Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-09-2023

Peter Drenth bestuurslid stuurgroep Vitale Vakantieparken

Peter Drenth bestuurslid stuurgroep Vitale Vakantieparken

Peter Drenth heeft als gedeputeerde van de provincie Gelderland het programma Vitale Vakantieparken in zijn portefeuille en is daarmee ook het nieuwe lid van de stuurgroep VVP. Op 7 september ondernam hij een werkbezoek om kennis te maken met het programma.

Na een welkom door Henk Lambooij (voorzitter van de stuurgroep) en een toelichting door programmamanager Rob van den Hazel, kon het gesprek plaatsvinden met de ondernemers zelf.

Na de introductie vertelden de eigenaren van de camping, Rein en Henrieke van Woerden, een inspirerend verhaal over de wijze waarop het park op hun pad is gekomen, over hun passie voor ondernemen en de concrete plannen voor de toekomst van het park. Met ondersteuning van het Kwaliteitsteam Vitale Vakantieparken is gewerkt aan de visievorming en positionering van het park. Op basis hiervan is een ambitieus revitaliseringsplan opgesteld dat nu in uitvoering is. De samenwerking met de Ontwikkelingsmaatschappij Vitale Vakantieparken (OMVV) is daarbij belangrijk geweest om de financiering rond te krijgen. De ondersteuning vanuit het programma Vitale Vakantieparken is heel belangrijk geweest. Het Kwaliteitsteam heeft hen vanuit een ander perspectief laten kijken naar hun park, omgeving en ambities als ondernemerspaar. Bovendien maakt het handelen vanuit één en hetzelfde toekomstbeeld het voor hen als ondernemers eenvoudiger om keuzes te maken en koers te houden. 


Peter Drenth gaf aan onder de indruk te zijn van het verhaal van deze Veluwse ondernemers, die zich met een duidelijke visie inzetten op vernieuwing en verbetering. Het vraagt lef om zoiets op te pakken en het is goed te zien dat de initiatieven vanuit het programma Vitale Vakantieparken ondernemers concreet helpen om stappen te zetten. Vanuit zijn rol als gedeputeerde en lid van de stuurgroep zet hij zich de komende jaren graag in om de sector vitaler te maken, de leefbaarheid op de Veluwe te vergroten en zo ook de brede welvaart op de Veluwe te versterken.

Trefwoorden: vakantiepark, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

18/06/25
Exclusief voor leden
Siblu breidt uit in Europa met focus op tweede huis in de natuur
De Franse vakantieorganisatie Siblu zet een nieuwe stap in haar Europese groeistrategie met de overname van zeven vakantieparken. Interessant is de nieuwe focus op het eigen gebruik van de tweede woning door de eigenaren.
18/06/25
Exclusief voor leden
Dantumadiel en Overijssel aan kop in JetCamp-onderzoek naar beste kampeerlocaties van Nederland
Dantumadiel heeft gemiddeld de best beoordeelde campings van Nederland. De negen campings in deze Friese gemeente behalen gemiddeld een rapportcijfer 9,1. Van de provincies scoort Overijssel met een 8,5 het best. In Europa staat Nederland met een 8,3 op een 12e plaats.
18/06/25
Europa-Park opent Silver Lake City: een nieuwe dimensie in thematisch overnachten
Rustieke westernsfeer en moderne comfortvoorzieningen komen samen in Silver Lake City, de nieuwste uitbreiding van het Europa-Park Resort. Het voormalige Camp Resort is volledig herontwikkeld tot een authentiek westernstadje met een breed scala aan overnachtingsmogelijkheden en belevingen voor het hele gezin.
18/06/25
Exclusief voor leden
Het muzikale DNA van Ruby Hotels
Bij hotelketen Ruby is muziek geen achtergrondgeluid, maar een hoofdrolspeler. In een tijd waarin hospitality draait om beleving, loopt Ruby Hotels voorop met de duidelijke positie van muziek in de formule. Met een eigen radioshow, live muziek in de hotelbars en Marshall speakers op elke kamer.
18/06/25
Exclusief voor leden
B&B De Hoenderkamp de beste van Nederland in 2025
B&B De Hoenderkamp in het Overijsselse Beuningen is uitgeroepen tot de Beste Bed & Breakfast van Nederland 2025.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.
06/06/25
Exclusief voor leden
Waar gaan Nederlanders met Pinksteren naar toe? Booking.com ziet opmerkelijke bestemmingen in top 10
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.

||| Agenda |||

24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...