap weer in. "Wij willen bij Kloosterveste het liefste dat het weer een mooi driesterrenhotel wordt zoals vroeger. De ruimte en voorzieningen voor een restauratie zijn er, er komen veertig slaapkamers voor gasten, en bovendien een grand café met lounge, ontbijtzaal en theaterzaal. Aangezien mensen graag naar de Stellingwerven komen voor rust en recreatie in de natuur, is de locatie ook uitstekend voor een hotel.” Lees verder >>>

Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: hotel, renovatie, dorp, Friesland, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
09/07/25
Mag je dat souvenir meenemen?
Vakantiegangers zijn zich er vaak niet van bewust dat souvenirs van beschermde soorten afkomstig kunnen zijn, meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Denk bijvoorbeeld aan sieraden gemaakt van schelpen, tassen van slangenleer, cactussen of kaviaar.
08/07/25
Exclusief voor leden
Slagharen lanceert voordelig Familieticket
Attractie- & Vakantiepark Slagharen introduceert een nieuw Familieticket, speciaal ontworpen voor gezinnen die samen een dag vol avontuur willen beleven. Het ticket biedt toegang voor vier personen tegen een vast, aantrekkelijk tarief en is vanaf deze week verkrijgbaar via de website van het park.
08/07/25
Rustwat opnieuw verkozen tot leukste waterrasterras
Voor het tweede jaar op rij is Rustwat aan de Linge uitgeroepen tot ‘Het leukste terras aan het water’ in het Rivierengebied. Het terras wist opnieuw de meeste stemmen te verzamelen tijdens de jaarlijkse verkiezing van Stichting Bureau Toerisme.
08/07/25
Exclusief voor leden
Minor Hotels sleutelt aan B2B platformen
Minor Hotels (560 hotels wereldwijd) zet een stap binnen de B2B-strategie met de lancering van Minor...
07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Exclusief voor leden
ZooParc Overloon opent nieuw expeditiegebied Ngyuwe
ZooParc Overloon heeft vandaag het langverwachte expeditiegebied Ngyuwe geopend voor abonnementhouders. Dit nieuwe deel van het park staat volledig in het teken van Tropisch Afrika en is vanaf 11 juli toegankelijk voor alle bezoekers.
04/07/25
Nieuwe erfgoedroute-app brengt Limburgs verleden tot leven
Onder grote belangstelling is de gratis app Erfgoed Route Limburg gelanceerd. De app biedt wandelaars en fietsers een unieke manier om het erfgoed van Noord- en Midden-Limburg te beleven via audio- en videoverhalen op locatie.