Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 20-09-2023
Auteur: Marc Gerlings

Bezoekerscentrum Binnenhof Renovatie open in november

Bezoekerscentrum Binnenhof Renovatie open in november
Van links naar rechts: Peter van Leeuwen (aankomend programmadirecteur Renovatie Binnenhof), Marco Esser (directeur The Hague & Partners), Monique van der Bijl (MT-lid programma Binnenhof Renovatie) en Sander Hanenberg (hoofd marketing The Hague & Partner

Viel het je gisteren ook op dat de Prinsjesdag  rijtoer niet op het Binnenhof kwam? Dat plein is veranderd in een grote bouwput. Voor bezoekers wordt die historische locatie in november veel duidelijker met de opening van het ‘Informatiecentrum Binnenhof Renovatie’. Een welkome aanvulling in de gastvrijheid van de Hofstad.

 

In november 2023 opent in hartje Den Haag, op Plaats 22, een nieuw bezoekerscentrum over het Binnenhof. In het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie kunnen bezoekers alles te weten komen over de voortgang van de renovatie van het Binnenhof, de archeologische vondsten op het Binnenhof en de 800-jarige geschiedenis van het complex.

 

Het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie wordt gerealiseerd door het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) dat verantwoordelijk is voor de renovatie van de Eerste en Tweede Kamer, Raad van State en het ministerie van Algemene Zaken. The Hague & Partners, de marketing & acquisitieorganisatie van Den Haag, gaat de bemensing in het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie verzorgen.

 

The Hague & Partners heeft ruime ervaring met informatievoorziening aan bezoekers. Niet alleen online via denhaag.com, maar ook offline met The Hague Info Store (THIS) – de VVV-vestiging op het Centraal Station – en met de coördinatie van de Ambassade van Den Haag; de pool van vrijwilligers die bezoekers vriendelijk wegwijs maken in de stad. Daarnaast gaat The Hague & Partners zich richten op het creëren naamsbekendheid van het Informatiecentrum en het bevorderen van bezoeken aan het centrum.

 

Renovatie 90.000 vierkante meter

Het Binnenhof is al eeuwenlang het centrum van de Nederlandse politiek en één van de bekendste bezienswaardigheden van Den Haag. Haar ontstaan gaat terug tot de bouw van een kasteel door de graven van Holland, die er sinds de dertiende eeuw hun residentie hielden. Ook vandaag de dag heeft de minister-president, de hoogste politieke bestuurder van Nederland, zijn kantoor in het Torentje.

 

De renovatie van het Binnenhof is in september 2021 gestart. Het Binnenhofcomplex omvat zo’n 4000 vertrekken, ruimten, kamers, zalen, gangen, zolders en kelders. Het totale vloeroppervlak is bijna 90.000 vierkante meter. De gebouwen zijn voor het grootste deel monumentaal. De renovatie is dringend nodig om iedereen weer een veilige en gezonde werkplek te geven. Bovendien moet het Binnenhofcomplex goed toegankelijk zijn en blijven.

 

IBR is gratis toegankelijk

Het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie opent op Plaats 22 en is gratis te bezoeken. In het bezoekerscentrum vindt men straks nieuws en actualiteiten rondom de renovatie, informatie over de historie van het Binnenhof, archeologische vondsten en andere wetenswaardigheden. Het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie blijft open tot aan het einde van de renovatie, naar verwachting 2028.

 

Sander Hanenberg, hoofd marketing bij The Hague & Partners: "We zijn blij dat we van het Rijksvastgoedbedrijf de opdracht hebben gekregen om de bezoekers van het Informatiecentrum Binnenhof Renovatie van informatie te voorzien. Zo kunnen we ondanks de renovatie van één van de grootste publiekstrekkers van Den Haag de bezoekers toch iets laten beleven van het Binnenhof.”

 

Peter van Leeuwen, aankomend programmadirecteur Renovatie Binnenhof, zegt: "In het Informatiecentrum kunnen de bezoekers ervaren hoe omvangrijk en bijzonder de renovatie is, meer leren over de geschiedenis van het Binnenhof en de archeologische vondsten uit de 800-jarige geschiedenis van het complex bekijken. Dankzij de samenwerking met The Hague & Partners kunnen we iedereen vijf dagen per week van harte uitnodigen om langs te komen.”

Trefwoorden: Den Haag, dmo, bezoekerscentrum, Binnenhof, erfgoed

CELTH



||| Nieuws |||

17/06/25
Exclusief voor leden
Pocketpark Houthavens Botanique open
Prinses Margarita opende in de Amsterdamse Houthavens het Houthavens Botanique. Dit groene pocketpark, een samenwerking van Heren2, Boomkwekerij Ebben en Erwin Stam Tuinstudio, benadrukt het belang van groenbeleving.
17/06/25
Caroline Belt wordt directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation.
Met ingang van 1 juli start Caroline Belt als directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation. Caroline neemt hiermee het stokje over van Frank van den Eijnden die in de afgelopen 15 jaar Van Gogh in Brabant op de kaart heeft gezet en Simone van der Heiden die vanaf 2022 mede de directie heeft gevoerd.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
10/06/25
Exclusief voor leden
Elektrisch op pad bij Fletcher Hotels: Opel Rocks beschikbaar voor gasten
Fletcher Hotels biedt gasten vanaf deze zomer een nieuwe, duurzame manier om de omgeving te verkennen: de elektrische Opel Rocks. In samenwerking met Opel en mobiliteitspartner SURE Mobility worden 140 van deze compacte stadsauto’s ingezet bij hotels in toeristische regio’s.
06/06/25
Hart van Limburg en Smart-market bundelen krachten voor zorgeloos boeken van toeristische arrangementen
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.
03/06/25
Van Hooff voorzitter Talent Alliantie
Jeroen van Hooff, CEO Koninklijke Jaarbeurs, is benoemd tot nieuwe voorzitter van de Utrecht Talent Alliantie (UTA). Van Hooff volgt bestuursvoorzitter Hogeschool Utrecht Wilma Scholte op Reimer op.